x-kom hosting

Polecane urządzenia sieciowe

kszyhu87
komentarz
komentarz
jak masz tylko jeden komputer włączony to masz 2 Mb dopiero jak włączysz drugi to tracisz pół itd.

nic nie tracisz! mogą być włączone 2 komputery naraz przez 24/7.

Z tego na jednym jak nikt nie będzie korzystał z internetu to na drugim mozesz korzystać z całej przepustowosci czyli w twoim przypadku 2Mbit. Router nie ogranicza przepustowosci żadnemu z komputerów. Router wewnątrz sieci przypisuje kazdemu kompowi z osobna wewnętrzny numery IP. i w ten sposób każdy korzysta w zaleznosci od potrzeb. Gdy jeden nic nie pobiera to drugi moze ciągnąć "całą mocą"

Gość
komentarz
komentarz

2 x D-Link USB + ASMAX 904 ROUTER

DNL666
komentarz
komentarz

To ja polecam tak:

Linksys WAG200

2x Gigabyte Wireless PCI Adapter GN-WP01GS

Sam używam tego routera, jest podłączony do trzech kompów stacjonarnych, co prawda karty sieciowe mam także linksys, ale jednak polecam w/w gigabyte - tańsze, a wydajność taka sama ;)

machadlo
komentarz
komentarz

Hm, fajnie tylko co jest lepsze: karta pod PCI czy USB?

Na początku nastawiałem się na router max 120zł - znalazl;by sie taki? jeśli nie to ostatecznie moge troche dołożyć.

To będą dwa komputery stacjonarne, ale daleko od gniazda tepsy - na początku był jeden teraz kupiłem jeden dla siebie i z bratem kompy wzięliśmy do swoich pokojów, a gniazdko zostało :]

te Linksysy co podali Szajba m-ce i Najgel to te same routery?

Co to jest Annex A i Annex B?

DNL666
komentarz
komentarz

Annex A czyli obsługuje wszystkie rodzaje łącz typu ADSL (neostrada, multimo, net24, orange freedome itd), Annex B to wcześniej dość popularne ISND. Tak czy inaczej, Ciebie interesuje Annex A (neo). Dalej, jeśli chodzi o komp stacjonarny, to zapomnij o karcie sieciowej przez USB, bo generalnie mają kiepską jakość połączenia z routerem (dla przykładu na PCI mam 100% sygnału - jakoś doskonała, w tym samym miejscu podłączam adapter USB i mam 60%). Jeśli już zdecydujesz się na zakup karty PCI to z miejsca polecam zakup antenki dookólnej (ja na przykład mam taką TP Link - znacznie poprawia zasięg sieci, oraz przede wszystkim nie musisz mieć tej "małej" standardowej, która wplątuje się w kable wychodzące od komputera).

Czyli podsumowując, najlepszym rozwiązaniem jest:

Linksys WAG200

2 x Gigabyte Wireless PCI Adapter GN-WP01GS

2 x antena TP-Link dookólna 5dBi TL-ANT2405C

Nie zastanawiaj się, tylko kupuj, zapewniam że będziesz zadowolony ;)

machadlo
komentarz
komentarz

Ale czy rzeczywiście potrzebuje tej dodakowej anteny. Odległości od rotera są małe i nie powinno być chyba problemu z zasięgiem. Ok dzięki wielkie decyduję się na ten sprzęt i w razie kłopotów dokupię anteny.

Dzięki jeszcze raz

DNL666
komentarz
komentarz

Jeśli odległość jest mała, to antena nie potrzebna, ale tak jak mówiłem, ta mała wystająca z tyłu jest trochę denerwująca ;)

Adas1992
komentarz
komentarz

Chcę kupić rouer/modem adsl z wi-fi . Mam orange freedom i nie wiem czy to to samo co neostrada? Będzie działał z tym internetem router o którym piszą ze nadaje się do nostrady ? Jeśli nie to co zadziała z orange freedom?

Tomek
komentarz
komentarz

Adas1992

Takie same routery jak w przypadku Neostrady.

Polecane urządzeni pierwszy post.

