x-kom hosting

PowerColor HD2400PRO 256MB DDR2 PCI PASYWNA 0dB

maru81
utworzono
utworzono

Witam mam problem

Mam komputer dość stary, marki IBM Netvista z celeronem 1200 MHz, 512 SDRAM i zakupiłem kartę (na allegro) PowerColor HD2400PRO 256MB DDR2 PCI PASYWNA 0dB karta nowa z gwarancją itd. itp (musiałem kupić taką gdyz płyta główna w tym kompie nie ma AGP). Jednak po włączeniu jej do kompa i uwcześniejszym odisntalowaniu zintegrowanej karty, ustawiłem rozdzielczość 1600x1200 i po 15 min pracy monitor nagle się wyłącza tak jak by przestał być nadawany sygnał, nawet nie zdąże w tym czasie zainsterować dołączonych sterwników, mój monitor to IIyama Prolite 2201W (czy jakoś tak) steroników do monitora tez nie moge zaktualizować i jest jako plug&play POMÓŻCIE PROSZĘ :(

Dzięki za pomoc

maru81@o2.pl

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ustaw rozdzielczość 1680x1050 pikseli - jeśli dobrze napisałeś model monitora (co prawda są dwa z tą cyfrą, ale oba mają taką samą rozdzielczość natywną ekranu), to taka powinna być. Napisz, czy monitor nadal się będzie wyłączać. Jeśli nie uda Ci się ustawić takiej rozdzielczości, to zanim nie zainstalujesz sterowników, to ustaw np. 1280x960 lub 1280x1024 (czy nawet 1024x768). NIE WIĘCEJ. Po zainstalowaniu sterowników do karty graficznej powinno się już dać ustawić te 1680x1050.

maru81
komentarz
komentarz

Ustawienie rozdzielczości nic nie dało, teraz wyłącza się po 5 min podejrzewam zasilacz (mam tylko 100W), bo karta się nie grzeje i zdjęcie obudowy dało zerowy efekt jak coś wmyślicie dajcie znać :)m

THX i pozdrawiam

Maru81

Akahan
komentarz
komentarz
mam tylko 100W)

100W jesteś pewien ja bym nawet na tym żadnego komputera nie podłączał!

FrogsterPL
komentarz
komentarz

100W?! I Ci komp odpala w ogóle? o.O Upewnij się, czy na pewno. Jeśli tak, to natychmiast do wymiany (chociaż jeszcze nie widziałem, żeby ktoś miał aż tak słaby zasilacz - na allegro najsłabsze mają chyba ze 120-160W).

maru81
komentarz
komentarz

Tak nie myle sie moge fotke wrzucic z obudowy ale podlaczylem zasilacz kumpla i no i kicha, zasilacz ma 235W i nic to samo a najdziwniejsze jest to, że w trybie awaryjnym w rozdzielczości VGA jest ok tylko taki mały dynks się dzieje, że menadżer urządzeń pokazuje ja i niby ok ale jak chcę instalowac sterowniki np bezpośrednio z płytki cd to pojawia się komunikat, że nie wykryto sprzętu, do którego te sterowniki byłyby odpowiednie, a jak daje mu "aktualizuj sterowniki to nie widzi nic :( nawet tych z płyty cd Pomóżcie proszę :(

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hm, to mi się chyba wyczerpały pomysły :/ Dziwna sytuacja...

Akahan
komentarz
komentarz

Ja też już nie mam pojęcia, ale podaj temperatury karty graficznej, może się grzeje, a może to po stronie monitora wina leży.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.