x-kom hosting

Intel Core2 Duo E8400

maniek909
utworzono
utworzono

Witam .zakupiłem nowy komp. Na początku w tym jak się wchodzi mój komputer i właściwości pisało mi "Intel® Core 2 Duo CPU E8400 @3.00GHz 3.00GHz" . Jednak po kilku włączeniach kompa zmienieło się to na coś takiego "Intel® Core 2 Duo CPU E8400 @3.00GHz 1.98GHz". Czy to znaczy że mój procesor się sam przestawił na taką prędkość? Moja płyta gł. to asus P5Q. Pomóżcie!!!

Druggist
komentarz
komentarz

Musiał włączyć ci się tryb oszczędzania energii. Gdy procesor nie jest za bardzo obciążony to "zwalnia" by pobierać mniej prądu. Standardowy mnożnik e8400 to 333mhz x 9. Natomiast ty masz 333mhz x 6 = 1998mhz. To normalne. Gdy w danym momencie pojawi się zapotrzebowanie na 3,0 GHz to procek wróci do swojego normalnego taktowania. Weź na przykład włącz jakąś wymagającą grę i podczas grania zminimalizuj ją i sprawdź znowu właściwości procka, powinno być spowrotem 3,0 Ghz :) Możesz też ściągnąć sobie program CPU-Z, pokazujący wiele informacji o procesorze.

Zajrzyj też tutaj: >>KLIK<<

grubys
komentarz
komentarz

Moim zdaniem to nie to, zgadza się jest taki system ale idzie to zaobserwować np w CPU-Z a we właściwościach powinna być podana wartość prawidłowa, przynajmniej ja tak mam ;)

pozdro

Jarek1290
komentarz
komentarz
Gdy procesor nie jest za bardzo obciążony to "zwalnia" by pobierać mniej prądu. Standardowy mnożnik e8400 to 333mhz x 9. Natomiast ty masz 333mhz x 6 = 1998mhz

Dokładnie . Ja też mam e8400 i jak pracuje na mało wymagających aplikacjach mnożnik się zmniejsza.To nie jest żaden błąd.Wystarczy poczytać o procku trochę :)

EDIT:chyba ,że w biosie się bawiłeś i zmieniłeś mnożnik z 9 na 6.To będzie najbardziej prawdopodobne wtedy komp nie zmieni automatycznie mnożnika na większy

maniek909
komentarz
komentarz

Dzięki ludzie. Z płytą główną dostałem jakiś program co pokazuje tą prędkość i mnożniki czy coś i faktycznie jak nic nie robie to jest 333 x6 ajak coś powłanczam to się zmienia na 333 x 9 :D A tak dla pewności to gdzie w biosie jest ten mnożnik napisany??

Jarek1290
komentarz
komentarz
A tak dla pewności to gdzie w biosie jest ten mnożnik napisany??

2 zakładka ,,advanced'' u góry ,-cpu configuration (enter) -cpu ratio control wyłącz auto i ustaw ręcznie...

Ja mam asusa p5k więc biosy powinniśmy mieć podobne...

maniek909
komentarz
komentarz

Dzięki jarek. Zmieniłem z auto na 09.0 i teraz w windowsie pisze 3.00 ghz a nie 1.98:D Biosy faktycznie podobne tylko zamiast cpu ratio control u mnie pisze cpu ratio settings.:)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.