x-kom hosting

Radeon 4850

djkraszinio
utworzono
utworzono

Witam mam zamiar kupić tę kartę graficzną Radeona 4850 i tutaj moje pytanie do ilu bym musiał podkręcić procka żeby nie ograniczał tej karty proc jaki będę miał to: Intel Dual Core E2180 2.0GHZ Box i z jakiej najlepiej brać tego radka

Nano
komentarz
komentarz

2.5 GHz wystarczy dla tego radka ale jak wiadomo im wiecej tym lepiej ;) a karte możesz brac asusa podkręconą firmowo albo gigabite'a ciut tanszego ;)

falcon1984
komentarz
komentarz

Na tym procku to 3GHz dla Radka potrzeba

Nano
komentarz
komentarz

Tyle to chyba trzeba na 4870. Pies to drapał - kręć kolego tego procka ile sie da, a nie pytasz sie ile trzeba ^_^

sid
komentarz
komentarz
Tyle to chyba trzeba na 4870.

Dla 4870 trzeba 3.5ghz ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz

Hm, to bardzo ciekawe, bo widziałem już na tym forum wypowiedzi, że Core2Duo E8x00 trzeba kręcić na 3,2-3,4 GHz do Radków HD4850/HD4870, a teraz wyskakujecie z 3 GHz na Pentium Dual-Core :D Tak czy owak, na wszelki wypadek wymieniłbym chłodzenie procka, jeśli rzeczywiście okaże się, że trzeba go mocniej podkręcić ;)

Nano
komentarz
komentarz

A tak szczerze to biorąc pod uwage tego procka to lepiej by bylo ZMNIEJSZYC taktowanie karty i zyskasz na tym podwójnie:

1. Karta i procek nie beda wzajemnie sie oslabiac

2. wyeliminujesz problem z temperaturą

Tomiak
komentarz
komentarz

- utrata jakosci

FrogsterPL
komentarz
komentarz
lepiej by bylo ZMNIEJSZYC taktowanie karty

Nie, nie, nie... Kto to widział kupować kartę za 500 zł po to, żeby jej takty zaniżać? To lepiej kupić wolniejszego GeForce'a 8800 GT 512 MB albo nawet 9600 GT 512 MB.

Poza tym, nie wiem jak w innych kartach, ale jak u siebie kiedyś w starym X1650 Pro GDDR3 chciałem obniżyć taktowanie, to wywalił artefakty :lol: Nie wiem, jakim cudem, bo na pewno nie z powodu temperatury xD

djkraszinio
komentarz
komentarz

heh obnizać taktów nie bede bo to bezsensu to tak jakbym sam siebie pozbawiał wiekszej wydajnisic oczywiscie prcka nie bede krecił na boxie tylko wymiana i jeszcze pytanie na ile najlepiej jest ustawic wentyl w tym radeonie zeby było w miare chłodno w idle i stresie i niezbyt głosno, 45% wystarczy

sid
komentarz
komentarz
jeszcze pytanie na ile najlepiej jest ustawic wentyl w tym radeonie zeby było w miare chłodno w idle i stresie i niezbyt głosno, 45% wystarczy

40-45% powinno być ok

olszak
komentarz
komentarz
2.5 GHz wystarczy dla tego radka ale jak wiadomo im wiecej tym lepiej wink.gif a karte możesz brac asusa podkręconą firmowo albo gigabite'a ciut tanszego

co za bzdety, do radka 4850 trzeba ok. 3,2ghz , ja mam 4870 i procka na 3,3ghz i strasznie mi ją spowalnia...

na przyszłość, nie wiesz- nie pisz

Anonim1
komentarz
komentarz
Hm, to bardzo ciekawe, bo widziałem już na tym forum wypowiedzi, że Core2Duo E8x00 trzeba kręcić na 3,2-3,4 GHz do Radków HD4850/HD4870, a teraz wyskakujecie z 3 GHz na Pentium Dual-Core :D Tak czy owak, na wszelki wypadek wymieniłbym chłodzenie procka, jeśli rzeczywiście okaże się, że trzeba go mocniej podkręcić ;)

Zapominacie, że Dual Core jest procesorem słabszym od Core 2 Duo. Podkręcać nikt nie każe, ale dla wydajności w grach większej o 30-40 % warto.

