x-kom hosting

Jak zwiększyć prędkość wiatraczka w HD4850?

wedka1993
utworzono
utworzono

Wiem, że takie tematy już były, ale proszę o podpowiedź, co mam zrobić, aby te obroty zwiększyć? Robię wszystko tak jak jest np. na YouTubie, czyli:

1-tworzę profil

2-aktywuję go

3-wchodzę do folderu %AppData%\ATI\ACE

4-nic tam nie ma

Wtedy gdy chcę wejść do folderu "Local" nie mam go. Próbowałem, żeby pokazywało okryte ikony itd., ale cały czas nie miałem żadnych plików.

Czy może ktoś pomóc, czy podać jakąś dokładną instrukcję(najlepiej po polsku - PISEMNA, NIE FILMIK)?

Najlepiej byłoby, gdyby wypowiadali się tu forumowicze, którzy sami zwiększali prędkość wiatraczka, albo tacy, którzy dobrze znają się na rzeczy :) (a wiem, że takich jest wielu:))

PS. Jak powinny być standardowe taktowania zegarów w karcie Asus'a HD4850? I do ilu mogę go podkręcać bez obaw?(Jaka temp. itp.)

cinyrk
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie wchodzisz nie do tego folderu co trzeba (jego lokalizacja zależy od systemu).

W XP ma to być "C:\Documents and Settings\username \Local Settings\Application Data\ATI\ACE\profil.xml", a w Viście "C:\Users\username\AppData\Local\ATI\ACE\profil.xml".

Dalej wiesz co robić?

Co do taktów standardowych daj "deafaults" w catalyst control center i sam sprawdź (625MHz, pamięć nie pamiętam ile). Na referencyjnym chłodzeniu radziłbym w ogóle nie podkręcać. Ja ze zmienionym chłodzeniem na accelero wyciągnąłem z karty 700MHz rdzeń i 1165MHz pamięć, ale jednak po dłuższym okresie grania pojawiały się drobne przekłamania w obrazie (nie wiem jak to inaczej nazwać) więc obniżyłem.

Duban
komentarz
komentarz
Uaktywniamy ATI Overdrive(Enable) - zapisujemy profil.

Odpalamy notatnikiem plik: xxx.XML(ukryty plik) - "xxx" taka sama nazwa jak utworzony profil.

Windows XP >> C:\Documents and Settings\"nazwa użytkownika"\Local Settings\Application Data\ATI\ACE\xxx .XML

Windows Wista >> C:\Users\"nazwa użytkownika"\AppData\Local\ATI\ACE\xxx .XML

CODE

<Feature name="FanSpeedProtocol_0">

<Property name="FanSpeedProtocolProperty" value="Percent" />

</Feature>

<Feature name="FanSpeedAlgorithm_0">

<Property name="FanSpeedAlgorithm" value="Automatic" />

</Feature>

<Feature name="FanSpeedRPMTarget_0">

<Property name="Want" value="0" />

</Feature>

<Feature name="FanSpeedPercentTarget_0">

<Property name="Want" value="25" />

- zmieniamy na

............<Property name="FanSpeedAlgorithm" value="Manual" />

- zmieniamy na

............<Property name="Want" value="55" /> (lub jakąś inną wartość)

Następnie zapisujemy zmiany, restartujemy swój profil w Catalyst i zaznaczamy ładowanie profilu przy starcie komputera.

Przy 65% temperatura spada średnio o ~20C

Sam tak robiłem ;)

Zrobiłem sobie 4 profile i w każdym mam inne ustawienie:

- 33%

- 53%

- 65%

- 100%

Bardzo wygodne :P

Klikasz na ikonkę na pulpicie i masz od razu ciszę albo niskie temp w grach :D

remik120391
komentarz
komentarz

Ja uzywam 4 profili:

-Automatic

-35% (w miare cichy temp ~60 stopni, ~70 stopnie przy grach)

-50% (głownie do lepszych gier 50~55 stopni)

-100% (tylko na chwile by ochlodzic karte gdy jest naprawde goraca temp spada nawet do 40 stopni ale chodzi glosno)

wedka1993
komentarz
komentarz

Już wszystko OK, także zrobiłem sobie kilka profili:

30%, 55% i 80%.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.