x-kom hosting

DualCore Intel Pentium D920 2,915 Mhz problem z rdzeniem.

Artur1809
utworzono
utworzono

Witam! Mam pewien problem, a mianowicie z mocą procesorem. Ma on dwa rdzenie z czego dziala tylko 1. Sprawdzałem to w Evereście, bo Spider-Man 3 troche mi sie zacina. I wydaje mi sie ze to wina procesora, bo karta jest w porządku. Podsumowując: potrzebuje wskazówki jak włączyc drugi rdzeń. Podczas gry w Spider-Man 3 uzycie jednego rdzenia wynosi 100% a drugiego 0%. W menadżerze zadań wyswietlane są obydwa rdzenie. Dlatego proszę o pomoc... :)

i jeszcze troche z Everesta:

Wykorzystanie procesora (podczas gry) :

Procesor nr 1 / rdzen nr 1 /układ HTT nr 1

Procesor nr 1 / rdzen nr 1 /układ HTT nr 2 -(ten rdzeń tylko chodzi)

Mój komputer:

Płyta głowna: ASUS Motherboard P5VD2 MX

Procesor: DualCore Intel Pentium D920 2,915 Mhz

Karta Graficzna: Sapphire ATI Radeon HD 3870 512 mb

Pamięc Ram: 1 GB x 2 Patriot Memory

Dysk Twardy: Samsung 200GB

Zasilacz: 500W Chieftec

Akahan
komentarz
komentarz

Po pierwsze jaki Windows, bo żeby 2 rdzenie wykrył to trzeba chyba XP z SP2, po drugie czy gra potrafi korzystać z 2 rdzeni? Po 3 procek bardzo mocno ogranicza kartę, trzeba by było zrobić wysokie oc tak z 3,5 GHz i wyżej(inna technologia niż C2D i dużo mniejsza wydajność) i to by było za mało chyba :D Albo coś z płytą jest, bo słyszałem opinie, że nie zła kiszka z tej płyty...

Artur1809
komentarz
komentarz

mam Windows XP z SP2. Nie wiem czy ta gierka obsługuje dwa rdzenie, ale wydaje mi sie ze ze wzgledu na jej mozliwosci graficzne na bank musi obslugiwac taki procek. OC- chodzi o podkręcenie proca? (procek juz podkręcony z 2,8 do 2,9 [200, potem 208]). A i dlaczego ogranicza? Chodzi ci o to, że COREDUAL a CORE 2 DUO to zupełnie inna technologia? Może i tak ale gdyby uruchomic drugi rdzeń to napewno zwiększyly by sie osiągi.

A moze polecisz jakis program do regulowania mocy procesora( dwurdzeniowego:) )? A moze wiesz jak uruchomic drugi rdzeń, zeby wspomagał ten pierwszy? :)

PS. Dzięki za zainteresowanie tematem :)

A i jeszcze jedno. Co do podkręcania proca w Biosie mogę wybiera pomiędzy( Frequency, min 200, max 232). Czyli maksymalnie mozna podkręcic do 232 . Problem w tym ze komp nie wlącza sie(musze wyciagac baterie) juz po podkręceniu na 210. Więc co do podkręcania , to tez nie wiem co jest grane. Proszę pomóżcie! :)

Gość
komentarz
komentarz

proc tak bardzo mocno nie ogranicza grafy.

Lipton
komentarz
komentarz

No właśnie na chipsecie P4M800 nie podkręcisz tego procka bo nie ma opcji zmiany napięcia i innych przydatnych funkcji do OC.

Artur1809
komentarz
komentarz

Rozumiem Lipton. Wyjaśni mi moze ktos jak uruchomic drugi rdzeń w procku? Proosze to bardzo wazne.:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.