x-kom hosting

E8500 vs Q6600

FutureTrance
utworzono
utworzono

Wypowiedzcie sie na ten temat xD Ceny są podobne..Czterordzeniówka vs dwurdzeniówka xD 2x3.16 Gh vs 4x2.4 Gh :P Po podkręceniu który lepszy i na przyszłość który lepszy xD

willi2000
komentarz
komentarz

Takie tematy już były.Jeżeli do gier to e8500 a do obróbki filmów itd to quad.

FutureTrance
komentarz
komentarz

Chciałem zróbić swój własny temat żebyście sie wypowiedzieli;]Tematy były ale wolałem załozyć swój;]

swirek
komentarz
komentarz

Ja bralbym E8500, po OC znacznie wydajniejszy w codziennym zyciu i w grach od q6600. Mniej sie grzeje, zuzywa mniej pradu, wyze sie kreci.

FutureTrance
komentarz
komentarz

Ale jakbym podrkęcił go do 3.5 Gh to chyba w grach byłby też dobry nie?

swirek
komentarz
komentarz
Ale jakbym podrkęcił go do 3.5 GHz

"go" to znaczy co konkretnie? q6600 do 3,5? hmmm... marne szanse...

FutureTrance
komentarz
komentarz

Ale teraz nowsze gry bd wykorzystywały 4 rdzenie więc lepiej brać 4 czy 2?I tak chodziło mi o Q6600 xD

maciek9980
komentarz
komentarz

Jak na razie żadna gra nie jest w stanie wykorzystać czterech rdzeni, więc lepszy będzie wyżej taktowany dwurdzeniowiec. A E8500 dodatkowo można spokojnie podkręcić do 4 GHz (jednak wtedy należy zastosować ryzykowne podniesienie napięcia).

FutureTrance
komentarz
komentarz

Już jedna gra obsługuje 4 rdzenie i jest nią Lost Planet;] Więc więcej napewno takich gier bedzie wychodziło :D

swirek
komentarz
komentarz
Ale teraz nowsze gry bd wykorzystywały 4 rdzenie więc lepiej brać 4 czy 2?
E, plotka, masz jakies potwierdzone przez producentow gier informacje o tym? To raz.

Dwa, to problem juz nie w kwestii obslugi ilustam rdzeni przez aplikacje, tylko sprzetowy. q6600 bedzie mocno spowalnial wiekszosc nowych kart graficznych pokroju 8800gts 260/280gtx HD4850/70. e8500 nieznacznie, niewielkie OC do taktow rzedu 3,6 - 3,8 i karta jest w pelni wykorzystywana, nic jej nie ogranicza.

Jak na razie żadna gra nie jest w stanie wykorzystać czterech rdzeni,
Mylisz sie kolego maciek9980. Gra Lost Planet Extreme Condition wykorzystywala 4 rdzenie juz rok temu. W tym roku wyszla wersja po liftingu, ktora tez idzie w pelni na 4 "jajkach". W opcjach jest nawet ustawienie gdzie deklarujesz liczbe rdzeni, na ktorych ma pracowac gra.

Konkluzja dla mnie jasna. Dobre dwa rdzenie pokroju e8500 za 500 zl, albo siegasz gleeeeboko do kieszeni i wywalasz 3k na extreme quady, ktore maja zegary po 3GHz (QX6850 3 GHz 8MB L2 i QX9850 3 GHz 12MB L2). Oplaca sie? Watpie ;)

maciek9980
komentarz
komentarz

I tak na razie dwurdzeniowiec będzie lepszy...

PS. Nawet jeśli Lost Planet wykorzystuje 4 rdzenie, to w jakim stopniu? 15%?

FutureTrance
komentarz
komentarz

3k to mam na całego kompa:D Nie mam zamiaru pakować tyle w samego procka..

miodzik
komentarz
komentarz

Ja bym bral E8500 duzo lepszy do gier. A jak wezniesz q6600 a gry beda obslugiwaly go za 4 lata?

maciek9980
komentarz
komentarz

W pełni popieram przedmówcę... Poza tym za 2 lata będziesz mógł kupić Q6600 za 200 zł...

swirek
komentarz
komentarz

Lost Planet wykorzystuje 4 rdzenie, to w jakim stopniu? 15%?
w pelni, ale to i tak nie zmienia faktu, ze lepiej kupic C2D e8500 niz q6600 :)
maciek9980
komentarz
komentarz

