x-kom hosting

Grzejący sie E2160

arrek
utworzono
utworzono

Witam. W programie SpeedFan pokazuje mi ze Core0; ma 60 stopni a Core1: 57. Czy to dużo na tego Intela ? i jeszcze jedno pytanie podłączyłem na tył puchy wentylator jak mogę regulować jego obroty ? Mam płyte główną MSI P35 Neo2.

BlackRaven
komentarz
komentarz

W stresie czy IDLE? Chłodzenie masz boxowe czy jakieś inne?

i jeszcze jedno pytanie podłączyłem na tył puchy wentylator jak mogę regulować jego obroty ?

Podłączyłeś pod złącze w płycie głównej? Jeśli płyta umożliwia regulację obrotów to można to zrobić z poziomu BIOSu lub/i speedfana. Jeśli nie to trzeba zakupić regulator obrotów (najtańsze są od 10zł).

Gość
komentarz
komentarz

Sprawdz czy cooler jest ciepły. Moj frezer jest letni przy 40* Byc moze masz zwalony czujnik lub zle przymocowany cooler ew. brak pasty czy jej mała ilość

Duban
komentarz
komentarz

Jeszcze przeczyść cooler z kurzu ;) Czasem to jest powodem :P

arrek
komentarz
komentarz

Radiator jest czysty bo 2 dni temu przekładałem procka ze starej płyty głównej na tą MSI, pasty chyba będzie dobrze bo kupiłem nową i się pytałem kolesia w sklepie to powiedział, że mam dać taką większą kropkę na proca i przydusić radiatorem i będzie dobrze. Ale mam radka HD4850 i on się grzeje w spoczynku do 80 stopni, więc może ciepło z radka podgrzewa proca.

maciek9980
komentarz
komentarz

Kropki pasty nie przydusza się radiatorem!!! Trzeba rozsmarować ją po procesorze, i dać jej odrobinę na radiator (też lekko rozsmarować).

"Przydusić radiatorem" - oto wiedza większości "fachowców" ze sklepów komputerowych...

arrek
komentarz
komentarz

To teraz tą warstwę mam zmyć spirytusem i nałożyć nową w taki sposób jak mówisz? to pomoże ?

maciek9980
komentarz
komentarz

Na pewno przewodnictwo ciepła będzie lepsze...

arrek
komentarz
komentarz

Przed chwilą zainstalowałem MSI Dual Core Center i ten program pokazuje mi, że procek ma między 48-51 stopni.

falcon1984
komentarz
komentarz

Procek czy rdzenie ? W idle ?

Gość
komentarz
komentarz

Ściągnij program Real Temp i tam zmierz temperatury.

I jeszcze:

Sprawdz czy cooler jest ciepły
piodor
komentarz
komentarz

pasta termo zelman pomaga kup (wydatek ok.25zł) a naprawde niebagatelne zmiany

  • 1 miesiąc później...
arrek
komentarz
komentarz

Odświeżam temat. Po wyschnięciu pasty procek w stresie nie przekracza 45 stopni. Chciałbym się pobawić w OC tego procka, chciałbym wycisnąć z niego jakieś 2,5 GHz. Czy mogę to zrobić na boxowym chłodzeniu ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.