x-kom hosting

[Rozwiązany] Vista do gier?

Bienek
utworzono
utworzono

Kupiłem nowego kompa i nie wiem jaki system zainstalować. Chodzi mi typowo o gry. Oto mój sprzęt:

Core 2 Duo E7200

Płyta MSI P35 NEO-F

DDR2 2x1GB 800MHz CZ Platinium rev.2

Radeon HD4850 PowerColor 512MB

Seagate Barracuda 250GB 16MB

Zasilacz Chieftec 450W

Wcześniej używałem XP HE i nie narzekałem ale ciągnie mnie żeby spróbować coś nowego jednak priorytetem są oczywiście gierki... :)

Myxir
komentarz
komentarz

Nie musi by odrazu Vista 64 bit ja mam 64 bitowy procesor a działam na Viście 32 bit i jest dobrze (poza drobnymi problemami ze sterownikami do grafy).

Mikrut
komentarz
komentarz

Windows vista Home premium 32 bity doskonała do gier i pod twój sprzęt.

Przemek
komentarz
komentarz

Windows vista Home premium 32 bity
Wyjaśnij nam dlaczego akurat ta.
Gość
komentarz
komentarz

A po co ma przeplacac za drozsza wersje, a Basic sie nie oplaca kupowac bo sie traci na AERO itp :)

Przemek
komentarz
komentarz
A po co ma przeplacac za drozsza wersje, a Basic sie nie oplaca kupowac bo sie traci na AERO itp smile.gif
Czekaj, czekaj ;)

Tutaj chodzi o to dlaczego Mikrut poleca akurat tą wersję.

Mikrut
komentarz
komentarz

Do gier mu wystarczy po co ma kupowac windows vista ultimate jak i tak wzystkich funkcji tego systemu nie wykorzysta. Nie mówie już o bussines czy Enterprise. Natomiast gdy kupi wersje Home Basic może byc zły sam na siebie ponieważ nie będzie miał interfejsu aero lub wbudowanego windows media center.

Przemek
komentarz
komentarz

Skąd wiesz czy nie wykorzysta wszystkich opcji.

Poza tym nie wiesz też czy autor posiada działalność gospodarczą a wspominasz o Enterprise.

Mikrut
komentarz
komentarz

Przemek on potrzebuje komputera do gier.

Przemek
komentarz
komentarz

Zirytowało mnie to stwierdzenie w Twojej wypowiedzi ;)

doskonała do gier

Dlatego się tak czepiałem. Ale ok, niech będzie.

Bienek
komentarz
komentarz

Nie chce tutaj jakiejś wojny ;) hehe Wiesz chodzi mi głównie o gry, ale jak każdy normalny posiadacz PC-ta surfuje po necie, słucham muzę, siedzę na gg, czy też "naskrobię" coś w Office'ie itd... Jednak najbardziej zależy mi, aby jakoś gier była jak najwyższa, bo powiedzmy sobie szczerze, sprzęt nie rzuca na kolana. Jeśli któryś system jest zdecydowanie lepszy, wg Was, "pod gry" to zaakceptuje ewentualne minusy w innych dziedzinach użytkowania. Waham się między XP HE a Vista Premium lub Ultimate bo inne w ogóle nie wchodzą w grę... :)

Przemek
komentarz
komentarz

Jeśli stać Cię na Ultimate to bierze bo możesz tam bez kupna nowej licencji skakać między 32 a 64bity co jest plusem w przypadku większej ilości pamięci bo system ja zaadresuję.

Jeśli nie to bierz Premium, wydajność w grach będzie podobna czy to XP czy Vista.

kaziii
komentarz
komentarz

W Viscie Ultimate można przełączać się pomiędzy 32, a 64 bitami? W takim razie nie ma takiego dylematu jak przy Viscie Home Premium, gdzie trzeba wybrać ilu bitowy system chcemy mieć?

Przemek
komentarz
komentarz

Źle się wyraziłem.

Kupując Windows Vista Ultimate możemy zainstalować wersję 32 lub 64 bity posługując się jednym kluczu licencyjnym.