W pełni? Nie rozśmieszaj mnie... Mało która nowa gra wykorzysta w pełni Core 2 Duo, a co dopiero Quada...

swirek
komentarz
komentarz

Nie rozśmieszaj mnie... Mało która nowa gra wykorzysta w pełni Core 2 Duo, a co dopiero Quada...
Nie mam takiego zamiaru. Kup, zainstaluj, zagraj. Pogadamy. Nie chcesz wierzyc, nikt Cie nie zmusza :)
maciek9980
komentarz
komentarz

Nie denerwuj się... Po prostu nowe gry obciążają głównie kartę graficzną, więc proc nie będzie wykorzystany w 100%

PS. Nie mam zamiaru kupować badziewia jakim jest Lost Planet, żeby przekonać się, że ten wykorzystuje w pełni procesor

FutureTrance
komentarz
komentarz

Ja i tak wezme E8500 xD Tylko chciałem sprawdzić co polecacie :)

maciek9980
komentarz
komentarz

To będzie najlepszy wybór... Sam używam E8500 i jestem z niego bardzo zadowolony.

MeTeorek
komentarz
komentarz

Że co proszę? Lost Planet wykorzystuje w pełni 4 rdzenie? Dobra dawka humoru na początek dnia. Jak widać wstawienie "Obsługa 4 rdzeni - ON" do wszystkich przemawia ;) Toć sami twórcy się wypowiadali, że to właściwie nie możliwe, że jedyną metodą na wykorzystanie pozostałych rdzeni to podział - np.: muzyka na jednym rdzeniu, fizyka na drugim... Nie ma gry która obsługuje 4 rdzenie! Wsparcie to nie to samo co obsługa. Ale jak widać "ciemny lud to kupi". Wykorzystanie wielordzeniowych procesorów jest bardzo trudne, a i wg mnie kupowanie najtańszego quada mija się z celem. Aktualnie mój E8400 jest "wąskim gardłem" dla HD4850, a quad wykonany w wyższej architekturze (mocniej się grzeje), zżera więcej prądu (przelicz jaki zasilacz będzie potrzebował) i się słabo kręci (głównie przez temperaturę).

Tak więc FutureTrance, jak nie nie wiesz to się nie wypowiadaj. 2 rdzenie, w przyszłości wykręcone na 4 ghz (nie aż takie ryzykowne podnoszenie, ryzykowne to jest ponad 4,5 :D do 4 ghz widziałem, że ktoś wykręcił na 1,2 V) są wystarczające, sam ostatnio składałem sprzęt, a testy które przeczytałem nie sposób policzyć. W praktyce jest bardzo trudno wykorzystać 4 rdzenie, więc nie prędko będą takie gry. 2 rdzenie są również nie kompletnie wspierane. Są to błędne rozumowania, tak samo jak 2 karty graficzne nie dadzą 2x mocy. A ja się dziwię, jak to sprzedawcy wciskają różny chłam klientom, kiedy Ci nasłuchają się takich opinii...

Aktualnie najbardziej wykorzystują 4 rdzenie programy graficzne, których na zapewne nigdy na oczy nie ujrzę. Co do wyższych quadów... To są "sklejone" C2D :) Chyba (jak się mylę to poprawić, choć tu nie wiem czy ktoś będzie w stanie) tylko QX jest prawdziwym 4-jajowcem. No ale cóż, rynek potrzebuje takich "fachowców", ale żyjcie dalej w swej obłudzie i wierzcie ślepo, że Lost Planet wykorzystuje 4 rdzenie ;) Ciekawe jak to zrobili...

P.S Ja bym polecał jednak e8400 skoro masz ograniczony budżet ;) teraz to już "tylko" 110 zł różnicy między e8500 (miesiąc temu było 200 zł) a różnią się tylko mnoznikiem - e8500 ma 9,5 a e8400 ma 9. Czy jest to warte te 100 zł? Wydaje mi się, że nie, tak więc jeśli dużo grasz to proponuję E8xxx, sam myślałem by wziąć na przyszłość ale zorientowałem się, jak wygląda wykorzystanie rdzeni w praktyce ;)

Pozdrawiam :)

FutureTrance
komentarz
komentarz

Różnica 50 zł a nie 100 ;]

Mark
komentarz
komentarz

Narazie gry nie biora 4 ale juz bede robione gry po 4rdzenie ale obecne 4 sa jak to mowiac slabiutkie lepiej wziasc 2 mocnego podrecic go do 4ghz lub wiecej ale pamietaj o chlodzeniu

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.