x-kom hosting

Karta Grafiki do 250zł

Robaldinho
utworzono
utworzono

Witam wszystkich PC-maniaków :)

Mam problem gdyż ostatnio nie byłem na czasie z nowinkami technicznymi komputerów i potrzebuję pomocy w wyborze karty graficznej - do zestawu (kupionego niedawno tanio) - Procesor AMD X2 4600+; 1GB RAM ; Płyta główna - MSI K9N6GM - jest tam zintegrowana karta Grafiki Geforce 6150SE ale za słaba; oraz zasilacz 400W Take Me. Proszę o pomoc w wyborze karty grafiki - w cenie do 250zł jak najlepszej, oraz by mój zasilacz mógł tę kartę bez problemu "uciągnąć". Mogą być karty jak ATI oraz nVidii - obojętne by gry np. Crysis płynnie działał mi na średnich/wyższych detalach.

Pozdrawiam Alan (Robaldinho) ;)

Machur
komentarz
komentarz

z tym bedzie problem. Bo jeśli chcesz jakas karte zeby Ci w miare crysis smigal to mysle ze GeForce 8800gs lub lepiej 9600gso 768mb - cena okolo 300zl. Ale tu juz bym dla bezpieczenstwa pokusil sie o zmiane zasilacza.

Anonim1
komentarz
komentarz
z tym bedzie problem. Bo jeśli chcesz jakas karte zeby Ci w miare crysis smigal to mysle ze GeForce 8800gs lub lepiej 9600gso 768mb - cena okolo 300zl. Ale tu juz bym dla bezpieczenstwa pokusil sie o zmiane zasilacza.

Na średnich to śmiga 8600GT

Kup HD 3850 i dokup 1GB ramu jeżeli chcesz pomyśleć o grze w Crysis'a.

BlackRaven
komentarz
komentarz

Palit 9600GSO 768MB, na allegro widziałem ostatnio za jakieś 270zł. Zasiacz to istna bomba zegarowa, zalecana zmiana na markowy zasilacz 400W (350W minimum).

Robaldinho
komentarz
komentarz

Wiem właśnie że mój zasilacz nie jest dobrej firmy, na przyszłość planuję go wymienić - byłem ostatnio w serwisie komputerowym i mówili że przy tym zasilaczu co mam to lepiej ATI HD 3850 mi polecali bo podobno mniej prądu wymaga, niż Geforcy 8/9 serie czy to prawda? jeśli tak i jest wydajny co do ceny to jakiego producenta? Ktoś posiada tę kartę ?jak się spisuje?

Machur
komentarz
komentarz

najlepszym wyjsciem bedzie wymiana zasilacza np. Modecom MC i ten 8800gs http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...25,cpsrc,ceneo/ - taniej chybanie dostaniesz;)

I z tego co widze 3850 pobiera o 10w wiecej niz 8800gs

Anonim1
komentarz
komentarz
ale on chcial srednie-wyzsze:) chyba lepiej dolozyc do 8800gs lub 9600gso 768mb ?

http://www.allegro.pl/item413283103_palit_...gso_fv_wwa.html

GS dostaje w pupe od HD 3850 w wyższej rozdzielczości za sprawą pamięci.

Natomiast 3850 dostaje muła po włączeniu AA.

Machur
komentarz
komentarz

no to chyba złotym środkiem moglby byc 9600gso z 768mb pamieci;>?

heex307
komentarz
komentarz

Ta dodatkowa pamięć sprawdza się tylko w przypadku takich gier jak Crysis, w innych nie daje dużego przyrostu wydajności.

http://en.expreview.com/2008/01/21/review-...gs-384mb-768mb/

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Zasilacz przydałoby się zmienić PRZED wymianą karty, a najpóźniej w tej samej chwili.

Osobiście wybrałbym chyba 8800 GS/9600 GSO, nawet wersję 384 MB - no chyba, że Radeon HD3850 512 MB byłby w tej samej cenie.

Robaldinho
komentarz
komentarz

Ten Radeon HD 3850 widziałem w cenie 239 zł i pisało że wymagany zasilacz to 350W dlatego trochę mnie kusi - bo wydajność niczego sobie.

A co do Geforce 8800GS/9600GSO to właśnie nie wiem - podobno są to karty prądożerne - a ja by teraz zmieniać zasilacz to niestety - brak funduszy przeznaczonych na to - dopiero na przyszłość mógłbym wymienić chyba że się mylę co do tej "prądożerności"

:lol: kurcze co forum to inną kartę mi oferują .. w sumie nadal nie wiem co wybrać ;] tak by się obyło bez zmiany narazie zasilki

Machur
komentarz
komentarz

bez zmiany zasilacza i tak nie da rady raczej

Gość
komentarz
komentarz

brałbym 3850 512MB od PowerColor za 250zł na allegro.

Akahan
komentarz
komentarz
tak by się obyło bez zmiany narazie zasilki

To się nie da bez zmiany zasilacza, to co ty masz to nawet zasilacz nie jest, nawet w każdej chwili tego kompa Ci może spalić...

Robaldinho
komentarz
komentarz

Powiedzmy że będę kamikadze i sprobuje .. ale w następnym miesiącu pierwszą częscia jaką kupię będzie to zasilacz..niestety ale brak funduszy mnie do tego skłania. (przeznaczone tylko na karte grafiki) chyba że macie jakieś inne rozwiązania..

maciek9980
komentarz
komentarz

Ja mam inne rozwiązanie (bezpieczniejsze) - czekasz jeszcze miesiąc i kupujesz kartę razem z zasilaczem.

Robaldinho
komentarz
komentarz

Eee odpada :P bo wtedy te 250 zł przepiję..:> :P a nie odłożę..

Myślałem nad HD2600XT do 160zł i kupić za resztę zasilacz ale przemyślę to.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

To ja mam lepsze rozwiązanie - kupujesz teraz porządny zasilacz (za ok. 100-120 zł kupisz Chiefteca GPS-400AA-101A, parę zł więcej kosztuje GPS-450AA-101A, kolejny w "kolejce cenowej" jest Corsair CMPSU-450VXEU, który jest nieco lepszy od tych Chiefteców), a w następnym miesiącu kupujesz kartę. Pieniądze, które Ci zostaną po kupnie zasilacza, chowasz za szafą i wyciągasz dopiero, jak dozbierasz resztę na kartę ^^

Robaldinho
komentarz
komentarz

Właśnie mój kolega znawca PC mówi że mogę zasilić kartę grafiki osobno - zasilaczem osobnym - albo połączyć zasilacze. Ktoś coś wie na ten temat?

JSF
komentarz
komentarz

Technicznie jest to możliwe jeżeli masz drugi zasilacz i znajdziesz na niego miejsce.

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Ale jeśli ten drugi zasilacz to również jakiś szajs, to nie ma co kombinować, bo takie palą się czasem bez powodu ^^ A jeśli markowy (350W i więcej), to czemu go tymczasowo nie wsadzicie na miejsce Take Me? :P

Robaldinho
komentarz
komentarz

Jest to zasilacz 350W Megabajt firmy, także sam już nie wiem ..

Akahan
komentarz
komentarz
Jest to zasilacz 350W Megabajt firmy, także sam już nie wiem ..

Megabajt jeszcze gorsza kiszka, wiesz lepiej uzbieraj i kup w pakiecie zasilacz i kartę bo szkoda komputera...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.