x-kom hosting

Intel Pentium DualCore E2180 2x2GHz

raul33
utworzono
utworzono

Witam. Zastanawiam się nad kupnem zestawu komputerowego z procesorem Intel Pentium DualCore E2180 2x2GHz. I tu zaczynają się moje problemy, ponieważ nie wiem czy podane 2x2Ghz to rzeczywiste taktowanie procesora. Wszędzie na allegro jest podawane że procesor ma taktować z częstotliwością 2Ghz a nie 4... Nie rozumiem... Wytłumaczy ktoś?

pzdr. ;)

Tomcio110977
komentarz
komentarz

Bo w tym procesorze są 2 rdzenie (2 procesory zamknięte w jednej obudowie). Dlatego podaje się że 2 procesory działające z częstotliwością 2Ghz, czyli 2x2Ghz

raul33
komentarz
komentarz

Więc w praktyce procesor ma 4GHz?

djkraszinio
komentarz
komentarz

są to dwa rdzenie ale tego sie nie sumuje czyli jak jest rpocek dual cor to nie ma on 4 ghz tylko 2

Gość
komentarz
komentarz

Tak jak koledzy wyżej pisali,że nie sumuje sie taktowania tego procesora, ale wydajnością nie będziesz miał 2GHz, ale znaczie więcej.

raul33
komentarz
komentarz

Tzn. ile? Czy gra o wymaganiach 3Ghz pójdzie?

djkraszinio
komentarz
komentarz

zalezy jaki prcesor jak np Pentium 4 3ghz to spokojnie pojdzie ale jak np core 2 duo 3 ghz to tez pojdzie ale moze lekko ciąć to tez zalezy ile masz ramu i jaka grafe

Tomcio110977
komentarz
komentarz

Napisz co to za gra a powiem Ci czy pójdzie na Twoim procku.

lesny1993
komentarz
komentarz

Lepiej nic nie kupuj z Allegro bo nic dobrego tam nie sprzedają z gotowców :)

W jednym z przyklejonych tematów w dziale "Zestawy Komputerowe" masz polecane :)

Pozdro

willi2000
komentarz
komentarz

djkraszinio, dlaczego na pentium 4 3000mhz ma się nie ciąć a na core 2 duo 3000mhz już tak?Przecież core 2 duo to chyba nowsze i wydajniejsze procesory?

snip91
komentarz
komentarz
jak np Pentium 4 3ghz to spokojnie pojdzie ale jak np core 2 duo 3 ghz to tez pojdzie ale moze lekko ciąć

lol ?

Tzn. ile? Czy gra o wymaganiach 3Ghz pójdzie?

Wymagania gier podawane są w odniesieniu do procesorów jednordzeniowych.

Taka gra pójdzie nawet na DC E2140, który ma 1.6 GHz na każdym rdzeniu.

Taktowania rdzeni nie sumujemy! Procesor ma 2x2GHz, a nie 4GHz.

djkraszinio
komentarz
komentarz

chodziło mi o to ze jezeli gra ma wymagania prcka pentium 4 3ghz a on ma tego dualcore 2ghz to pójdzie spokojnie na tym jego prcku ale jak gra będzie miała wymagania prcka c2d jakiś 3ghz a on ma tego dualcore 2 ghz to wtedy moze ciąć lekko o to mi chodziło

raul33
komentarz
komentarz

ok. dzięki za wszystkie odpowiedzi. W założeniu mam mieć 2gb ramu i grafike GeForce 8500GT. Mam nadzieję że gry będą na tym śmigać. Mam jeszcze jedno pytanie. Czym różnią się procesory Core 2 Duo od zwykłego DualCore?

pzdr.

djkraszinio
komentarz
komentarz

core 2 duo: większa szyna fsb większa ilość pamięci cache...

ale na tej grafie co podałes to raczej zbytnio nie pograsz chyba ze na najnizszych detalach mowa o nowych grach

djkraszinio
komentarz
komentarz

nie kupuje się gotowców na allegro bo to same shity, weź złóż sam zestaw z polecanych http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=33467

maciek9980
komentarz
komentarz

Ten zestaw z Allegro jest TRAGICZNY... "Śmigać" na nim będą tylko starsze gry. A w nowych grach - low details i 800x600

raul33
komentarz
komentarz

Nie rozumiem co jest w nim takiego złego... procesor dwa rdzenie 2x2Ghz, 2gb RAM, grafika 1024mb... ?

maciek9980
komentarz
komentarz

Najgorsza jest karta graficzna - nie patrz na to, że ma 1GB pamięci - jej wystarczyło by 256 MB, gdyż więcej nie wykorzysta. Jest to jedna z najgorszych kart graficznych od GeForce'a.

Aha - i nie licz na "wrażenia z najnowszych gier opartych na technologii DirectX® 9 oraz DirectX® 10" - ten zestaw jest zbyt słaby, aby uciągnąć JAKĄKOLWIEK grę pod DirectX-em 10.

raul33
komentarz
komentarz

ok. A jaką polecalibyście mi kartę graficzną tak do 200-250 zł??

maciek9980
komentarz
komentarz

Polecałbym kartę graficzną Asus 512MB EN8600GT Silent/HTDP/512M/A - na www.apollo.pl można dostać ją za 255 zł.

W porównaniu do 8500GT będzie DUŻO szybciej.

maciek9980
komentarz
komentarz

No fakt, 8800GS jest lepszy... Kupuj tę kartę.

Adexis
komentarz
komentarz

o właśnie co do tych procków to chce kupic DUAL CORE E2220 czyli 2x2.4ghz mam zotaca 9600gt AMP! i 2 gb ram ;) co sądzicie o DUAL CORE E2220 ?

maciek9980
komentarz
komentarz

Myślę, że będzie wystarczający.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.