x-kom hosting

Problem z kartą graficzną...(Chłodzenie)

Xavelius
utworzono
utworzono

Witam mam taki problem z tą kartą Geforce 7300 DDR 3 Z chłodzeniem zalmana.

W pokoju mam średnio 25-30 stopni... Kartę chłodzę (praktycznie całego kompa) wentylatorem takim noo wiadomo na stojaku duży wentylator...

Komp leży na boku i ten wentylator go chłodzi... Już tak chyba pół roku ;/

Jak wyłączę wentylator to komp tak jakby się zawiesza :/ Włączam wentylator na maxa i za chwile wszystko normalnie śmiga :P

I mam pytanie czy jest jakiś sposób aby ten wentylator odstawić zamknąć kompa i żeby komp stał tak jak kiedyś ;/ A nie jak jakiś shit z dyskami na wierzchu :angry:

Jeśli odłącze kartę Gf 7300 I będe jechał na zintegrowanej to komp ujedzie bez wiatraka?

Pomóżcie bo już nie mogę wytrzymać nie dość że ten wiatrak dużo prądu ciągnie to jeszcze chodzi to jak kosiarka tak głośno ;/

odpiszcie proszę. z góry dzięki!

falcon1984
komentarz
komentarz

Sprawdź co się przegrzewa, program Everest włącz i podaj temperatury procesora, grafiki,m płyty głownej

Podaj też jaki masz sprzęt

Odkurz go w środku

BlackRaven
komentarz
komentarz

To chłodzenie na karcie jest aktywne czy pasywne? Jakie masz chłodzenie na procku? Sprawdź czy kręcą się wszystkie wentylatory w komputerze i tak jak napisał Falcon, sprawdź temperatury podzespołów.

grzegorzmce
komentarz
komentarz

1 Odkurzyć komputer w środku

2 Założyć wiatraki z przodu obudowy wciągające i z tyłu wyciągajace powietrze(będą wydajne a mniej prądu będą zabierać)

3 Możesz zrobić taki stojaczek pod kartą i dać tam wentylator, chyba że masz pasywne chłodzenie to zamontować wentylator na radiator.

Xavelius
komentarz
komentarz

Komp jest czysty w środku ostatnio kartę czyściłem. O co chodzi z chłodzeniem Aktywnym/Pasywnym?

Oczywiście wszystko się kręci :kreciolek:

Chłodzenie Procka Boxowe

Komp to AMD Athlon 64 3500+

2,2GHz

2Gb Ram DDR 1 400MHz

I ten Geforce

Tak to wygląda z temperaturami:

Temperatury

Płyta główna 36 °C (97 °F)

Procesor 41 °C (106 °F)

Aux 46 °C (115 °F)

Procesor graficzny 47 °C (117 °F)

MAXTOR 4K040H2 24 °C (75 °F)

Seagate ST320413A 35 °C (95 °F)

Wentylatory

Procesor 3293 RPM

grzegorzmce
komentarz
komentarz

pasywne chłodzenie to jest sam radiator a aktywne z wentylatorkiem. Temp wyglądają ok... może spróbuj dodać te wentylatorki w obudowie.

Xavelius
komentarz
komentarz

Mam aktywne ZALMANA...

falcon1984
komentarz
komentarz

No dobra ale te temperatury podaj bez tego wiatraka jak go odłączysz...

Teraz są wszystkie ok

Xavelius
komentarz
komentarz

Ok czyli na jakieś 30 min wyłączyć?

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Nie musi być 30 min wystarczy puścić 3dmarka i jak się skończy to zobaczyć.

Xavelius
komentarz
komentarz

nie posiadam tego programu... ;/ Wyłączyłem wiatrak i gdzieś o 11:30 zobaczę temperatury

I tak to wygląda...

Temperatury

Płyta główna 45 °C (113 °F)

Procesor 44 °C (111 °F)

Aux 49 °C (120 °F)

Procesor graficzny 50 °C (122 °F)

MAXTOR 4K040H2 28 °C (82 °F)

Seagate ST320413A 40 °C (104 °F)

Wentylatory

Procesor 3497 RPM

Mam pytanie czy jak odłącze tą karte graf to na zintegrowanej komputer będzie normalnie śmigał bez wiatraka?

falcon1984
komentarz
komentarz

Temp. grafiki jest ok, wątpię żeby to była jej wina

Xavelius
komentarz
komentarz

Na pewno wina Grafiki... Ponieważ jak gram w coś to muszę wiatrak włączać na większy poziom... Żeby szybciej chodził aby se pograć... No raczej nie procka to jest winy czy czegoś tam.. :/

Dobra zaraz sprawdzę jak to będzie na zintegrowanej...

Akahan
komentarz
komentarz
Dobra zaraz sprawdzę jak to będzie na zintegrowanej...

Na integrze to ty se możesz w sapera pograć, temp grafy są niskie, żeś się na nią uparł :D

Xavelius
komentarz
komentarz

W nic nie gram na razie... FL Studio chyba pójdzie nie ;]

grzegorzmce
komentarz
komentarz

Kolego wystarczy zamontowanie wentylatorów w obudowie zastąpią one ten wielki wiatrak. W zależności od obudowy daj jeden z przodu wciągający i dwa z tyłu wyciągające jeśli masz miejsce na nie jeśli nie to daj tylko jeden. Może w ściance bocznej też masz miejsce na wiatrak. Będzie to wystarczające a koszt niewielki. Takie wiatraki w obudowie dają dobrą cyrkulacje powietrza więc nie powinieneś mieć problemów a napewno pobierają mniej prądu. Zawsze też można dać pod kartą wentylator na jakiejś podstawce troszke inwencji twórczej...

Xavelius
komentarz
komentarz

A jak i gdzie się podłącza te wiatraki? Jak to przykręcić? Jak z przodu? skoro z przodu jest zamkniete wszystko

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.