x-kom hosting

Czy to przez zasilacz?

Peter1990
utworzono
utworzono

witam wszystkich.Mam problem ponieważ komputer samoczynnie sie restartuje po jakis3-4 godzinach pracy ,podczas gdy używam więcej procesów nawet wcześniej.Pole Wartość

Typ procesora Intel Pentium 4, 2680 MHz (20 x 134)

Pole Wartość

Nazwa płyty głównej Jetway P4MDPT

Ramy 512 Mb

zasilacz 230V ale nie wiem jaka firma.

Czy to może sie dziać przez za slaby zasilacz?

proszę o pomoc! :(

swidruxxx
komentarz
komentarz

230V??? to nie ważne tylko ile wat(W) i jaka firma ale to mogą być 2 przyczyny na 90% to będzie zasilacz - sprawdź na innym minimum 400W a po drugie sprawdź temperatury podzespołów programem http://www.instalki.pl/programy/download/t...ome_Edition.php

i podaj je ostatecznie możesz sprawdzić ram tym programem http://www.softpedia.com/get/System/Benchm...st86-plus.shtml

i napisz co i jak

Peter1990
komentarz
komentarz

temperatury: Płyta główna 31 °C (88 °F)

Procesor 42 °C (108 °F)

Seagate ST380011A 37 °C (99 °F)

A zasilacza 400W nie mam narazie jak skołować.Firmy zasilacza tez nie mogę narazie dopatrzeć.dzięki i proszę o kolejne wskazówki :]

swidruxxx
komentarz
komentarz

ale te 42stopnie na procku to po dłuższej pracy? a zasilacz przydało by sie jakbyś jednak sprawdził na innym

Peter1990
komentarz
komentarz

Na tej stronce pisze ze mój zasilacz powinien zrzerac około 266W

[ Dodano: 2007-03-29, 22:47 ]

jeszcze mam jedno pytanie gdzie mógł bym znaleźć firmę mojego zasilacza itd?będzie to napisane na zasilaczy w środku kompa czy muszę szukać gdzieś indziej?

swidruxxx
komentarz
komentarz

powinno być wszystko na zasilaczu

konsior
komentarz
komentarz

A jaka powinna być temperatura procesora bez obciążenia????

Peter1990
komentarz
komentarz

Zasilacz nosi nazwę : CODEGEN "S" 300W model :300x1 (P4)

a ta temperatura procka 43 stopnie to po trochę dłuższej pracy jakieś 3-4 h .proszę o dalsze podpowiedzi związane z tym problemem :]

skowrona
komentarz
komentarz

podałeś temperatury podaj jeszcze napięcia

Peter1990
komentarz
komentarz

Wartości napięć:

Napięcie rdzenia procesora 1.50 V

+3.3 V 3.26 V

+5 V 5.05 V

+12 V 12.28 V

-12 V -12.20 V

-5 V -5.40 V

+5 V podczas wstrzymania pracy 4.92 V

VBAT baterii CMOS 3.22 V

Debug Info V 5D 00 CA BC CB 22 30 1C (01)

Debug Info T 28 37 255

skowrona
komentarz
komentarz
-5 V -5.40 V
+12 V 12.28 V

obserwuj czy skacze wyżej jeśli tak to niestety zasilacz

Peter1990
komentarz
komentarz

hmm trochę skacze ale nie dużo.Podczas gdy sie zresetuje było +12V 12.34V oraz -5V i -5.45V a potem nagle z 12.34V spadło na 12.10V a -5.45V zostało.To coś zmienia?

[ Dodano: 2007-04-05, 13:15 ]

I co jeśli są takie skoki niezbyt duże do 12.36V to czyli ze zasilacz czy za mało skacze wyżej aby tak myśleć ??proszę o dalsze podpowiedzi :(.A Jeżeli to nie przez zasilacz to co to może być jeszcze?

[ Dodano: 2007-04-05, 13:16 ]

I co jeśli są takie skoki niezbyt duże do 12.36V to czyli ze zasilacz czy za mało skacze wyżej aby tak myśleć ??proszę o dalsze podpowiedzi :(.A Jeżeli to nie przez zasilacz to co to może być jeszcze?

  • 2 tygodnie później...
koko
komentarz
komentarz

Nie jesteś sam. Mnie też się restartuje i to raczej przez zasilacz. Jak się dorobie nowego to napisze czy pomogło. Pozdro od moich restartów dla twoich .

edek
komentarz
komentarz

Moim zdaniem to zasilacz. Tylko się restartuje czy wyłącza sie całkiem?

Peter1990
komentarz
komentarz

Komp sie resetuje i to wygląda tak: najpierw raz sie zresetuje po jakieś 3-4h pracy a potem wszystko zaczyna sie walić wszystkie programy sie same wyłączają aż w końcu dochodzi do reseta i tak wkolko i coraz częściej ...:( plx HELP

cinomatic
komentarz
komentarz

Jakie masz temperatury na procku ... i jaki masz zasilacz ?

matrixmmm
komentarz
komentarz

też tak kiedyś miałem, okazało się, że procesor mi się bardzo grzeje,

musiałem wymienić wentylator na lepszy

sprawdź to tak jak napisał cinomatic

kr1zje
komentarz
komentarz

też miałem podobny przypadek, komp pochodził kilka godzin i potem losowo się restarotował (totalna załamka), w moim przypadku pomogło zaktualizowanie biosu na najnowszy bo fabryczny nie ogarniał mojej pro grafy, aby zmienić bios wejdź na strone producenta, ściągnij najnowszy biosdo swojego modelu płyty głównej, wrzuć go na dyskietke, uruchom ponownie kompa, trzeba wcisnąć jakiś klawish na dole ekranu, powinno pisać który przy odpaleniu kompa (klawisz - flash), ale najczęściej problem tkwi w słabym zasilaczu...

  • 2 tygodnie później...
koko
komentarz
komentarz

Obiecałe ,że jak wymienię zasilacz to napiszę. No i wymieniłem z codegena 350W na chiefteca 450W i......."doopa" nie pomogło. :/ Dlatego problem może być inny,ale od czegoś trzeba zacząć. Pozdro.

Lewy12
komentarz
komentarz

Spawdz ram koleś miał podobny przypadek i była to wina ramu!!!

tazman
komentarz
komentarz

Są 2 możliwości :

pamięć

zasilacz podaj temperatury i zachowanie podczas restartu, czy dysk piszczy czy sa samoczynne wiechy

LIDER
komentarz
komentarz
Zasilacz nosi nazwę : CODEGEN "S" 300W model :300x1 (P4)

a ta temperatura procka 43 stopnie to po trochę dłuższej pracy jakieś 3-4 h .proszę o dalsze podpowiedzi związane z tym problemem :]

No to już wiesz czemu masz resety. Codegen napewno nie da Ci 300W. To tak jak maluchem jechać 200 km/h. Jak ma 250W to by było super u niego, ale napewno ma mniej. Wymień koniecznie zanim dojdzie do katastrofy.

Peter1990
komentarz
komentarz

Aha ,Więc sądzicie że to jednak zasilacz,też tak myśle.I raczej postaram sie go wymienić,mogli byscie jeszcze mi podać jakiś odpowiedni zasilacz pod mojego kompa który jest opisany wcześniej.Z góry dzięki i Pozdro :]

pol
komentarz
komentarz

A ile jesteś w stanie wydać?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.