x-kom hosting

Rozłączenie neta z neti = restart

sitol
utworzono
utworzono

Witam!!

Jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość:)

Mianowicie chodzi o to że, gdy chcę rozłączyć neta ( Netia - Net24) restartuje mi kompa i wyświetla się zrzut pamięci:/ Jeżeli chodzi o wirusy to sprawdzałem Kasperskym KIS 6 i nic nie wyszukał...:/ sprawdzałem również skanerem on-line (AcraMicroSkan). Uszkodzenie sprzętowe to nie jest ponieważ w sklepie komputerowym robili przeglad i mialem wymienic zasilacz a wszystko poza tym jest ok. Więc wymieniałem na fortrona i śmiga wszystko ok tylko ten zrzut pamięci podczas rozłączania jest wnerwiający...;/ poroszę o pomoc!!

POZDRO!! Mateusz...

Przemek
komentarz
komentarz

cos mi sie wydaje ze to wlasnie problem sprzetowy... jaki masz modem/router? podaj jaki masz chipset na mobo

sitol
komentarz
komentarz

SPEEDTOUCH 330 - MODEM A TE DRUGIE TO CO TO?

Przemek
komentarz
komentarz

sitol, to drugie to Chipset polnocny plyty glownej... w programie taki jak np. Everest idzie to sprawdzic... szybciej natomiast luknac na plyty i spr :)

P.S. Nie pisz drukowanymi ;)

sitol
komentarz
komentarz

Witam!!

Mam płytę główną Kobian KOB P4X400 NDSX :) a jakie chipset to nie wiem ( nie jest to mikroukład płyty głównej czasem):D:D

Przemek
komentarz
komentarz

Twoj chipset to VIA...

http://www.speedtouch.nl/drivers.html#330

z tej strony sciagnij najnowsze sterowniki

moze pomoze

sitol
komentarz
komentarz

aaaa o to chodziło no tak tak VIA :] już ściągam może da rade;]

[ Dodano: 2007-04-02, 11:49 ]

Nie z tymi sterami nawet nie mogę się połączyć:/ zainstalowalem stare i dalej tak ...:/ mi sie wydaje że modem padł :/

Przemek
komentarz
komentarz

sitol, a masz mozliwosc pozyczenia na chwile modemu od kogos?

Ville
komentarz
komentarz

Pardą że się wtrącam ale miałem ten sam problem, identyczny. I ma go spora liczba użytkowników. Mianowicie problem nie tkwi w sprzęcie (zasilacz, modem itp) tylko w sterownikach do tego modemu. To jest wina tego producenta. Możesz to sobie sprawdzić otwierając ten zrzut pamięci który komputer Ci robił (jest do tego specjalny program na stronie microsoftu). Jednoznacznie wskazuje on na problem ze sterownikami. ja rozwiązałem ten problem w sumie że tak powiem przypadkowo. Zainstaloałem Windows XP Professional (wersja Home jest dużo gorsza jeżeli chodzi o zarządzanie portami USB i energią dlatego ja ktoś ma Home to problem murowany) z SP1 i wszystkie łatki pod SP1. SP2 gryzie się też czasami z tym modemem dlatego nie instalowałem. Wszystko działa od tego momentu bez problemu.

pozdrawiam ;)

sitol
komentarz
komentarz

Jak nie instalowałeś SP2 ?? ja mam wszystkie stery dobre zasilacz nowiutki :) wczoraj kupowany:) podzespoły testowane w kompowym sklepie i wszystko sprawne!! kiedyś nie miałem takiego problema :) a teraz mam :/ nie wiem czemu:/

Ville
komentarz
komentarz

Mam xp pro z zintegrowanym SP1 i wystarczy. Instalujesz, ściągasz ze stronki microsoftu wszystkie łatki pod SP1 których jeszcze nie masz (szczególnie te usprawniające USB) i działa ;)

sitol
komentarz
komentarz

mówisz? czyli odinstalować SP2 zainstalowac SP1 tak?

TO proszę Cie o podanie linku do tego wszystkiego :]

Ville
komentarz
komentarz

SP1 jest tutaj http://www.zoom.idg.pl/ftp/pc_1280/Windows...01%20PL%20.html

Nie wiem czy bez wirusów ale zakładam że bez, sprawdz sobie programem antywirusowym jak sciagniesz.

Masz XP Professional czy Home? Jak Professional to radze Ci zrobic tak:

1. Ściągnąc teraz wszystkie łatki do SP1 (moze ich byc nawet ok 80) z tej strony http://www.microsoft.com/downloads/Browse....mp;categoryid=7

2. Nagrac je sobie na płytke

3. Zrobic formata

4. Zainstalowac Professioanl *

5. Potem sp1

6. Zainstalowac wczesniej nagrane łatki

7. Antywira (np. AVG)

8. I na samym koncu sterowniki do modemu

Mi to wszystko pomogło i problem z resetowaniem komputera nie występuje.

*Podczas instalowania systemu odłącz modem (nieważne że masz odinstalowane sterowniki do niego. Modem podłączasz dopiero po wykonaniu 7. punktu)

powodzenia ;) , w razie problemow pisz.

sitol
komentarz
komentarz

eee nie będe formata robił :) ale zrobię pozostałe( SP1 + łatki) i odinstaluje SP2

Przemek
komentarz
komentarz

Modem podłączasz dopiero po wykonaniu 7. punktu)
poprawka... najpierw stery potem modem...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.