x-kom hosting

gf9600 czy 9800?

coyot1994
utworzono
utworzono

Proszę o pomoc nie wiem czy wybrać 9600 czy 9800.

Oczywiście jest różnica ceny ale może by się znalazło trochę kasy.

Z góry dzięki za pomoc. ;)

falcon1984
komentarz
komentarz

9800GT to podobna wydajność jak 8800GT, czyli karta jest jednak wyraźnie lepsza od 9600GT

Dozbieraj kasę do 9800GT, warto się na przyszłość dozbroić w lepszą kartę ;)

coyot1994
komentarz
komentarz
9800GT to podobna wydajność jak 8800GT, czyli karta jest jednak wyraźnie lepsza od 9600GT

Dozbieraj kasę do 9800GT, warto się na przyszłość dozbroić w lepszą kartę ;)

Dzięki wielkie widzę,że znasz się na rzeczy. :D

Machur
komentarz
komentarz

oczywiscie 9800gt:)

GaretTheThief
komentarz
komentarz

Bierz 9800 poniewaz jest to starszy i potezniejszy brat 9600. Jest niewiele drozszy a wydajnoscia sie roznia wiec wybor prosty. Mowisz ze moglbys jeszcze zarobic kasy troche?? Jezeli tak to moglbys kupic sobie nawet 9800 GTX+ albo nawet jezeli bys sie szarpna i wylazyl 300 wiecej to w nastepnej kolejnosci stoi 9800GX2. Wybor karty z tej seri jest prosty poniewaz numerki mowia same za siebie xD. Jednakze jezeli nie upieral bys sie przy nVidi jak do niedawna robilem ja. To radzilbym tobie poczekac jeszcze jakis czas z kupnem karty i przyopszczedzic te 300zl. Wtedy moglbys kupic Radeona HD4870 ktory bije wyzej wymienione karty na glowe. Wtedy mialbys naprawde dobra karte za naprawde dobra cene.

falcon1984
komentarz
komentarz

Najlepiej to podaj jaki masz sprzęt i wtedy można pod niego kartę dobrać

@GaretTheThief

A 9800GT to w jakim sensie jest starszy brat ? (chyba że ci chodzi o numerek) To jest nowa konstrukcja NVidii oparta na układzie 8800GT

BlackRaven
komentarz
komentarz
A 9800GT to w jakim sensie jest starszy brat ? (chyba że ci chodzi o numerek) To jest nowa konstrukcja NVidii oparta na układzie 8800GT

Nie zgodzę się z że to nowa konstrukcja, to dokładnie to samo co 8800GT:

W przypadku GeForce'a 9800GT mamy do czynienia z tak zwanym rebrandingiem. Karty obecnie nazwane 9800GT wcześniej widzieliśmy na rynku jako GeForce 8800GT. Specyfikacja obu modeli jest identyczna. Okrojony układ G92 ze 112SP, 56TMU, 16 ROP i 256 bitowym kontrolerem pamięci. Taktowanie referencyjne 600MHz dla rdzenia, 1500MHz dla shaderów i 900MHz (DDR 1800) dla pamięci GDDR3. Początkowo na rynek trafiają karty GeForce 9800GT oparte o 65nm wersję G92. Później pojawią się tam układy G92 w 55nm. NVIDIA nie planuje jednak odróżniania tych wersji od siebie w jakiś specjalny sposób. Różnica między 65nm i 55nm ma powodować, że ten drugi zacznie obsługiwać technologię Hybrid Power kompatybilną z płytami głównymi opartymi o chipset GeForce 8200.

Takie podejście do tematu jest z pewnością korzystne dla dystrybutorów choć nie koniecznie dla klientów. Update BIOSu, zmiana naklejki na pudełku i już można 8800GT sprzedawać jako 9800GT.

Źródło: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=477

falcon1984
komentarz
komentarz

Napisałem, że są to karty oparte na 8800GT, z tą nową konstrukcją to się źle może wyraziłem trochę, chodziło mi o nową nazwę karty i nowe taktowania (nico większe niż 8800GT)

BlackRaven
komentarz
komentarz

Tak czy inaczej to jest to samo, takty zależą już bardziej od konkretnego producenta... Btw, widziałem na jakimś portalu zdjęcie 9800GT gdzie zamiast chłodzenia był kotlet mielony (odgrzewany oczywiście! :P), ale teraz nie mogę znaleźć ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.