x-kom hosting

Zniekształcony dzwięk / Realtek HD Audio

Tesyer
utworzono
utworzono

Witam

Mam nowy PC. Mam tam Menadżer Realtek HD Audio. Dźwięk jaki miałem przy pc był zniekształcony, a w muzyce której słuchałem nie dało się zrozumieć tekstu w piosenkach. Zainstalowałem jakieś sterowniki ( http://www.softwarepatch.pl/plik/7157/ster...Driver-154.html ) ale teraz w ogóle nie mam dzwięku! Proszę o pomoc. Serdecznie pozdrawiam

Tesyer

adgol2004
komentarz
komentarz

program Realteka posiada m.in. equalizer dźwięku. Najczęstszą winą za zniekształcony dźwięk ponosi właśnie niewłaściwe dopasowanie niektórych suwaków w equalizerze. Jest tam też (w equalizerze) taka opcja - Karaoke, która, gdy się ją przyciśnie, powoduje zniekształcenie dźwięku w wielu utworach.

Niepotrzebnie - moim zdaniem - instalowałeś nowe sterowniki, zwłaszcza, że masz - jak napisałeś - nowy PC.

Napisz, jaką masz dokładnie kartę dźwiękową.

Napisz też, czy odinstalowałeś pierwotne sterowniki.

Moja propozycja:

1. Odinstalować aktualne sterowniki, które ściągnąłeś.

2. Restart komputera.

3. Instalacja najnowszych sterowników ze strony Realteka (lub tych, które pewnie masz na płycie danej z komputerem).

4. Restart komputera.

5. Sprawdzenie dźwięku. Jeżeli nadal są zniekształcenia, wówczas otwórz menadżera programu Realteka i zobacz ustawienia dźwiękowe, których jest tam sporo.

Ja również posiadam kartę Realteka, ale mam całkiem inny problem, który również czeka na wyjaśnienie na tym forum - kliknij tu - http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60261

Tesyer
komentarz
komentarz

W karaoke miałem ok, ale teraz w ogóle nie mam dżwięku. Może pomoże ponowne zainstalowanie programu Realtek albo jakieś inne sterownki?

adgol2004
komentarz
komentarz

co to znaczy, że miałeś "ok" w karaoke?

Dostosowałeś się do moich wskazówek?

Jak mamy rozumieć, że "teraz" nie masz dźwięku? To "teraz" oznacza okres po mojej propozycji, którą Tobie podałem?

Sprecyzuj bardziej temat, chyba że nie zależy Tobie na rozwiązaniu swojego problemu.

Tesyer
komentarz
komentarz

Po zainstalowaniu sterowników do których link podany jest w pierwszym moim poście nie mam dźwięku.

Jak teraz zrobić, by znowu mieć dźwięk, jak już usunąłem je to nadal nie ma dźwięku.

adgol2004
komentarz
komentarz

pytałem jaką masz kartę dźwiękową. Nie napisałeś. Trudno jest mi doradzić w konkretnym sterowniku, skoro nie znam karty.

Po odinstalowaniu sterowników trzeba zrobić restart komputera.

Wchodzisz na stronę Realteka - http://www.realtek.com.tw/ - i stamtąd ściągasz sterowniki (lub z innej strony, o ile umiesz posługiwać się google.com). W swoich pięciu punktach pisałem też, że możesz zainstalować sterowniki do swojej karty dźwiękowej z płytki CD, którą pewnie dostałeś do nowego PC.

Na koniec apel: czytaj ze zrozumieniem to, co piszę. Staraj się też być bardziej precyzyjny w określaniu swojego problemu.

Mój następny post pojawi się dopiero, gdy odpowiesz na zadane przeze mnie wcześniej pytania.

Tesyer
komentarz
komentarz

Moja karta dzwiękowa to Intel 82801GB ICH7 - High Definition Audio Controller [A-1]

Jeżeli chodzi o to czy zainstalowałem ponownie sterowniki z płyty, to tak, ale po włączeniu peceta wyskakuje mi komunikat o zainstalowaniu sprzętu, którego później nie można zainstalować z powodu braku jakiegoś pliku.

adgol2004
komentarz
komentarz

zrób następujące kroki:

1. odinstaluj całkowicie sterowniki z karty dźwiękowej

a/ do pełnego odinstalowania wykorzystaj program z tej strony - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&amp...ver+Cleaner+3.3

2. restart komputera

3. stosownie do swojego systemu operacyjnego wybierz instalkę sterownika:

a/ windows 2000, xp, 2003 - ftp://152.104.238.19/pc/audio/WDM_R200.exe

b/ windows vista - ftp://152.104.238.19/pc/audio/Vista_R200.exe

oba linki są ze strony - http://drivers.softpedia.com/get/SOUND-CARD/REALTEK/ - więc nie musisz się obawiać, że podaję jakieś niesprawdzone pliki, czy linki

4. restart komputera

5. (dźwięk już powinien być słyszalny) wejdź do menadżera Realteka, jeżeli dźwięk będzie poszarpany itp.

6. daj znać na forum, jak ci poszło

//Nie używaj tylu 'enterów'

//Michał Paluch

Kapiszon
komentarz
komentarz

Może w menadżerze masz ustawione na otoczenie naprzykład "hala" albo "koncert" też tak mi się czasami na starej przestawiało... zobacz może to to ;]

Jarek1290
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem co Tesyer.Srodowisko ustawione mam na brak i nic.Zainstalowałem najnowsze stery i pomogło na jakiś czas.Myślę ,że to wada fabryczna Realtek HD Audio.

adgol2004
komentarz
komentarz

na mój problem, który również na tym forum opisałem - http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=60261 - nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, która rozwiązałaby problem. Spróbowałem zapytać u samego źródła, czyli udałem się wprost do obsługi technicznej Realteka.

Ten e-mail - pctech@realtek.com - wraz z treścią problemu można przesłać do firmy Realteka. Ja już otrzymałem od nich odpowiedź i nawiązaliśmy kontakt, który - miejmy nadzieję, że - rozwiąże wszystkie moje problemy.

Radzę i wam wysłać e-mail (po angielsku, rzecz jasna) do tej firmy...

Tesyer
komentarz
komentarz

Po zrobieniu tak, jak mi poleciłeś nadal jest bez zmian.

Może jeszcze jest jakaś możliwość na rozwiązanie mojego problemu?

Proszę o pomoc

  • 4 miesiące później...
mykerinos
komentarz
komentarz

Witam

Mam taki sam problem jak Tesyer i też już przeszedłem wszystkie etapy, które tu proponowano. Reinstalacja sterowników, sprawdzenie w Realtek HD Manager itd itd... bez zmian.

Może ktoś ma jakiś pomysł dlaczego dźwięk jest zniekształcony ? Najbardziej to słychać kiedy zaczyna sie wokal w piosence albo dialogi w filmie.

Pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.