Adas1992
komentarz
komentarz

Ddzięki. Myślę o tym : Link1

lub o tym: Link2

Który lepszy?

Tomek
komentarz
komentarz

Anonim1

Pisałeś, że masz modem podłączany do komputera na RJ45 więc taki model będzie dobry jeżeli podłączysz go do swojego modemu.

inna możliwość kupno routera z wbudowanym modemem ADSL jednak będzie sporo droższy.

Anonim1
komentarz
komentarz

A czy to robi jakąś różnicę? Chyba nie, więc biorę co najtańsze.

darksear
komentarz
komentarz

To znowu ja, mam pytanie http://www.monsterpc.pl/index.php?page=sho...t&Itemid=26 czy ten będzie dobry ?? Proszę o szybką odpowiedź ;)

Tomek
komentarz
komentarz

darksear

Będzie dobry do Neostrady.

Ten model nie ma AP WiFi, więc tylko kablami możesz łączyć

Anonim1
komentarz
komentarz

No i działa to za 70 zł :)

Na razie idealnie :P

Crown
komentarz
komentarz

Jaki router wi-fi do netii, będzie pracował w wieżowcu na dwa mieszkania (drugie piętro niżej, ale w tym samym pionie)

Mam niewiele kasy.

Tomek
komentarz
komentarz

Crown

Jeżeli tani to polecam http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/271371

qnejo
komentarz
komentarz (edytowane)

A więc moi drodzy.. Mam problem :P

Rodzice chcą wynająć mieszkanie studentom.

W mieszkaniu są 3 pokoje. W każdym pokoju będzie jedna osoba.

Tutaj miej więcej macie moje mieszkanie xd

http://img393.imageshack.us/my.php?image=rotdy1.png

Czarne linie to ściany

Czerwone linie to drzwi

czarny prostkokąt to komputer stacjonarny + Router

Niebieski kabel to internet

W pokoju 1 komputer będzie podłączony przez kabel do routera

W pokoju 2 i 3 komputery beda odbierać internet poprzez Wi-Fi

Czy mój plan jest wykonalny?

Jaki router wystarczy do tego zadania? Mam internet z http://www.punkt.pl' rel="external nofollow">

Internet

Router najlepiej nie za drogi tak do 100zł, chyba, że za tyle nie wystarczy to oczywiście droższy.

Jeszcze jedno zapomniałem zrobić dojścia do pokoju numer 3 xD

// kolory zarezerwowane są dla moderatorów

// Tomek

Edytowane przez Tomek
zmiana działu
Tomek
komentarz
komentarz

qnejo

Przecież piszesz że masz Router czy on nie wystarczy.

Jeżeli nie polecam http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178016

Taczu
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam , chce podzielic internet na 2 komputery i nie wiem jaki router kupic. Zalezy mi zeby jeden komputer połączony kablem sieciowym a drugi bezprzewodowo Poniewaz mam PC i laptopa , laptop obsluguje WiFi a PC nie. Jaki router sie do tego nadaje ?? Proszę o pomoc , z góry DZIĘKI :)

Edytowane przez NowakoV
literówki
tofik177
komentarz
komentarz (edytowane)

napisz skad masz neta.. neostrada netia jakas kablówka czy siec lokalna ??

Edytowane przez NowakoV
literówki
Taczu
komentarz
komentarz

Neta mam z multimedi i uzywam modemu speed touch 330.

wirusek1378
komentarz
komentarz

Jeżeli masz modem speedtouch 330 tzn, że musisz kupić router ADSL.

Polecałbym coś takiego: http://allegro.pl/item432011046_router_pen..._07a_gw_fv.html

Miałem podobny przez parę lat (jak miałem Neostradę) i jestem zadowolony. Do tego routera masz 5-cio letnią gwarancję Door-to-Door, co jest niewątpliwą zaletą.

Pozdrawiam.

Taczu
komentarz
komentarz

Dzięki Wielkie ale mam pytanie czy moge dzieki temu routerowi rozdzielic neta na kabel i Wifi jednoczesnie

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.