x-kom hosting

Pomocy

*Madzia*
utworzono
utworzono

Mam spory problem. Mimo podwójnej ochrony komputera programami antywirusowymi, ktos włamał mi sie na kompa i gdzieś zaaplikował mi takiego wirusa, że może bezkarnie czytac moje prywatne rozmowy na czacie a także rozmowy na gg. Ten haker który to zrobił posiada zapewne wszystkie moje dane i w każdej chwili może zniszczyć mi dysk. Skanowałam komputer wiele razy ale niczego nie wykryło. Poza tym z mojego komputera zostało wysłane mnóstwo wiadomości, których nie pisałam i nie wysyłałam. Wkońcu założyłam hasło dostępu do mojego kompa i wiem że to na chwile powstrzymało tego sku******. Co zrobić by sie lepiej zabezpieczyć przed hakerami? Czy można jakoś sprawdzić czy i kiedy ktoś sie włamał na mojego kompa?

Nie koloruj całego tekstu

/DoGeR

Przemek
komentarz
komentarz

*Madzia*, Firewalla zainstaluj to poroblemy sie skoncza

*Madzia*
komentarz
komentarz

Własnie to zrobiłam, zainstalowałam FortKnox Personall firewell 2006, może to pomoże... :|

Przemek
komentarz
komentarz

*Madzia*, powinno... a jakiego zainstalowalas?

*Madzia*
komentarz
komentarz

Podałam już: FortKnox Personall Firewell 2006 Build 1.0.215.0

skowrona
komentarz
komentarz
Mimo podwójnej ochrony komputera programami antywirusowymi,

masz dwa antywiry ?? jak tak to gratuluje pomysłowości bo dwa antywiry to tak jak byś nie miał żadnego

*Madzia*
komentarz
komentarz

Jeden tez niczego nie załatwił, a wprost przeciwnie. Miałam Nortona i nie mogłam uporać się z wirusami.

skowrona
komentarz
komentarz

dwa antwirusy to najgorsze co może być odinstaluj jeden

Miałam Nortona

najgorszy antywirus :|

zainstaluj avasta

*Madzia*
komentarz
komentarz

Mam Avasta i AVG. I narazie jest dobrze odkąd mam tego FortKnoxa. A może odinstalować AVG?

skowrona
komentarz
komentarz
AVG?

zostaw

do tego avast i jakiś firewall

Chlebak
komentarz
komentarz

Ja miałem 3 antywirusy w celach testowych ;) Nie miało to znaczenia (uruchamiane odzielnie).Tak jak piszą poprzednicy..zainstaluj firewalla i obserwuj ruch w sieci.Jakie programy sie łączą i z kim (czym).A najlepiej przepuść w regułach firewalla to co trzeba.Proponuje Kaspersky Anti Haker .Polecam!!Triala ściągniesz ze strony producenta.Masz tam wykaz "regół aplikacji"które przepuszczają bądź nie połączenie przez pewne programy.Ja osobiście blokuje wszystko poza komunikatorem,przeglądarką,samym Kasperskym i paroma innymi fajnymi gadżetami ;).Pozdro!!

P.S. To co niby masz to jest trojan a nie wirus ;)

/a jeszcze mi coś wpadło do głowy :o

jakbyś już zainstalowała KAH to narazie nie blokuj tylko weź sprawdź jakie programy sie łączą i z jakim hostem (komputerem).

Wogóle jak zaczniesz używać programu do komunikacji to zapyta Cie czy pozwolisz temu programowi na komunikacje,czy nie.Narazie wszystko przepuść.Wtedy będziesz wiedzieć czy poza znanymi aplikacjami sie coś łączy innego.Wszystkie takie podejżane spisz i obserwuj z czym sie łączą.Moga sie łączyć w jakiś godzinach tylko(jak je oczywiscie nie zablokujesz ).Po co to wszystko..ano po to żeby poznać IP hosta.Znasz tak owe to dowiedzieć sie możesz kto robi takie HALO :)

Przemek
komentarz
komentarz

ano po to żeby poznać IP hosta.Znasz tak owe to dowiedzieć sie możesz kto robi takie HALO :)
tylko ze teraz wiekszosc uzytkownikow jest posiadaczami neo, netia lub tym podobnych ktore maja zmienne IP... ja poradzilbym odrazu blokowac zeby sobie syfu nie narobic na dysku
Chlebak
komentarz
komentarz

Hmm..no widzisz semek711..mamy nieco odmienne sposoby działania :o

Czyż nie fajnie jest przechytrzyć liska? ;) No i są sposoby na to,żeby tegoż syfu nie narobił :) No ale może i racja co do koleżanki..lepiej niech odrazu blokuje.Chociaż tak szkoda,że nie pozna tego IP,bo może to jej kolega co mieszka za ścianą.Wątpie też,że odrazu ma dynamiczne IP.Bo niby dlaczego miałby mieć..?Myśle,ze to kwestia prawdopodobieństwa,a jeżeli chodzi o atak to nie można tegoż pominąć.Jest naprawde wyrównane jeżeli chodzi o posiadanie np.internetu z sieci lokalnej.Bynajmniej u mnie.Zdanie moje.. ;) Pozdro!!

*Madzia*
komentarz
komentarz

Zrobiłam tak jak mi doradziliście i bede obserwowała ruch w sieci. Zobaczymy co z tego wyniknie. Niestety nie udało mi sie zainstalować Kasperskiego, więc wybrałam Kerio Personall Firewell.

Przemek
komentarz
komentarz
Jest naprawde wyrównane jeżeli chodzi o posiadanie np.internetu z sieci lokalnej
w takim przypadku to moze Cie jedynie zaatakowac inny posiadacz tego lacza... np. taki ktos jak ja nie dam rady bo nie masz publicznego IP... i watpie zeby ktos z userow tego forum mogl nawet to zrobic

*Madzia*, informuj na biezaco co sie dzieje z Twoim ruchem w sieci

Chlebak
komentarz
komentarz

:) schematyczny przykład:

1.Zdobywasz moje IP wewnętrzne

2.Instaluje u siebie trojana

3.Masz dostęp do mojego komputera

wsyćko :o

Sprawa wykonania punktów nie jest tak banalna ale możliwa

A co do sieci osiedlowej to niekoniecznie abonenci muszą mieć tylko niepubliczne IP ;)

*Madzia*
komentarz
komentarz

Patrzę na tego Kerio Firewell i tam oprócz np 5 przychodzących połączeń i np 4 wychodzących, jest jeszcze 25 nasłuchujących. Co to znaczy?

skowrona
komentarz
komentarz
25 nasłuchujących. Co to znaczy?

NASŁUCHIWANIE.To tak zwane otwarte porty ,które są gotowe na przyjęcie połączeń przychodzących.Zazwyczaj mają numery 135-139 oraz 445 i są odpowiedzialne za współdzielenie plików drukarek , i inne powinny budzić podejrzenia ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.