x-kom hosting

Radeon HD 4870 84 oC

remik120391
utworzono
utworzono

Witam,

Jak można zmiejszyc temperature karty graficznej Radeona HD 4870.

Przy Windowsie bez jej wysiłku ma 84 stopnie. Nie chce wiedziec ile bedzie jak odpale Crysisa.

Mam 2 karty co razem daje piekarnik. Prosze o wszelkie rady.

Nocturn
komentarz
komentarz

1. Obniżenie taktów

2. Zdjęcie boku obudowy

3. Przystawienie do obudowy wiatraka pokojowego ( ja tak robiłem )

remik120391
komentarz
komentarz

obudowe mam zdjętą, a ten wiatrak to dobry pomysł ;)

falcon1984
komentarz
komentarz

Zrób numer z profilem nowym w sterownikach ATI + zwiększenie obrotów wentyli tak jak w HD4850

BlackRaven
komentarz
komentarz

Masz dodatkowe chłodzenie w obudowie (tj. wentylatory z przodu i z tyłu) ? Jeśli nie to można się o to postarać + zwiększenie obrotów wentylatorów na kartach....

remik120391
komentarz
komentarz

Wentyli nie mam w obudowie, możecie polecic jakies 2? 1 wyciąg 2 nadmuch. Co do gier temp nie rosnie wiecej niz 90 stopni.

falcon1984
komentarz
komentarz

2 x 120mm Arctic Cooling Fan

Tomiak
komentarz
komentarz

Po pierwsze sprawć to http://www.youtube.com/watch?v=eufDqKmOSOI filmik jest z 4850 ale na twojej powinno działac

juz wcześniej zaproponował to falcon

remik120391
komentarz
komentarz

A jak zwiekrzyc obroty wentyla na karcie?

Dzieki;p

Podkręciłem wiatrak karty.

Ale gdy zrobie go na 50% chodzi jak taktor a jeszcze do tego mam 2 karty to juz wogóle jak kombain.

Na 35% temp spadła do 62 stopni. chodzi troche głośno ale jest dobrze.

Lipton
komentarz
komentarz

Zostaw na 35%. Taka temp. w spoczynku jest normalna dla Radka 4870 aha no i zainstaluj te dwa wentyle w obudowie. Możesz też wymienic pastę na rdzeniu kart.

remik120391
komentarz
komentarz

Dzieki za rady.

Jaka paste polecacie? Artic Silver?

Teraz jest temperatura 55-60 stopni. Wentyl na 35%.

Lipton
komentarz
komentarz

Ja polecam Zalmana STG-1

wedka1993
komentarz
komentarz

Ja robię wszystko jak na filmiku, ale gdy wchodzę do folderu ACE nic nie mam, żadnych plików, nic. Mam także włączoną opcję "Pokaż ukryte pliki". Możecie pomóc? Moja karta to HD4850, ale to chyba żadna różnica.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Ja polecam Zalmana STG-1

Oprócz tego IC Diamond 7 Carat, OCZ Freeze, ewentualnie także Noctua NT-H1 lub ArcticCooling MX-2 (nie MX-1!), z tym, że Noctua jest za droga jak na to, co oferuje.

http://www.frazpc.pl/artykuly/582/PASTA/IC...ntowa/rewolucja - parę słów o IC Diamond 7 Carat

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.