x-kom hosting

Wybór Amd athlon 64 x2 6000+ (am2) /6400+ ?

InSaNe
utworzono
utworzono

Witam.Proszę o pomoc w wyborze procka.Na pewno będzie to taki jak w temacie tylko chodzi mi o to, dokładnie jaki model.

Bo są jakieś różne jądra, itp. a ja się na tym nie bardzo znam.A może jakiś z serii black edition? Chcę kupic najlepszy z tej serii, bo nie mogę niestety pozwolic sobie na zmianie kompa co 4 miesiące jak nie którzy... ;)

maciek9980
komentarz
komentarz

Najszybszy z tej serii jest Athlon X2 6400+ Black Edition.

Duban
komentarz
komentarz

Będziesz kręcił te proce?

Ja też myślałem nad tymi CPU co Ty. Kupiłem 5000+ Black Edition i bez zmiany napięcia (mnożnik z 13 na 15) wyciągnąłem 3GHz (samym mnożnikiem) a 3.2GHz* troszkę z HTT (patrz sygnaturka) i jest luzik ;) Procesor taniutki prawie 190zł do tego Cooler za 100 (mój akurat 150) i jest wypas :P

*- przyznaje, "ściągałem" od webbera :P

InSaNe
komentarz
komentarz

Czyli najlepszy jest 6400+ BE?? tylko pozostaje pytanie czy się opłaca bo jest 150zł droższy....

A z 6000+ jest jakiś model najlepszy?? bo widziałem że są różne pudełka, jeden znalazłem z poborem prądu 89w a nie 125.

Od razu zaznaczam że w żadne OC nie będę się bawił ;) Seria 5000+ raczej odpada bo z tego co widziałem ma tylko 2x512 cache a już wole troszkę dołożyć i mieć 2x1024 na wszelki wypadek ;)

Duban
komentarz
komentarz

Jeśli nie kręcisz to nie bierz BlackEdition! Weź 6400+ i do tego Pentagram Karkorum i będzie dobrze ;)

89W to technologia 65nm a 125 t tech. 90nm czyli starsza ;)

Wydajnością się raczej nie różnią - bierz 89W

Anonim1
komentarz
komentarz
Czyli najlepszy jest 6400+ BE?? tylko pozostaje pytanie czy się opłaca bo jest 150zł droższy....

A z 6000+ jest jakiś model najlepszy?? bo widziałem że są różne pudełka, jeden znalazłem z poborem prądu 89w a nie 125.

Od razu zaznaczam że w żadne OC nie będę się bawił ;) Seria 5000+ raczej odpada bo z tego co widziałem ma tylko 2x512 cache a już wole troszkę dołożyć i mieć 2x1024 na wszelki wypadek ;)

To weź 5200 :D

Windsor 2x 1024kb

Bris 2x 512kb

InSaNe
komentarz
komentarz
Jeśli nie kręcisz to nie bierz BlackEdition! Weź 6400+ i do tego Pentagram Karkorum i będzie dobrze ;)

89W to technologia 65nm a 125 t tech. 90nm czyli starsza ;)

Wydajnością się raczej nie różnią - bierz 89W

Znalazłem te w technologii 65nm i z poborem 89W ale tylko z 5000+, a z 6000+ /6400 jakoś nie mogę trafić....

Na pewno są 6000+ na 65nm i 89W????

Duban
komentarz
komentarz

Raczej tak, bo chyba ten 125W nie jest w 0.13 mikrona :huh: ?

Ten jest 125W i 0.65nm :blink:a ten 89W i 0.95nm :blink:

Sam już nie wiem :/

webber
komentarz
komentarz

6000+ (jak i 6400+) jest tylko na rdzeniu Windsor - TDP 125W, 90nm.

InSaNe
komentarz
komentarz

Oki.To ostatnie pytanie bo dalej nie łapie ;)

Który będzie lepszy?

AMD ATHLON 64 X2 5600+ DUAL CORE 2,9 GHz, 65W, 65nm L2 2x512 kB cena ~260zł<----- niby szybsza technologia i mniej prądożerny

AMD ATHLON 64 X2 6000+ DUAL CORE 3,0 GHz, 125W, 90nm L2 2x1024 kB cena ~300zł<----- starsza tech. bardziej prądożerny

W sumie różnica tylko 100mhz i 1mb cache ;)

Duban
komentarz
komentarz

Ja brałbym z tego 5600+.

Ja osobiście zdecydowałem się na 5000+ Black Edition. Beż zmiany napięcia 3GHz spokojnie idą ;)

PS.

Ten 1MB cache podejrzewam, że prawie żadnej różnicy nie robi :P a 100MHz od razu możesz w BIOSie przestawić ;)

19Adolf08
komentarz
komentarz
Ja osobiście zdecydowałem się na 5000+ Black Edition. Beż zmiany napięcia 3GHz spokojnie idą ;)

Mam pytanie ile taki procek kosztuje?

Duban
komentarz
komentarz

Drogo w komputroniku... Ja kupiłem w agito.pl za 186zł - teraz tam jest on najtańszy :P

19Adolf08
komentarz
komentarz

Dobra dzięki. :] A takie pytanie jescze jedno. Wszyscy piszą że intel jest taki códowny a jak dla mnie AMD nie odstaje od niego tak bardzo. Może minimalnie prawda? Chyba ze sie myle. Bo widze ze ludzie posiadający AMD też ładnie podkręcają procki. Gdzieś widziałem na 3,8GHz raz na 3,6 itp. Co prawda to nie sa niektóre układy intela co robia na lite 4GHz. ;]

Duban
komentarz
komentarz

Wiesz, kiedyś to Durony królowały w OC ;)

Teraz po prostu Intel znalazł lepszą technikę i w OC jest po prostu wydajniejszy...

Osobiście mnie to nie obchodzi ale ja pamiętam mojego Durona 1200... Po przesiadce z Durona 750 (Spitfire ;d ). Jakbym kiedyś wiedział, że idzie odblokować mnożnik itp. to bym go nigdy w życiu nie sprzedał :D

Co do Intela to nawet chciałem go kupić ale, że jestem uparty to chciałem powalczyć z OC na Athlonie :P

A zestaw na E2180 złożyłem bratu :]

I wcale źle nie jest. Czekam na nowe procki na AM3 - super, że na MoBo AM2 będę mógł go zamontować :D Mam nadzieję, że będzie to możliwie duży skok wydajność i Overclocking ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.