x-kom hosting

Karta Grafiki odpowiednia (250zł) - ostatnie starcie :>

Wybierzcie najlepszą  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Wybierz najlepsz? kart? z podanych :-)

    • Gainward 8800GS 384 MB DDR3
      3
    • Palit 9600GSO 384 MB DDR3
      2
    • Palit 8800GS 384 MB DDR3
      4
    • PowerColor HD3850 DDR3 512/256 Bit
      11
    • MSI RX HD3850 OC 512MB DDR3
      4
    • Inna - podaj model nazw? i cen?
      2
    • NOWO?? Galaxy 9600GSO 384 MB DDR3
      5


Robaldinho
utworzono
utworzono

Wcześniej zakładałem 2 tematy które mnie nie przekonały do żadnej z proponowanych kart i teraz zakładam w takim razie sondę - myślę że dużo da mi.

Jak w sondzie - wybierzcie proszę najlepszą z podanych, ta ów karta będzie do zestawu - Athlon X2 4600+ 1GB ram, płyta - MSI K9N6GM (zasilacz 400W)

Bardzo mile widziane będzie gdy po oddaniu głosu na daną kartę będzie napisane dlaczego taki wybór - poprostu przekonaj mnie do niej ;-)

AHA - Pality mnie trochę zniechęcają ze względu na "przemiłe" odgłosy wydawane przez chłodzenie karty przypominające suszarkę.. :(

Pozdrawiam :)

EDIT: Dodałem nową opcję wyboru Galaxy 9600GSO która upatrzyłem do zakupu :) ma nieco nietypowe chłodzenie - spore jak na Geforce 9600GSO

Machur
komentarz
komentarz

http://www.allegro.pl/item413283103_palit_...gso_fv_wwa.html

troche wykracza poza 250zl. ale mysle ze warto dolozyc. Bo jest znaczacy wzrost wydajnosci wzgledem 9600gso 384mb. Ta karta ma podniesione takze taktowania. Czesto wydajniejsza niz 9600gt.

maciek9980
komentarz
komentarz

Karta proponowana przez Machura będzie najlepsza.

Robaldinho
komentarz
komentarz
http://www.allegro.pl/item413283103_palit_...gso_fv_wwa.html

troche wykracza poza 250zl. ale mysle ze warto dolozyc. Bo jest znaczacy wzrost wydajnosci wzgledem 9600gso 384mb. Ta karta ma podniesione takze taktowania. Czesto wydajniejsza niz 9600gt.

Dosyć spory pobór energii ma ta karta - ciekawe czy pójdzie na mym 400W zasilaczu, ale pewnie nie - a nowy wydatek odpada :| no i pewnie głośna ta karta?

Ktoś ma tę kartę? dużo rzeczywiście pobiera? mam przed sobą test w poborze mocy - 8800GS 768 MB - myślę ze to identyczna karta co 9600GSO 768 MB

http://en.expreview.com/2008/01/21/review-...-768mb/?page=18

Machur
komentarz
komentarz

jesli firmowe 400w to mysle ze nie powinno byc zadnych klopotow. a karta wg. mnie naprawde warta swojej ceny.

Langi
komentarz
komentarz
Karta proponowana przez Machura będzie najlepsza.

Dokładnie, zgadzam się.

Warto dopłacić :)

Robaldinho
komentarz
komentarz
jesli firmowe 400w to mysle ze nie powinno byc zadnych klopotow. a karta wg. mnie naprawde warta swojej ceny.

Take me firmy ale zasilacz zmienię później - nie boję się że sie spali itd. bo Nigdy nie spalił mi się zasilacz nawet mając stary komp z P4 2,66 2x RAM 512 +128 MB , Płyta Shuttle AV40s, Radeon X700 LE, Karta muzyczna, Karta DVB-T, 2 nagrywarki - 1 DVD, 2- zwykła. przy zasilaczu Megabajt 350W i dało radę. mimo że "gówniany". Głównie chodzi mi o to czy karta 9600GSO 768 MB ruszy na 400W moim i czy ok będzie. :)

(komp swój 1 miałem od 1998 roku pamiętam i nigdy mi się nie spalił zasilacz ;] następny od 2001-2008 miesiąc temu zakupiłem new i do niego planuje kupić tę grafikę )

Głosować dalej ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Popieram propozycję Machura, tylko żebyś się nie zdziwił, jeśli ten zasilacz zapragnie być "tym pierwszym", który się zrąbie :D

Robaldinho
komentarz
komentarz

Jak narazie PowerColor wygrywa przyglądając się karcie wpadłem na pomysł ulepszenia jej - dokupić radiatory na pamięci i podkręcić - może uda się zwiększyć taktowanie pamięci z 1400 MHz do 1650 MHz :) ciekawe czy wogóle to opłaca się.

Zauważyłem że są 2 wersje HD 3850 od PowerColora jedna z zegarami niższymi i druga z szybszymi i chłodzeniem ZeroTherm, i tu pytanie czy Ta wersja z niższymi zegarami jest szybsza od Gainward/Palit 8800GS? czy da dużo podkręcenie zegarów w HD3850 w wersji z niższymi zegarami?

Czy wogóle opłaca się kupować tę kartę z niższymi zegarami od PowerColora? jej cena wynosi 240 zł około a wersja z szybszymi zegarami i chłodzeniem ZeroTherm kosztuje 270-290zł.

Proszę o pomoc nie chcę się nadziać na pułapkę i żałować zakupu ;)

Akahan
komentarz
komentarz

Na tym zasilaczu to ja wiem sobie z tydzień popracujesz i będzie b00m... Ja wiem szkoda mi by było kasy na kartę wydawać, która się spali bo masz kiczowaty zasilacz, co z tego, że Ci długo działały, a oc tej karty na takim zasilaczu to już w ogóle :D

Karta ruszyć i ruszy, ale pewnie będą jakieś resy kompa itp. itd. aż w końcu zasilacz padnie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.