x-kom hosting

który procesor lepszy

totek7
utworzono
utworzono

[775] Procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz 8MB BOX

czy

Intel Core2 Duo E8500 3,16GHz (S775) BOX??

nie wiem co wybrać ?? chciałbym stworzyć sprzęt dobry do grania na pc:)

falcon1984
komentarz
komentarz

Do gier lepszy E8500, gdyż z 4 rdzeni nie korzystają gry póki co więc lepiej mieć dwa szybsze i nowsze technologicznie

Nano
komentarz
komentarz

Prawda że wiekszość gier wykorzystuje tylko 2 rdzenie (wyjatek crysis) wiec nie kupuj na slepo quada i zainwestuj w core 2 duo bo to sprawdzona technologia

Gość
komentarz
komentarz

E8500 bedzie lepszy , szczególnie w grach no i lepiej się kręci.

Nano
komentarz
komentarz

Sądząc po tresci jego postu mogę wywnioskować że o OC ten obywatel nie ma zielonego pojecia(bez urazy), ale tak czy siak 2 Duole sa lepsze!

BURY ZENEK
komentarz
komentarz
Prawda że wiekszość gier wykorzystuje tylko 2 rdzenie (wyjatek crysis) wiec nie kupuj na slepo quada i zainwestuj w core 2 duo bo to sprawdzona technologia

Coś coi sie pomieszało crysis korzysta z 2 rdzeni, z 4 korzysta unreal tourament 3

olszak
komentarz
komentarz
Sądząc po tresci jego postu mogę wywnioskować że o OC ten obywatel nie ma zielonego pojecia(bez urazy), ale tak czy siak 2 Duole sa lepsze!

kolego, jak nie wiesz to nie pisz, 2 rdzenie nie są najlepsze, zależy do czego komputer korzystasz, p.s jeszcze supreme commander korzysta z 4

BURY ZENEK
komentarz
komentarz
kolego, jak nie wiesz to nie pisz, 2 rdzenie nie są najlepsze, zależy do czego komputer korzystasz, p.s jeszcze supreme commander

No tak :lol:

Ebola
komentarz
komentarz

Zenek.. jeszcze jest kilka tytulow korzystajacych z 4 rdzeni... jak Lost Planet np..

Co do tematu: Jesli komputer ma sluzyc do gier to E8500 bedzie lepszy, wiekszosc gier na dzien dzisiejszy nie potrafi skorzystac z 4 rdzeni. Nano..nie pisz ze C2D i tak sa lepsze....co za brednie...4 rdzeniowce w pracy typu zmiany formatow, pakowanie plikow itd itd..mocno odstawiaja C2D.

Nano
komentarz
komentarz

pff...o jakich ty zmianach formatów i pakowania plików gadasz - kolega chce miec komputer do gier. BURY_ZENEK nie próbuj mi wmawiac ze Crysis gorzej wypada przy 4 rdzeniowcach, sami goscie od Cryteka mowili ze do tego szaisu trzeba miec MINIMUM 4 rdzenie i to tylko dlatego ze gra nie była dokończona i zoptymalizowana, bo np WarHead (dodatek) juz tego problemu nie posiada i 2 rdzenie wystarcza. Kentsfield sory może przesadzilem z tym ze C2D odsadza Quady ale kierowalem sie większościa gier...

olszak
komentarz
komentarz
pff...o jakich ty zmianach formatów i pakowania plików gadasz - kolega chce miec komputer do gier. BURY_ZENEK nie próbuj mi wmawiac ze Crysis gorzej wypada przy 4 rdzeniowcach, sami goscie od Cryteka mowili ze do tego szaisu trzeba miec MINIMUM 4 rdzenie i to tylko dlatego ze gra nie była dokończona i zoptymalizowana, bo np WarHead (dodatek) juz tego problemu nie posiada i 2 rdzenie wystarcza. Kentsfield sory może przesadzilem z tym ze C2D odsadza Quady ale kierowalem sie większościa gier...

nie zgodzę się z tobą, najnowsze tytuły gier będą robione także dla 4 rdzeniowców, jak podkręcił byś quada do 3,2 ghz to będziesz miał wydajność w grze podobną jak C2D 3,2ghz

adzinek
komentarz
komentarz

Nie rozumiem, o co się spieracie, wystarczy korzystać z opcji szukaj, lub po prostu zerknąć dosłownie kilka tematów wcześniej.. E8xxx w wielu wypadkach lepiej się kręcą, co jest udowodnione (jednak zaznaczam, że znakomitą różnicę W OC stanowi na jaki egzemplarz się trafi, każdy kręci się inaczej i to jest raczej indywidualna kwestia. Quady są natomiast bardzo dobre dla profesjonalistów, do obróbki grafiki, audio, video lub po prostu osób, które lubią/muszą korzystać z kilku aplikacji na raz.

Było mnóstwo tematów typu Core2 Duo vs Core Quad...

Ebola
komentarz
komentarz

Nano...wez ty sie czlowieku najpier przeczytaj a pozniej cos pisz...napisalem ze 4 rdzeniowce sa lepsze w takich rzeczach jak pakowanie plikow itd...i ze jezeli komputer ma byc do gier to niech bierze E8500 bo gry narazie nie potrafia w pelni korzystac z 4 rdzeni...( z wyjatkami)

A co ty wogole napisales....nie tlumacz mi ze komp ma byc do gier bo chyba wyraznie napisalem ze jesli do gier to ma wziac E8500 i napisalem tez ze stwierdzenie ze C2D sa duzo lepsze od Quadow to glupota. Czasami przeczytaj cos zanim napiszesz....

Nano
komentarz
komentarz

Czasami to zastanów sie czy jest sens kontynuowac ten temat niż napisanie mi tego na PW o ja sadze ze temat do zamkniecia bo sam autor sie nie odezwal. Wniosek z tego taki: Na quady do gier to jeszcze za wczesnie bierz dwurdzeniowca i finito. Pozdrowienia!

//autor nie uznał tematu za rozwiązany więc możesz sobie zamykać...

//vocativus

Gość
komentarz
komentarz

Myślę, że C2D będzie lepszy,ponieważ 4 rdzeniowce nie są i szybko nie będą potrzebne, a C2D lepiej się kręcą ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.