x-kom hosting

Mnożnik połówkowy czy pełny ?

id_request
utworzono
utworzono

Witam, w moim Athlonie 5200+ mam aktualnie ustawiony mnożnik 13.5 x 200 ~ 2.700Mhz. Czytałem, że jednak lepsze są mnożniki całkowite, Więc, gdybym ustawił 13 x 208, co i tak daje ~ 2.700Mhz, to wydajność minimalnie by się zwiększyła ?

A drugie/trzecie pytanie:

Aktualnie ten mój Athlon leci domyślnie, na 1.35V. Na 1.375V już miałem przy 2.8Ghz, jednak komputer startował z SafeMode. Więc:

-Czy jeżeli podniosę do 1.4V to nie będzie za dużo ? Może uda się osiągnąć 3Ghz? Jak na razie temperatury ok...

-O co chodzi z tym SafeMode? Ledwo 50Mhz więcej taktowanie podnoszę, na 1.35V (default) i już mi SafeMode wywala... ?!

maciek9980
komentarz
komentarz

Co do mnożnika: a co to za różnica? 2700 MHz to 2700 MHz.

id_request
komentarz
komentarz

No a przy podkręcaniu ? Lepiej byłoby zmniejszyć ten mnożnik do 13 i jechać wyżej z taktowaniem ?

Akahan
komentarz
komentarz

Właśnie im większy mnożnik tym lepsze powinno być oc, tak jak w E8400 i w E8500, gdzie w E8500 mnożnik jest o 0.5 większy i dlatego się lepiej podkręca...

adzinek
komentarz
komentarz

W którymś z artykółów w magazynie komputerowych (chyba NEXT), że gdy dojdzie się do optymalnej(takiej, która Ci osobiście wystarczy) częstotliwości procesora, zawsze lepiej sprawdzić podobną, lub nawet minimalnie mniejszą, tyle że z mniejszym mnożnikiem, a większym FSB, ponieważ według testów zapewnia to lepszą wydajność, niż z mniejszą częśtotliwością FSB, a większym mnożnikiem, tyle, że oczywiście kręcenie na mniejszym mnożniku staje się trudniejsze. Twój wybór.

Gość
komentarz
komentarz
Co do mnożnika: a co to za różnica? 2700 MHz to 2700 MHz.

W intelach im większe FSB tym większa wydajność ale w minimalnym stopniu.

19Adolf08
komentarz
komentarz
W intelach im większe FSB tym większa wydajność ale w minimalnym stopniu.

Nie tylko. Na każdej platformie jak podniesiesz fsb to cały komputer działa szybciej. Szybciej chodzi procesor pamięci Ram i magistrale płyty głownej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.