HD 4850

DC 3.2 GHz

Athlon 5000+ 3.3 GHz (6400+ 3.2GHz)

C2D Penryn - 3.0 GHz

Powiem w prost nigdy nie wiadomo ile GHz potrzeba aby nie ograniczał karty. Wyznaje się zasadę - Im więcej tym lepiej.

Blacha
komentarz
komentarz

Sory, ze tak się wtrącę ale czegoś nie rozumiem. Piszecie, ze karta wymaga np. procka 3,5ghz, a ten dual core ma (jeśli dobrze rozumiem) 2 rdzenie po 2 ghz kazdy, czyli najprostrzym tokiem rozumowania daje to 4Ghz, czyż nie?

qwertyzax
komentarz
komentarz
Piszecie, ze karta wymaga np. procka 3,5ghz, a ten dual core ma (jeśli dobrze rozumiem) 2 rdzenie po 2 ghz kazdy, czyli najprostrzym tokiem rozumowania daje to 4Ghz, czyż nie?

Tego sie nie sumuje, to sa po prostu 2 rdzenie pracujace z czestotliwoscia 2ghz osobno; tak jakby 2 oddzielne procesory.

Blacha
komentarz
komentarz

No to po co są dwa, skoro przy kwestii np. z tą kartą liczy się prędkość jednego?

Akahan
komentarz
komentarz

Bo 2 rdzeniowce, mogą wykonywać więcej niż jedną operacje na raz, gdzie jednojajowiec by się już "mulił" one nie są razem, ich się nie sumuję i pracują niezależnie od siebie... A czemu 3 GHz tylko na jednym rdzeniu właśnie dlatego, że tego się nie sumuję...

EDIT: Po co jest temat przyklejony? I tak dziennie powstaje ~10 tematów o nich...

Blacha
komentarz
komentarz

A jak chcę powiedzmy zagrać w grę wymagającą procesora 3GHz, a mam np. Dual Core'a 2x2GHz, to mi pójdzie czy nie?

maciek9980
komentarz
komentarz

Pójdzie - wymagania gier podawane są w odniesieniu do procesorów jednordzeniowych.

olszak
komentarz
komentarz
Pójdzie - wymagania gier podawane są w odniesieniu do procesorów jednordzeniowych.

tu się mylisz, bo są gry na których pisze np. zalecany: c2d 3,2ghz

maciek9980
komentarz
komentarz
tu się mylisz, bo są gry na których pisze np. zalecany: c2d 3,2ghz

Jak sam napisałeś ZALECANY Core 2 Duo. A między wymagany, a zalecany chyba jest różnica?

djkraszinio
komentarz
komentarz

najlepeij bedzie jak bede krecił tego mojego procka az osiogne maksimum jak bedzie juz niestabilny

cinyrk
komentarz
komentarz
Tego sie nie sumuje, to sa po prostu 2 rdzenie pracujace z czestotliwoscia 2ghz osobno; tak jakby 2 oddzielne procesory.

Albo jeszcze prościej: jak masz dwa samochody które wyciągają 200km/h to razem też wyciągają 200km/h na godzinę, a nie 400. Prędkości się nie sumuje, to nie jest pojemność.

A co do tego ile GHz potrzeba do HD4850 żeby go nie spowalniał to już pisałem gdzieś na forum, robiłem mały test na swoim Athlonie 5000+ między 2,5GHz a 3,0GHz jest różnica ponad 1000 punktów w 3dmark06, dalsze podkręcanie daje zauważalny, ale już co raz mniejszy przyrost wydajności.

Co do jednego nie ma wątpliwości - im więcej tym lepiej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.