x-kom hosting

Temperatura e8500

raczo
utworzono
utworzono

Na boxowym chłodzeniu w idlu temperatura procesora wynosi 45-46 *C, a poszczególnych rdzeni 55-57 *C. W stresie ( po teście OCCT ) temperatury rdzeni dochodzą nawet do 75 *C. W obudowie mam zamontowane dwa wentylatory 120mm. Mam się czym martwić?

grubys
komentarz
komentarz

No 45stopni w spoczynku to trochę dużo, a sprawdzałeś innymi programami ? albo w Biosie ? może coś źle podaje lub po prostu kopnięty czujnik

pozdro

raczo
komentarz
komentarz

Wszystkie programy i bios pokazują to samo.

Jaka powinna być temperatura rdzeni w spoczynku?

grubys
komentarz
komentarz

Ja na swoim E8400 mam wszędzie po 10stopni mniej niż ty, chyba że to boxowe chłodzenie tak słabo daje ?

pozdro

raczo
komentarz
komentarz

Chodzi z prędkością ok. 2100-2230 rpm.

grubys
komentarz
komentarz

Ja ci nie powiem z jaką prędkością chodzi mój cooler gdyż w ogóle nie zostaje wykryty przez komputer, więc nie jestem w stanie tego sprawdzić ale może być że Box w połączeniu z nie najlepszą pastą daje takie temperatury ;-

pozdro

raczo
komentarz
komentarz

Te temperatury nie są w jakiś sposób groźne dla cpu?

grubys
komentarz
komentarz

Nie no bez przesady procesora nie spalisz ;) ale lepiej zainwestuj w lepsze chłodzenie i dobrą pastę (polecam Zalmana Stg1)

pozdro

raczo
komentarz
komentarz

Dziś będę montował dodatkowe dwa wentyle do budy więc może one też coś pomogą ;) a jakieś chłodziwo i pastę też się kupi ;) tylko na razie nie mam jeszcze na wszystko kasy ;/ .

Ciekawy jestem czy te ziomki ze sklepu zastosowali w ogóle jakąś pastę termoprzewodzącą :D , nic im o paście nie mówiłem bo myślałem, że to oczywiste.

Do e8500 Box jest dołączana pasta termoprzewodząca? Czy tylko sam wentylator?

Golthar
komentarz
komentarz

Na boxowym radiatorze masz 3 paski pasty.

raczo
komentarz
komentarz

Trochę mnie to przeraża :( .

Wie ktoś jaka powinna być konkretnie temperatura cpu i rdzeni na boxowym chłodzeniu?

Sprawdziłem jeszcze RealTemp, wynik to ok 43 *C na rdzeniu.

Pozostałe programy wskazują ok 55 *C na rdzeń.

Gdy dotknę boxowy radiator to wydaje mi się, że jest chłodny, żeby nie powiedzieć zimny.

heex307
komentarz
komentarz

Jeżeli jest chłodny to na pewno nie ma 55*C. Trochę muszą Cię kłamać te inne programy. U mnie przy 30*C wydaje się jakby w ogóle nie wydawał ciepła, poza tym jak go nie podkręcałeś to 45nm procek nie powinien być tak gorący w idle. Sprawdź jeszcze everestem ue.

Jarek1290
komentarz
komentarz

Ja na swoim e8400 mam 18-25*C niewiem jak jest w stresie (dane według biosu) chłodzenie boxowe 2000-2250 rpm.Dziwne te Twoje temperatury.Nowa pasta musi to zmienić.

Jarek1290
komentarz
komentarz
Twoje dziwniejsze.

Dołączam zdjęcia ,żeby nie było niedomówień.

6sjasnhtbdcnv9qw5dxo_thumb.jpg

temperatury wg biosu

raczo
komentarz
komentarz

Czyli u mnie bios też kłamie?

Gość
komentarz
komentarz
Dołączam zdjęcia ,żeby nie było niedomówień

To w pokoju musiałbyś mieć ok. 10-14* żeby mieć takie temperatury. Bios przekłamuje.

yli u mnie bios też kłamie?

Sciągnij sobie REAL TEMP i zmierz temperatury.

raczo
komentarz
komentarz
Trochę mnie to przeraża sad.gif .

Wie ktoś jaka powinna być konkretnie temperatura cpu i rdzeni na boxowym chłodzeniu?

Sprawdziłem jeszcze RealTemp, wynik to ok 43 *C na rdzeniu.

Pozostałe programy wskazują ok 55 *C na rdzeń.

Gdy dotknę boxowy radiator to wydaje mi się, że jest chłodny, żeby nie powiedzieć zimny.

Gość
komentarz
komentarz

To 43* to prawidłowa temperatura.

raczo
komentarz
komentarz

Ciekawe dlaczego bios źle wskazuje i skąd się biorą te różnice.

grubys
komentarz
komentarz

Najwidoczniej masz popsuty czujnik, co stosunkowo często zdarza się w tych procesorach ;)

pozdro

raczo
komentarz
komentarz

Tylko dlaczego w realtemp temperatura jest prawidłowa?

Myślę, że gdyby czujnik był zepsuty realtemp też by kłamał ;) .

Bios bierze temperatury z czujnika w procku czy z jakiegoś czujnika płyty głównej?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.