W innych opcjach nie ma takiej możliwości i jak kupimy np. Premium 32 bity to żeby mieć 64, trzeba kupić Premium 64 bity.

cwany
komentarz
komentarz

:) Hehehe Ludzie... Pytanie w jakie gry masz zamiar grać. Starsze wykorzystujące co najwyżej directx9 czy najnowsze pod directx10 ?? Jeśli nowsze to musisz mieć bezwzględnie Vistę - tylko pod tym systemem wykorzystasz biblioteki directx10.

Bienek
komentarz
komentarz

Cwany zwróć też uwagę na mój sprzęt. Z tego co przeczytałem wiele gier ma wyższe wymagania na Viste. I tak np. przy XP wystarczy 1GB pamięci, a przy Viście trzeba już 2GB żeby płynnie chodziła dana gra. I tego właśnie się boję... :(

Przemek
komentarz
komentarz

Z takim konfigiem jak Ty masz gry powinny chodzić podobnie na jednym i na drugim systemie.

Bienek
komentarz
komentarz

I jeszcze jedno, jak coś to lepsza 32 bitowa czy 64 bitowa na moim sprzęcie?

Przemek
komentarz
komentarz

32

GaretTheThief
komentarz
komentarz

mysle ze dla ciebie lepszy wybor to XP. na twoim sprzecie sprawdzi sie on doskonale. vista ma sens tylko wtedy gdy chcemy wykorzystywac wieksze ilosci ramu niz 2gb oraz DX10, no i jeszcze na XP niewykorzystasz w pelni C2D. jednak przy spadku wydajnosci jaki wywoluje Vista mysle ze powinienes postawic na XP. jezeli w przyszlosci bedziesz ulepszal komputer lub kupywal nowy wtedy nie wachaj sie i bierz Viste.

Keepsake
komentarz
komentarz

Bierz Viste ;D

Ja mam Home Premium 64bit i gry chodzą świetnie, szczególnie te nowe , a mam słabszy sprzęt od ciebie ;]

cwany
komentarz
komentarz
Cwany zwróć też uwagę na mój sprzęt. Z tego co przeczytałem wiele gier ma wyższe wymagania na Viste. I tak np. przy XP wystarczy 1GB pamięci, a przy Viście trzeba już 2GB żeby płynnie chodziła dana gra. I tego właśnie się boję... sad.gif

ty chyba już podjałeś decyzje - to raz

dwa - a ile kosztuje jedna kość RAM 1 GB ? i hulasz na viście.

trzy - wałkujemy temat

Bienek
komentarz
komentarz

Po primo: no właśnie nie(!). Z jednej strony bardzo dobrze pracuje mi się z XP, dobrze chodzi itd, a z drugiej chęć poznania i pobawienia się czymś nowym tudzież być może lepszym, jest po prostu ogromna, choć boję się tego, że się rozczaruję i nie wiedziałem jak to jest z tymi grami w Viści...

Po secundo: właśnie zamówiłem kompa parę dni temu i budżet jest całkowicie wyczerpany! Istnieje możliwość dokupienia części lecz za jakiś okres czasu dopiero...

Po tertio: jestem tu nowy więc... :)

cwany
komentarz
komentarz

a co ci szkodzi przeznaczyć 80-100 GB na dysku na drugi system i zainstalować dwa systemy na dysku? Ja tak mam i jestem bardzo zadowolony. Instalujesz najpierw XP potem Viste na osobnej partycji. Podczas startu kompa wybieram na którym systemie chce pracować - jeśli nie wybiorę w ciągu 15 sekund uruchamia mi się XP - proste i nie utrudniam sobie życia dylematami typu: xp czy vista

vadit
komentarz
komentarz
a co ci szkodzi przeznaczyć 80-100 GB na dysku na drugi system i zainstalować dwa systemy na dysku?

Może to szkodzi, że system nieco kosztuje i nie każdy chce pakować pieniądze w coś z czego nie wie czy będzie zadowolony?

Ale faktycznie - najlepiej przetestować samemu i do wygaśnięcia okresu aktywacyjnego (30 dni) zakupić kopię z własnym kluczem i zarejestrować.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.