x-kom hosting

Polecane urządzenia sieciowe

n31T
komentarz
komentarz

Tylko wiesz, jest mały problem. Za 100zł to trudno dostać coś w miarę dobrego z wbudowanym modemem adsl, nie mówiąc już o QOS (jest to system dzielenia łącza, dzięki niemu można przydzielać daną przepustowość danemu komputerowi). Najtańszym rozwiązaniem będzie kupno jakiegoś linksysa i wgranie na niego alternatywnego oprogramowania, lecz po jego wgraniu traci się gwarancję.

swirek
komentarz
komentarz

To poprosze dwie opcje:

1. Polecenie tego co chce, czyli Router + modem ADSL + WiFi + QOS, ale bez granicy 100 zl. Ile trzeba tyle dam, ale rozsadnie prosze! ;)

2. Ktory linksys i jakie oprogramowanie? Gwara... Hmmm.. sie zastanowie, zalezy jak wyjdzie to przekalkuluje czy sie oplaci :)

swirek
komentarz
komentarz
To jest fajne, cena akceptowalna :) Jak sprawdzic ten annex A czy B? To co Ci napisalem to za malo zeby okreslic?
n31T
komentarz
komentarz

Zadzwoń na biuro obsługi, lub sprawdź w umowie.

DNL666
komentarz
komentarz

Masz annex A, aneks B to jest inaczej ISDN, które obecnie mało kto ma. Tak dla pewności, to powiedz jeszcze, czy interneta masz po kablach TPsy. Jeśli tak, to ten router D-linka co polecił Ci Sheo będzie jak najbardziej odpowiedni (chociaż ja nie przepadam za sprzętem od D-linka, ale może ostatnio się poprawili :P).

Ja sam korzystam i wszystkim innym zawsze polecam Linksysa WAG200, po aktualizacji firmware'u do najnowszego jest stabilny jak skała, testowałem nawszystkich już chyba łączach (netia, multimo, orange). No ale cena trochę podskoczyła, jeszcze jakieś 2 miechy temu płaciłem za niego 175 zł, teraz około 230 chodzą, z czego bardziej opłaca się kupić w zestawie z kartą usb - wychodzi około 250 zł a sama karta warta jest koło 100 :)

swirek
komentarz
komentarz

Tego D-LINKa DSL-2640B znalazlem w bitcomputerze za 165 zl, a odbiore osobiscie wiec bedzie gites.

Linksysa WAG200 znam, znajoma sobie ostatnio zakupila i smiga elegancko, ale cena... nie schodzi ponizej 200 zl.

Moze jeszcze jakies propozycje?

n31T
komentarz
komentarz

wag200 o ile dobrze mi się wydaje nie ma qos. W tym przedziale cenowym nic lepszego nie kupisz.

swirek
komentarz
komentarz
wag200 o ile dobrze mi się wydaje nie ma qos
Dobrze Ci sie wydaje. Zamawiam D-LINKa DSL-2640B :)

Dzieki panowie :) plusy leca :)

DNL666
komentarz
komentarz
wag200 o ile dobrze mi się wydaje nie ma qos.

Źle wam się wydaje :D

WAG200 ma QoSa, ale generalnie nieciekawy jest. Lepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest zastosowanie cfosspeda ;) Ale wracając do tematu, czytając opinie na komputroniku ten d-link wydaje się dobrym wyborem :)

DNL666
komentarz
komentarz

Dziś miałem okazję pobawić się tym routerkiem, co zamówiłeś swirek. Generalnie spoko, bardzo łatwy w konfiguracji, ale w połączeniu z kartą PCI D-Linka miał strasznie beznadziejny zasięg (na standardowej antence ledwo co odnajdywało sieć) wi-fi (2 ściany, odległość może z 10 metrów - mój linksys działa razem z kartą pci linksysa + antenka tplink przez 3 ściany, odległość około 20 metrów, zasięg non stop max). Nawet podłączenie antenki zewnętrznej dużo nie dało. Nie maiłem niestety czasu sprawdzić jak by przedstawiała się sytuacja w momencie podłączenia antenki TPlinka zarówno do karty jak i routera (bo ma on właśnie opcję podłączenia zewnętrznej antenki, co jest dużym plusem).

