x-kom hosting

Komputer się zawiesza

grubys
utworzono
utworzono

Jeżeli w złym temacie to sorry ale nie wiedziałem gdzie by to umieścić.

Otóż mam taki problem, świeżo złożony komputer, praktycznie wszystko nowe poza grafiką (GF 8600 GT )

Mobo:Asus P5K-E

CPU- E8400

Ram:2x1GB Kingston Hyperx 1066mhz

A Każda gra mi się zawiesza po paru minutach gry, o co tutaj chodzi??? Czy to nie wina grafiki ?

Duban
komentarz
komentarz

Jakie temperatury? Robiłeś OC? Gry chodzą płynnie przed zawieszką? Dobrze założyłeś Cooler na CPU i GPU?

grubys
komentarz
komentarz

Tak przed zawieszką chodzą płynnie.

Temp proca tak ok.37-40 stopni i cooler dobrze założony

Dzisiaj zacząłem podkręcać grafike ale robiłem wszystko zgodnie z normami czyli dodawałem powoli od 5-7mhz na rdzeń i pamięć i zaraz sprawdzałem 3dmarkiem ale któregoś razu z kolei zaciął mi się ten 3dmark i tak jakby od tego się zaczęło.Ale zdążyłem podkręcić naprawde niewiele po jakieś 30mhz na rdzeniu i pamięci

Aha grafika w spoczynku 55stopni

Tomiak
komentarz
komentarz

to ustaw fabryczne takty i zobacz co bedzie

grubys
komentarz
komentarz

Same się ustawiły po resecie kompa i tego też nie rozumiem dlaczego same się zmieniły

thekrecik
komentarz
komentarz
Same się ustawiły po resecie kompa i tego też nie rozumiem dlaczego same się zmieniły

najwyrazniej problem lezy po stronie grafiki bo komp po "awarii" przywraca jej parametry do poczatku jestes moze posiadaczem karty ze stajni gigabyte?? z pasywnym chlodzeniem??? jezeli tak to czym predzej sie zaopatrz w jakis wiatraczek 120x120 i zamontuj na graficzce mialem stycznosc z 3 awariami tej karty spowodowanej przegrzaniem sie ukladu z racji slabego oddawania ciepla do otoczenia

grubys
komentarz
komentarz

Mam z pasywnym chłodzeniem ale MSI, no ale zobaczcie tutaj http://www.frazpc.pl/artykuly/533/MSI/NX86...ZA/I/NAJSZYBSZA jak koleś na tej samej karcie wykręcił takty, a ja zaledwie podniosłem o jakieś 30mhz i co już klops ?

Dobra już kit z podkręcaniem ale co się dzieje z tymi grami, w cokolwiek gram wszystko się zawiesza

falcon1984
komentarz
komentarz

Jaki zasilacz ?

Jaka temp. grafiki w stresie ?

Ustawione timingi i napięcie dla pamięci w Biosie ?

grubys
komentarz
komentarz

Zasilacz Corsair 520W

W stresie jakieś 77stopni

Pamięci ustawione optymalnie jak być powinny bez podkręcania 1066 a taimingi 5-5-5-15

Problem rozwiązałem choć nie jestem do końca usatysfakcjonowany :/

Zmieniłem ustawienia pamięci na takie jakie były od początku czyli 800mhz, 1.9v i 5-5-5-18 i jak na razie wszystko gra i jest dobrze.

Ale denerwuje mnie to że musiałem tak zmienić przecież one fabrycznie powinny chodzić na 1066 ,2.2v i 5-5-5-15 http://www.komputronik.pl/Pamiec_DRAM/DDR2...pelny,id,35473/

Czy to może wina grafiki, która jest już za wolna na takie takty ? może tak być że po zmianie grafy mógłbym ustawić na tyle ile fabryka dała ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.