x-kom hosting

Który procek lepszy?

sh0gun
utworzono
utworzono

mam na oku procka Core2 Quad Extreme QX9650, ale niedawno znalazłem inny lepszy: Core2 Quad Extreme QX9775

I mam pytanie który jest lepszy pod:

EVGA 790i

2x gtx280

2x 500GB

Creative X-fi Fatal1ty

WC

Wiem że ten pierwszy proc tańszy, ale czy opłaca się płacić ponad tysiąc więcej i mieć najlepszego procka czy kupić o 0,2 GHZ słabszego i tańszego?

Anonim1
komentarz
komentarz

Po co Ci to? Zwykłe C2D starczy.

pawzad
komentarz
komentarz

Ja na twoim miejscu bral bym tanszego, te 0,2ghz zawsze mozesz dokrecic, a tysiac zlotych piechota nie chodzi. Wiadomo, ze drozszy jest troche lepszy, ale na dzien dzisiejszy i tak go nie wykorzystasz w pelni, wiec IMO nie ma sensu go kupowac.

PS: Co Ty? Bank okradles ?! :o

BURY ZENEK
komentarz
komentarz

Nie wiem czy mam racje ale chyba ten drugi jest na socket 771 a ten pierwszy 775. Ale ja brałbym (jak bym miał kase)lepszego.

Gość
komentarz
komentarz

Nie oszukujmy się. 4 rdzenie będą jeszcze długo niepotrzebne.

Poleciłbym C2D z serii E8xx

BURY ZENEK
komentarz
komentarz

co z tego jak ten drugi ma lepsze taktowanie rdzenia niż najlepszy c2d!!!

Gość
komentarz
komentarz
co z tego jak ten drugi ma lepsze taktowanie rdzenia niż najlepszy c2d!!!

Nie szkodzi, ale C2D są bardziej "pokrętne" :)

BURY ZENEK
komentarz
komentarz
Nie szkodzi, ale C2D są bardziej "pokrętne" :)

A skąd wiesz te procesory niedawno weszły i niebyło testów na oc

sh0gun
komentarz
komentarz

Jednak będę brał tego QX9650, po co płacić ponad 1000zł więcej za te 0,2GHz jak i tak podkręcą się do prawie tych samych wartości. A co do kręcenia, to jest wersja Extreme, czyli najlepsza do OC. Z tego co wiem to przy potężnym chłodzeniu kręci się nawet ponad 6GHz, a to już coś.

P.S.

A co do różnicy między QX9650 a QX9750 to kuzyn (przed chwilą mi odpisał) miał oba i mówił że oba kręcą się do tych samych wartości i nie opłaca się dopłacać do QX9750 i sam wziął QX9650.

pawzad
komentarz
komentarz

A nie mowilem :)

Gość
komentarz
komentarz
Nie wiem czy mam racje ale chyba ten drugi jest na socket 771 a ten pierwszy 775

To to samo.

ale C2D są bardziej "pokrętne"

Taaaak? http://www.hwbot.org/compare.do?resultId=720589

A skąd wiesz te procesory niedawno weszły i niebyło testów na oc

QX9650 to był pierwszy 45nm prodesor do kupienia, więc nie pisz bzdur. Ciekawe po co komu jego testy OC? Ten proc jest skierowany do profesjonalistów, nie dla noobów.

Z tego co wiem to przy potężnym chłodzeniu kręci się nawet ponad 6GHz, a to już coś.

Ta, LN2 na długo ci starczy :D

A co do różnicy między QX9650 a QX9750 to kuzyn (przed chwilą mi odpisał) miał oba i mówił że oba kręcą się do tych samych wartości i nie opłaca się dopłacać do QX9750 i sam wziął QX9650.

Pierwsza różnica to FSB, qx9750 to pierwszy cep który ma FSB 400. Nie podkręcają się tak samo, to zależy od sztuki.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.