x-kom hosting

HD 4850 czy 8800 GTS 512 MB ?

sanderus
utworzono
utworzono

Co lepsze do mojego kompa?

Proc : AMD Athlon 64 x2 6000+ 3GHz

Ram: 2GB

Nagrywarka: LG supermulti DVD+/-RW GSA H55L lightscribe bulk black

Dysk twardy : chyba seagate barracuda 350 GB

Obudowa Coolermaster Elite 330

Zas: Chieftec FT 500 A 500 W ATX dualxeon

Oprogramowanie: Windows xp home

Płyta główna : ASUS M2N32-SLI Deluxe WiFI nForce 590 SLI

ewntulanie HD 4870

Lipton
komentarz
komentarz

Bierz 4870, tylko będziesz musiał troszeczkę podkręcić procesor.

Choć ja zrobiłbym inaczej i wziął:

http://www.allegro.pl/item416557338_twinte..._gwarancja.html x2

Klimas1778
komentarz
komentarz

Z tego co wiem to Radeon ma wielką przyszłość :D heh :)a tak wogóle ja bym bral 4850 i minimalnie zakręcić procka... :P Bo po co ma mieć 4870 ?? jeżeli całej mocy nie wykorzysta... no chyba ze kompa wykręci... :P

mistrz933
komentarz
komentarz

Lipton co do twojej propozycji karty, za tą samą cenę można dostać 8800GTS G92 która jest jednak lepsza. Z tego co widzę to twoja płyta obsługuje SLi, więc po co się pchać w Radeony? 8800GTS i HD4850 to teoretycznie i praktycznie identyczne karty pod względem wydajności ;)

Jarek1290
komentarz
komentarz
Lipton co do twojej propozycji karty, za tą samą cenę można dostać 8800GTS G92 która jest jednak lepsza. Z tego co widzę to twoja płyta obsługuje SLi, więc po co się pchać w Radeony? 8800GTS i HD4850 to teoretycznie i praktycznie identyczne karty pod względem wydajności ;)

Dokładnie z tym ,że gf tańszy... ma lepsze chłodzenie,stabilniejsze stery ze wzgledu na długą obecności na rynku,ładnie się kręci (niewiem jak jest z 4850 więc sie nie wypowiadam)

Lipton
komentarz
komentarz

Można, ale miec dwie mocne 8800GT Twintecha z osiągami standardowego 8800GTS, a miec słabego GTS-A firmy Innovision z referencyjnym chłodzeniem, to co byście Panowie wybrali ?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
a miec słabego GTS-A firmy Innovision

Kolejny... Ten GTS od Inno3D/Innovision jest całkowicie referencyjny, oprócz naklejki NIE ma różnic między nim, a np. Asusem... Poza tym, referencyjne chlodzenie 8800 GTS-512 podobno jest całkiem niezłe. Dodam też, że nawet jeśli chłodzenie 8800 GT TwinTecha zapewnia niższą temperaturę samej karty, to GTS "dba" o temp. we wnętrzu obudowy, bo wyrzuca gorące powietrze na zewnątrz, czego TwinTech nie robi. Kwestia, co kto woli... Oczywiście, wolałbym 2x 8800 GT od 1x 8800 GTS xD Ale musiałem zareagować na to o Inno3D ^^

mistrz933
komentarz
komentarz

Jeżeli 8800GT Twintecha to PRAWIE 8800GTS kiedy GTS ma trochę słabsze osiągi od HD4850 to GT raczej do niego nie wystartuje ;). Cena identyczna, a chłodzenie referencyjne GTS'a robi duże wrażenie :D

FrogsterPL
komentarz
komentarz
kiedy GTS ma trochę słabsze osiągi od HD4850

Nie ma słabszych osiągów. Bez AA jest chyba 5% lepszy, z AA 3% gorszy, czy coś koło tego.

mistrz933
komentarz
komentarz

To tak naprawdę to samo ;)

robin3d
komentarz
komentarz
Kolejny... Ten GTS od Inno3D/Innovision jest całkowicie referencyjny, oprócz naklejki NIE ma różnic między nim, a np. Asusem... Poza tym, referencyjne chlodzenie 8800 GTS-512 podobno jest całkiem niezłe. Dodam też, że nawet jeśli chłodzenie 8800 GT TwinTecha zapewnia niższą temperaturę samej karty, to GTS "dba" o temp. we wnętrzu obudowy, bo wyrzuca gorące powietrze na zewnątrz, czego TwinTech nie robi. Kwestia, co kto woli... Oczywiście, wolałbym 2x 8800 GT od 1x 8800 GTS xD Ale musiałem zareagować na to o Inno3D ^^

nieprawda, różnice są i to całkiem duże niestety. Polecam wejść na stronę LINK i zobaczyć dowolny review. Rożnica między ASUS 8800GT a XFX 8800GT wynosi około 20FPS (Crysis, MEDIUM)...

mistrz933
komentarz
komentarz

To jest niemożliwe, to ta sama karta o tych samych taktowaniach, różnica może wynosić 2-3, max 4fps ale napewno nie 20.

Przepraszam 8800GT od ASUS'a 700/1750 od XFX 650/1800

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.