x-kom hosting

ile sprzętu można podłączyć do gniazdka 220V?

combo
utworzono
utworzono

witam,

mam takie zapytanie: czy do gniazdka można podłączyć nieograniczoną 'ilość' sprzętu? nie spowoduje to jego spalenia, przeciążenia?

jako że w pokoju padło mi gniazdko, zostało mi tylko jedno, kupiłem listwe (5 gniazdek) i przedłużacz (3 gniazdka) do tych wszystkich dziurek zamierzam podłaczyć:

- kompa

- monitor LCD

- 2 głośniki satelitarne (po 6W) z tubą basową (17W)

- lampe podłogową

- drukarke

- zasilacz od modemu (Dialog DSL)

- ładowarke do koma

- wentylator

chyba wszystko, moze coś mi sie przypomni, to zaraz dopisze.

1) czy ma znaczenie w jaki sposób to podłącze, czy na chybił trafił też jest spoko? :D

2) jakbym dorzucił do tego jeszcze troche sprzetu (bo w tym pokoju jest tylko jedno gniazdko, wiec jeszcze mogą dojść od czasu do czasu żelazko, itd.) to czy to wszystko pójdzie? :unsure:

z góry dzieki za odpowiedzi :D

pzdr.

Zygfryd1708
komentarz
komentarz

TO wszystko powinno działać na jednym gniazdku ale nie radze póżniej podłączać do tego np. odkurzacza , albo cos o duzej mocy bo moze byc zle... to zalezy od tego jaka moc ma caly sprzet podlaczony do gniazdka i bezpieczniki...

Tomek
komentarz
komentarz

Wytrzymałość pradowa gniazdka wynosi najczęściej 16A czyli x 230V daje nam ok. 3600W

czyli dodajesz moc urządzeń i masz wynik.

Do tego znaczenie ma też przekrój kabla instalacyjnego, który zasila gniazdko elektryczne.

Najczęsciej stosuje się 1,5mm2 lub 2,5mm2 miedź.

W starszym budownictwie instalacja może być aluminiowa.

Jeżeli taka jest to całkowicie odradzam łaczenie tylu urządzeń pod jedno gniazdko.

Do tego linia zasilająca te gniazdko może zasilać też inne gniazdka.

Więc nie polecam uzywanie tylu urzadzeń jednocześnie.

Szczególnie razem z żelazkiem.

Proponuje naprawić gniazdko przez odpowiednia osobę.

JSF
komentarz
komentarz

Tak dla uzupełnienia to Idd dla 1,5 mm2 wynosi 14,5 A dla przewodów w izolacji PVC i 19 A dla przewodów w izolacji XLPE lub EPR. Rozsądnie będzie ograniczyć używanie innych urządzeń podczas korzystania żelazka do czasu naprawy instalacji.

combo
komentarz
komentarz

ok, bardzo dziekuje za szybką odpowiedź :D

pzdr.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.