x-kom hosting

Intel Core 2 duo e8400

Golthar
utworzono
utworzono

Witam

Zamówiłem ten procesor intel e8400+ plyte asus p5q pro i do tego Saphire radeona HD4870 narazie jednego ale w przyszłości jak ten nie będzie wystarczający planuję dokupić drugiego. Jakie taktowanie musi mieć ten (do ilu podkręcać) procek żeby nie ograniczać narazie jednej karty, a ile musi mieć żeby nie ograniczać dwóch kart?

Pozdro

FutureTrance
komentarz
komentarz

Do jednej karty 3.6 3.7 starczy a do dwóch od 4 Ghz w góre xD

Golthar
komentarz
komentarz

No to te 3.6/3.7 powinienem osiągnąć na boxowym chłodzeniu ?

maciek9980
komentarz
komentarz

Tak, BOX-owe chłodzenie powinno wytrzymać ok. 4 GHz (ale pewności nikt Ci nie da...)

Mimo to i tak warto zmienić BOX-owe chłodzenie na coś lepszego.

falcon1984
komentarz
komentarz

Nie wydaje mi się żeby aż 3.6GHz było potrzebne do Radeona HD4870, na boxie powinno pójść na 3.5GHz z dobrymi w miarę temperaturami

Golthar
komentarz
komentarz

falcon mowa o radeonie HD4870 a nie 3870

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, wiem. To była zwykła literówka, mówiłem o HD4870 a z literówki wyszło 3870 :lol: Dalej uważam, że aż 3.6-3.7GHz on nie potrzebuje

olszak
komentarz
komentarz

ja mam 3,3 i mi spowalnia, A43vil ma 3,4 na e8400 i mu jeszcze dużo spowalnia, wydaje mi się że 3,6 to minimum dla 4870

@down mylisz się

grubys
komentarz
komentarz

No też mi się wydaję że trochę dużo, w granicach 3.3-3.5 powinno starczyć

pozdro

olszak
komentarz
komentarz

a zresztą po co te dyskutowanie do ilu ma podkręcić? niech podkręci do ilu mu się uda bo przecież oc to sama radość :)

grubys
komentarz
komentarz

No więc właśnie, im więcej wyciśniesz tym lepiej ;)

pozdro

Golthar
komentarz
komentarz

Ok dzięki za odpowiedzi, w tygodniu złoże relację z podkręcania ;]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.