  • 2 tygodnie później...
bartek
komentarz
komentarz

Witam

poszukuje rutera do rozdzielenia neostrady z obsługą wifi. Doradzcie coś dobrego, ale i niedrogiego, nie ma określonej ceny. Dom jest spory, więc czegoś z dobrym zasięgiem. Jestem absolutnie zielony w tym temacie, ale jeżeli potrzebne są wam jeszce jakieś informacje to postaram się je w miare możliwości podać.

pozdrawiam

n31T
komentarz
komentarz

Dobry router to linksys wag200g

DNL666
komentarz
komentarz

Albo jego odmłodzona wersja - WAG54G2. Fajniej wygląda i tańszy jest :)

merith
komentarz
komentarz

mam problem

posiadam w domu internet dialnet 2mb, chciałbym to rozdzielić za pomocą routera na dwa komputery - 1 to stacjonarny (przewodowo) , 2 to laptop (bezprzewodowo). Proszę o pomoc w wyborze routera do 250zł. Czy do takiego łącza potrzebny jest annex A czy B? pozdrawiam

n31T
komentarz
komentarz

Spójrz pod swój modem, na spodzie powinno pisać jaki masz annex, jeśli nie pisze to sprawdź w umowie/zadzwoń na infolinię, ponieważ dialog korzysta zarówno z A jak i B.

merith
komentarz
komentarz

annex B, dzięki

bartek
komentarz
komentarz

Sheo i DNL666

Macie na mysli konkretnie ten modem? Uważacie, że będzie dobry?

Oczywiście aukcja jest tylko podglądowa

edit

w końcu nie podałem linka ;)

linksys

n31T
komentarz
komentarz
Sheo i DNL666

Macie na mysli konkretnie ten modem? Uważacie, że będzie dobry?

Oczywiście aukcja jest tylko podglądowa

Nie ma tu żadnej aukcji. Oba routery przez nasz podane są dobre.

DNL666
komentarz
komentarz

Ja mam wag200g od około roku. Zamawiałem i instalowałem dla 4 znajomych osób. U wszystkich śmiga, nikt nie narzeka ;). Sprzęt po prostu podłączasz, konfigurujesz i o nim zapominasz :)

bartek
komentarz
komentarz

Dzieki za odpowiedzi

Mam rozumieć, że model WAG54G2 jest jeszce lepszy od wag200g?

Na pewno ładniejszy ;)

blitz91
komentarz
komentarz

Witam. Poszukuję routera do internetu z kablówki(Multimedia, 1MB). Chciałbym go rozdzielić na dwa komputery. Zależy mi na porządnym stabilnym sprzęcie, który nie będzie powodował spadków prędkości łącza. Nie mam pojęcia czy lepszy będzie bezprzewodowy, czy przewodowy, na co powinienem zwrócić uwagę przy wyborze? Jeżeli to coś zmienia to mieszkam w centrum miasta, a odległość między komputerami wynosi ok. 30 metrów. Modem jakiego używam to Motorola surfboard sb5100E.

(Proszę o jakieś rady, może konkretne modele. Czy coś muszę sprawdzić, na co powinienem zwrócić uwagę? Jadę dziś do sklepu kupić jakiś, a nie chcę żeby sprzedawca mi dał coś słabego.)

I ostatnia sprawa. Czy trzeba zgłosić rozdzielenie internetu, kablówce? Czy wiąże się to z jakimiś większymi cenami i czy są wstanie to sprawdzić?(Jako motywacja - rozdaję plusiki :bamu: )

n31T
komentarz
komentarz

W multimedi nie trzeba zgłaszać podłączania komputerów. Z routerów to polecę Ci : tańszy : D-LINK DIR-300 i droższy Linksys WRT54GS/WRT54GL.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.