x-kom hosting

Ktory AMD ?

bakus77
utworzono
utworzono

Siemka. Planuje zakupić sobie nowego kompa, już zdecydowałem że będzie to zestaw AMD bo do Intela szkoda mi dokładać.

I teraz mam dylemat odnośnie procesora. Nie wiem który będzie lepszy:

Athlon X2 64 4800+ + BOX 65W ---> 165 zł

Athlon X2 64 4850E + BOX 65W ---> 220 zł

Chodzi o to, że ten droższy pobiera mniej prądu ?? Czy bardziej opłaca się brać tego 'energooszczędnego', jak będzie z rachunkami za prąd ?? Jestem w tym trochę zielony........ ;) i liczę na Waszą pomoc :) Który byście mi bardziej polecili ??

maciek9980
komentarz
komentarz

Bierz tego 4850E - on pobiera 45W, a 4800+ bierze 65W

bakus77
komentarz
komentarz

nie znam się na sprawach zwiazanych z pobieraniem prądu, będzie jakaś różnica w rachunkach ? :P

maciek9980
komentarz
komentarz

Rachunki będą trochę niższe, a poza tym zmniejszy się obciążenie zasilacza.

webber
komentarz
komentarz

Różnice w poborze prądu nie są wielkie i dla przeciętnego usera nie mają większego znaczenia, za 220zł wolałbym kupić zwykłego 5400+.

bakus77
komentarz
komentarz

Tak ale mi i tak taki procek nie jest potrzebny, X2 64 4050E ( 2x2,1 Ghz ) w zupełności mi wystarczy. Poza tym jak komputer będe mial kilka lat to przez te kilka lat te 20W zrobi różnicę.

Anonim1
komentarz
komentarz

4850E wydziela bardzo mało ciepła, więc nie musisz zbytnio inwestować w chłodzenie, a nawet możesz zastosować pasywne.

Gość
komentarz
komentarz
Różnice w poborze prądu nie są wielkie i dla przeciętnego usera nie mają większego znaczenia, za 220zł wolałbym kupić zwykłego 5400+.

Zrobiłbym podobnie, a nawet wziął 6000+

Tak ale mi i tak taki procek nie jest potrzebny, X2 64 4050E ( 2x2,1 Ghz ) w zupełności mi wystarczy. Poza tym jak komputer będe mial kilka lat to przez te kilka lat te 20W zrobi różnicę.

Ale za rok, czy 2 już nie będzie wystarczał i będzie trzeba kupić lepszy :)

bakus77
komentarz
komentarz

aha , nie chce zakładać nowego tematu, słuchajcie: jaką polecilibyscie mi płyte główną pod ten procek Athlona np. 5000+ ??

Taka żeby dobrze współgrała z prockiem i resztą podzespołów. Oto one:

procesor AMD Athlon 64 X2 5000+ AM2 BOX

pamięć Goodram DDR2 Dual Channel 2x1024MB 800MHz CL5.0 BOX

Dysk Samsung SpinPoint F1 HD322HJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ)

Nagrywarka LG SuperMulti DVD+/-R GH20NS10 RBB czarny OEM

grafika ATI Radeon x1650 XT DDR3 256 MB 128 bit

obudowa Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

zasilacz Fortron 400W ( ew. ModeCom MC 400W , Chieftec 400W )

Bardzo prosiłbym o dobór jakiejś płyty głównej. Czy płyta Foxconn A690GM2MA-RS2H byłaby dobra ?? Jest tania i wydaje się być niezła. Czekam na podpowiedzi :)

borysek
komentarz
komentarz

@up

ten foxconn jest bardzo dobry jak na te pieniądze

możesz ewentualnie brać GigaByte GA-MA69VM-S2 prawie to samo co foxconn ale ma o wiele lepszą kartę dźwiękową

bakus77
komentarz
komentarz

a jeszcze mam pytanie odnośnie dysku: chciałbym nieco zaoszczędzić , i wziąć zamiast 320 GB dysk Samsung 160 GB. Z tym, że ten 320 gb ma pamięć Cache 16 mb, a 160 gb 8 mb. Czy ta pamięć jest aż taka istotna i będzie to robić jakąś różnicę w szybkości, wydajności działania ??

maciek9980
komentarz
komentarz

Różnic nie będzie, a jeśli nawet, to będą niezauważalne.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.