x-kom hosting

Brak wzrostu wydajności w grach po OC grafiki

Loony
utworzono
utworzono

Wziąłem sie wczoraj za OC karty, bo nowsze gry zaczynają troszke ścinać. Żeby karta była chłodniejsza podniosłem obroty wentylatora w Speed Fanie z 20% do 70% (spadło o troszke ponad 10 stopni). Podniosłem rdzeń 2D, 3D low power, 3D perf. o 140MHz i pamieć 2D, 3D low power, 3D perf. o 118MHz. Więcej sie niestety nie dało, bo komp sie zawiesza i wyskakują czerwone kropki. Przed OC miałem w 3DMarku 06 4834pkt. a po OC 5150pkt. Według mnie różnica 316 pkt. to troszkę mało, ale nie w tym problem :) Problem polega na tym, że pomimo wzrostu wydajności w 3Dmarku w grach nie ma nawet o 1FPS więcej :/ Sprawdzałem w Cysis, COD4 i NFS:Underground 2. Ktos wie może czemu tak jest?

Przed OC

Po OC

Drugi problem: Wartość Core (tam gdzie są te 2 okienka w prawym górnym rogu ATITool) sama się zmienia. Raz jest to 590MHz i wtedy wszystko jest OK, a raz wyskakuje 680MHz i wtedy pojawiaja sie artefakty. Nie wiem czemu tak jest. Wartość suwaków sie nie zmienia. Pomoże ktoś? :)

No i ostatni problem dotyczy Riva Tuner :] Prędkośc wentylatora ustawiłem na 70% i mam włączone aby ustawiało się tak od razu po starcie systemu. Nie wiedziec czemu co jakiś czas prędkośc spada do wartości domyślnej, czyli 20% i musze wtedy ustawiać od nowa. :)

PS. Czemu rdzeć karty dał sie podkrecic wyzej nic pamięc? Slyszalem ze to troszke dziwne...

Akahan
komentarz
komentarz
PS. Czemu rdzeć karty dał sie podkrecic wyzej nic pamięc? Slyszalem ze to troszke dziwne...

Taktowanie na pamięciach mnoży się razy 2, czyli 2 razy 818 to jest 1636... Czyli nie masz więcej na rdzeniu bo to niemożliwe, a artefakty są bo za dużo zwiększyłeś... A i po oc nie zawsze jest jakiś duży skok w wydajności...

Loony
komentarz
komentarz

No ale ja nie mam zadnego wzrostu wydajnosci w grach. Nie przybylo nawet 1 FPSa :/

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.