x-kom hosting

Skacząca o 10-15*C temperatura CPU...

Duban
utworzono
utworzono

Yo,

mam problem.

Jak połączę się przez WiFi (karta USB) z routerem to tepmeratura procka skacze o 10*C i później jeszcze o 5*C :(

Nie wiem co jest granie - czy to normalne? Cały czas się martwiłem, że mam z 45*C w IDLE a to przez tą kartę :/

Jeśli nie w tym dziale to sorry...

EDIT:

Jeszcze jedno:

Czy czujnik temperatury jest gdzieś w procku czy na płycie (socket) ??

EDIT2:

Czy BIOS pokazuje temperaturę najwyższą rdzenie czy Całego CPU ?

Bo przy włączonym internecie mam w Evereście CPU ok. 40*C i tak samo mam w BIOSie a rdzenie przy włączonym mam ok. 20*C, a przy wyłączonym mam ok. 10*C tak samo temp. Całego CPU po wyłączeniu internetu (wyjęciu karty USB) ok. 30*C

ptasior360
komentarz
komentarz

Czujnik temperatury masz chyba zrypany... Mi czasami pokazywało temperatury minusowe :lol: Ale jak nic się złego nie dzieje to olej to ile Ci tam stopni pokazuje

Duban
komentarz
komentarz

Ale ja robię OC i mi to troszkę potrzebne, a wkurza mnie to, że jak wsadzę kartę do USB to mi tak temp. rośnie i to na prawdę. zauważyłem, że Windows w każdym progsie przekłamuje o 25*C więc to sobie zawsze dodaje i jak mam wył. net to mam ok.33*C przy OC na ok. 3.2GHz (1.35V) a jak karte wsadzę to mam nawset 45*C i to w IDLE !!!!! To chyba nie jest normalne nie ??

Chyba, że BIOS pokazuje TEMP całego CPU - wtedy się zgadza z Windowsem (everest pokazuje CPU tyle co w BIOSie) tylko rdzenie poszczególne mają o 25*C niższą temperaturę od całego CPU.

ptasior360
komentarz
komentarz

Komputer to taka dziwna machina, i nie zawsze wszystko działa jak należy:) Ja na Twoim miejscu nie przejmowałbym się temperaturą. Podkręć procesor i się nie przejmuj najwyżej będziesz miał restart. Najlepiej otwórz obudowę dotknij radiator, wsadź to pieroństwo i dotknij jeszcze raz. Wyczujesz czy to czujnik kłamie czy naprawdę coś jest nie tak

bastard
komentarz
komentarz

Możliwe że nawalił czujnik w sockecie (montują je tam jeszcze ? ) ale wydaje mi się że to właśnie to a temp z rdzeni będą wiarygodne i ostrzegą przed przegrzaniem bo nie może być pomiędzy nimi a procesorem dużej różnicy ;) Tak więc :P olej to :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.