x-kom hosting

karta do mojego kompa nie wiecej niż 900zł

karol_yamaha
utworzono
utworzono

Witam mam zamiar kartę graficzna w cenie do 900 zł. Zastanawiam się jaka wybrać, chce grac w najnowsze gry na najlepszym możliwym poziomie.

Moja konfiguracja:

procek: AMD AthlonX2 4600+

Ram: 2 GB (800mzh)

Płyta: Gigabyte GA-M61SME-S2L

Zasilacz: 400 take me (mam zamiar zmienić)

Karta graficzna zintegrowana lecz mam wyjście PCI-E

Doradźcie również :unsure: jaki zasilacz dobrać do waszego typu.

Duban
komentarz
komentarz

Z tym prockiem to za dużo nie zdziałamy ;)

Kupisz Athlona 6000+ za ok. 300zł + Chieftec 450W za około 140zł + Gainward Radeon HD4850 za około 460zł i masz 900zł a wydajność bardzo dobra i wszystkie gry pójdą raczej na maxa ;)

Lipton
komentarz
komentarz

Nie trzeba wymieniac procesora, wystarczy kupic dobry cooler o po sprawie, choc mój kumpel po ciekawym zabiegu(wyjął przewód kontroli obrotu wiatraka z jego zasilania) zminimalizował temp w tym procesorze do 25C w spoczynku, a 32-33 w stresie. Pamiętaj o kupieniu Chiefteca 450W no i do tego Radeon HD4850.

Machur
komentarz
komentarz

no ale procek lepszy to zawsze lepiej;) jak CI kasa zostanie to mozesz sie o takowy pokusic.

karol_yamaha
komentarz
komentarz

wiec chyba kupie tego Radeona HD4850 zasilacz i procesor ponieważ za coolera zapłacę kolo 100 a procka mam za 300 wiec mi się nie opłaca kupować coolera a się boje ze on nie wystarczy, wtedy będę miał większy koszt. A jak myślicie opłaca się kupować GF GTX-260 i czy jest sens modernizacji komputera aby on działał na max ??

Klimas1778
komentarz
komentarz

Do GTX-260 byś chyba musiał mieć Quada z 4.0GHz... żeby jako tako to chodziło... więc nie warto... :) Chyba ze masz kase:D

grubys
komentarz
komentarz

Nie, GTX260 jest porównywalny do Radeona 4870 a właściwie jest troszkę wydajniejszy zwłaszcza w większych rozdziałkach.Jeszcze na plus dla GF jest mniejszy pobór energii i mniej się grzeje ale jest też za to ciut droższy ;)

Bardziej opłacalny chyba jednak jest radek lecz gdybym miał dosyć kasy to brałbym GTX260

pozdro

Anonim1
komentarz
komentarz
Do GTX-260 byś chyba musiał mieć Quada z 4.0GHz... żeby jako tako to chodziło... więc nie warto... :) Chyba ze masz kase:D

WoW ciekawe rozumowanie? A do HD 4870 X2, który jest lepszy od GTX 280 potrzeba ponad 5.5GHz? No i jeszcze tekst z Quadem :D

Duban
komentarz
komentarz
A do HD 4870 X2, który jest lepszy od GTX 280 potrzeba ponad 5.5GHz?

I to jeszcze na płycie serwerowej z QXami z 3kafle ;) z chłodziwem na LN2 :o

Tak serio to weź tego Radka 4850 i procek co podałem jak się boisz, że tamten nie ogarnie i zasilacz i komp jak znalazł pod nowsze gierki ;)

karol_yamaha
komentarz
komentarz

A jeśli mam GF 6100 zintegrowanego będzie on w jakiś sposób współpracował z moja nowa karta ??

Lipton
komentarz
komentarz

Jak włożysz kartę w port PCIEx16, zintegrowana sama powinna Ci się wyłączyć. Nie będzie współpracowała, bo po pierwsze 4850 będzie wydajniejsza, a po drugie nie mają jak ze sobą współpracować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.