x-kom hosting

Cool'n'Quiet i M2n-MX-SE

XBiT
utworzono
utworzono

Siemka!

Chcę włączyć Cool'n'Quiet na moim M2n-MX-SE ale nie wiem jak.

Chcę go właczyć bo mi strasznie warczy komputer, przy chodzeniu po necie wentyl kręci się 3309RPM a temp. procka jest taka:

Procesor - 44*

Rdzen 1 - 49*

Rdzen 2 - 50*

Napiecie procka: 1.33V-1.39V

** Dane z Everest Ultiate Edition

Czy jak włacze C'n'Q to wentyl będzie sie wolniej kręcił i temp. nie wzrośnie? Bo teraz jest b. wysoka, a jak gram w World of Warcraft to po jakimś czasie wentyl chodzi po 4000-5000RPM jak nie więcej, a temp. ok. 70* i hałas jest straszny.

Pozdro ;)

webber
komentarz
komentarz

Za duże temperatury jak na idle. Wentyl przeczyszczony, pasta dobrze posmarowana, radiator dociśnięty itp?

Co do C'n'Q:

- Po pierwsze musisz włączyć je w BIOSie

- Po drugie musisz mieć zainstalowane sterowniki procesora (dostaje się je razem z płytą główną)

- Po trzecie panel sterowania > opcje zasilania > minimalne zarządzanie energią.

XBiT
komentarz
komentarz

Wentyl czyściłem nie dawno, pasta nie wiem czy dobrze bo ja tego nie robiłem, tylko łepek u którego brałem kompa, a radiator nie wiem czy dociśnięty ale chyba tak.

Mam zwyczajne boxowe jak coś.

A jak wejść w BIOS xDDD?? Bo robie RESET klikam DELETE i wyskakuje mi nie BIOS a cos innego ;/

mistrz933
komentarz
komentarz

Podczas uruchamiania musi być napisane co wcisnąć aby wejść do biosa tylko prawdopodobnie będzie napisane SETUP ;).

Pastę na proca najlepiej nałożyć kartą kredytową, lub czymś podobnym ;) i nie może być jej tyle że będzie bokami spływać na płytę ;P.

Podkręcałeś procesor albo coś w tym rodzaju????

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.