x-kom hosting

Błąd ochrony systemu

agga
utworzono
utworzono

Często kiedy zamykam komputer wyskakuje mi komunikat "Błąd ochrony systemu windows, proszę ponownie uruchomić komputer". Dlaczego tak się dzieje i jak to zlikwidować?

tazman
komentarz
komentarz

To zachowanie może występować wtedy, gdy komputer ładuje lub zwalnia sterownik urządzenia wirtualnego (VxD). W wielu przypadkach sterownik VxD, który nie jest ładowany lub zwalniany, jest wymieniony w komunikacie o błędzie. W innych przypadkach stwierdzenie, który sterownik VxD spowodował to zachowanie, może nie być możliwe.

Komunikaty o błędach ochrony systemu Windows mogą pojawić się w następujących przypadkach:

•Jeżeli sterownik trybu rzeczywistego i sterownik trybu chronionego są w konflikcie.

•Jeżeli rejestr jest uszkodzony.

•Jeżeli plik Win.com lub plik Command.com są zainfekowane wirusem lub którykolwiek z plików jest uszkodzony.

•Jeżeli sterownik trybu chronionego jest załadowany z pliku System.ini, a sterownik jest już zainicjowany.

•Jeżeli istnieje fizyczny konflikt adresu wejścia/wyjścia (We/Wy) lub konflikt adresu pamięci RAM.

•Jeżeli niepoprawnie skonfigurowano ustawienia CMOS (Complementary Metal Oxide Semiconductor) dla wbudowanego urządzenia peryferyjnego (takie, jak ustawienia pamięci podręcznej, taktowania procesora, dysków twardych itd.).

•Jeżeli funkcja Plug and Play systemu BIOS (Basic Input/Output System) nie działa poprawnie.

•Jeżeli pamięć lub pamięć podręczna komputera działa wadliwie.

•Jeżeli płyta główna komputera nie działa prawidłowo.

•Jeżeli zainstalowano pakiet Microsoft Office 97 na komputerze z programem Novell Client 32.

Aby rozwiązać komunikat o błędzie ochrony systemu Windows:

1. Uruchom komputer w trybie awaryjnym. Aby uzyskać informacje na temat uruchamiania komputera w trybie awaryjnym, wyświetl jedną z następujących sekcji, w zależności od posiadanego systemu operacyjnego.

System Windows 95

Aby uruchomić system Windows 95 w trybie awaryjnym, naciśnij klawisz F8, gdy pojawi się komunikat „Uruchamianie systemu Windows 95” , a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny z menu startowego.

System Windows 98 i Windows 98 Wydanie drugie

Aby uruchomić system Windows 98 w trybie awaryjnym, ponownie uruchom komputer, naciśnij i przytrzymaj wciśnięty klawisz CTRL, dopóki nie pojawi się menu startowe systemu Windows 98, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny.

System Windows Millennium Edition (Me)

Aby uruchomić system Windows Me w trybie awaryjnym, naciśnij i przytrzymaj wciśnięty klawisz CTRL podczas ponownego uruchamiania komputera, a następnie wybierz opcję Tryb awaryjny w menu startowym systemu Windows Me.

Może tez masz przestawiona w biosie częstotliwość magistrali pamięci

agga
komentarz
komentarz

Mam antywirósa Ad-Aware SE Personal, a mój system to Windows ME. W jaki sposób moę rozpoznać który przypadków podanych przez tazmana sprawia, że pojawiam mi się komunikat o błędzie ohcrony systemu?

skowrona
komentarz
komentarz
Mam antywirósa Ad-Aware SE Personal,

to nie jest antywirus :evil::evil:

agga
komentarz
komentarz

dobra, niewazne. a co to jest?? mam tez avast home edition.

bartox555
komentarz
komentarz

Ten Twój Niby Anty virus Ad-Ware Personal SE jest do chronienia przed adware nie przed wirusami !! Avast Home może nawet byc ale polecam Kasperskego !!

agga na początku dałem ci SP2 dla Windows 98 , XP jednak nie ma dla ME ale możliwe jest że masz starą wersje Internet Explorer zainstaluj najnowszą ale nie muszisz jej używać wystarczy że będziesz miała !! powinno pomóc IE 6 dla windows me + aktualizacja ,,OCHRONY"

Internet Explorer 6 -http://www.microsoft.com/downloads/info.aspx?na=90&p=&SrcDisplayLang=pl&SrcCategoryId=&SrcFamilyId=1e1550cb-5e5d-48f5-b02b-20b602228de6&u=http%3a%2f%2fdownload.microsoft.com%2fdownload%2fie6sp1%2ffinrel%2f6_sp1%2fW98NT42KMeXP%2fPL%2fie6setup.exe

Internet Explorer Aktualizacja - http://www.microsoft.com/downloads/info.as...%2fvbs56mpl.exe

Jeśli Problem Nadal Jest Poprostu REINSTALL SYSTEMU

tazman
komentarz
komentarz

Zainstaluj dobry antywirus, potem przeskanuj cały komputer, do tego zastosuj cc cleaner i wyczyść rejestr

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.