x-kom hosting

Problem z karta graficzna

dawidek2215
utworzono
utworzono

Witam!

Mam nowego laptopa (Toshiba P300) i w nim jest zamontowana karta graficzna Mobile Intel 965 Express Chipset Family. Mam z nia problem poniewaz gdy wlaczam dosc stara gre to ona mi sie okropnie zacina. (np. NFS Carbon czy Counter Strike Source). Probowalem sciagac jakies inne sterowniki ale zawsze przy instalacji pisze ze te sterowniki nie sa odpowiednie do tego komputera.

Laptop ma: 2gb ram, Intel pentium dual core 2x1.73.

Moze mi ktos pomoc bo nie wiem co mam zrobic.

Dziekuje za pomoc.

tofik177
komentarz
komentarz

poszukaj na stronie producenta tego laptopa napewno tam sa sterowniki tylko dokładnie dla twojego modelu..

jak beidzesz instalował to najpierw odinstaluij stare zrób restart kompa i zainstaluj nowe..

Robaldinho
komentarz
komentarz

Moja siostra ma podobną kartę grafiki w laptopie i nie ma co się dziwić że się zacina - ba cud że działa NFS :D - poprostu za słabła karta..to nie komp do grania :)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

A od kiedy to NFS: Carbon jest dość starą grą? No sorry, ale ta gra potrafi przycinać na znacznie szybszym Radeonie 9550. Jak jakiegoś NFSa chcesz na tym laptopie odpalić, to Underground 1 to chyba będzie maksimum (ba, może nawet trzeba się będzie cofnąć do Hot Pursuit 2).

Po prostu, zastosowana zintegrowana karta graficzna jest raczej mało wydajna i do większości gier nowszych niż z lat 2003-2004 raczej nie wystarczy.

dawidek2215
komentarz
komentarz

A moge kupic jakas inna karte graficzna do tego laptopa??

Moze mozecie mi cos polecic??

AAA i laptop jest na gwarancji wiec jak to bedzie z wymiana tej karty? nie strace gwarancji???

dzieki

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Niestety, ale klapa - karty graficzne w laptopach w 97% przypadków (jak nie więcej) są niewymienne, tym bardziej, że ta Twoja jest zintegrowana, czyli, innymi słowy, wbudowana w płytę główną.

dawidek2215
komentarz
komentarz

No tak azle np moj kolega kupil lapotop i ma 2 karty graficzne. jedna taka slaba jak ja a druga geforce 8400ms (256mb) i jemu nowe gry super chodza. czy jest taka mozliwosc aby dolozyc jakas karte graficzna??

dzieki

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Bardzo wątpię, żeby tak miał. Tylko najszybsze laptopy mają 2 karty graficzne, poza tym obie z tych połączonych kart są szybkie. Ten kolega ma chyba tylko 8400M GS.

O ile mi wiadomo, tylko w niektórych Asusach będzie się dało dołożyć kartę, w formie dołączanego "pudełka", ale jeszcze nie jest ono dostępne w sprzedaży i nie wiadomo kiedy będzie. Do Toshiby i tak tego nie podłączysz niestety.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.