x-kom hosting

Polecane urządzenia sieciowe

Tomek
komentarz
komentarz

Anonim1

W jakim standardzie jest dostarczany Internet.

- cyfrowy w takim przypadku modem typu WAN ADSL Annex B

- analogowy WAN ADSL Annex A

Jeżeli masz modem od dostawcy ze złączem Ethernet RJ45 możesz do niego podłączyć dowolny router z portem WAN RJ45.

Anonim1
komentarz
komentarz
Anonim1

W jakim standardzie jest dostarczany Internet.

- cyfrowy w takim przypadku modem typu WAN ADSL Annex B

- analogowy WAN ADSL Annex A

Jeżeli masz modem od dostawcy ze złączem Ethernet RJ45 możesz do niego podłączyć dowolny router z portem WAN RJ45.

Mam modem na RJ, a standard nie wiem gdzie to sprawdzić (idzie z lini telefonicznej w prost ze światłowoda.

Tomek
komentarz
komentarz

Ale jakim kablem łączy się modem z komputerem?

Anonim1
komentarz
komentarz
Ale jakim kablem łączy się modem z komputerem?

RJ45

Tomek
komentarz
komentarz

Jeżeli jak najtańsze rozwiązanie polecam taki model http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/179147

Podłączysz go do swojego modemu.

Antoni
komentarz
komentarz

Potrzebuje jakiegos rutera D-Link z wymienna anteną i podzialem łącza. Np na 0.5 MB i 1.5 MB albo chociaz po rowno. Jakies propozycje?

Weacky
komentarz
komentarz

D-Linki odradzam.

Jeśli ma być pod LAN/Kablówkę to proponuję Linksys WRT54GL-EU, który ma funkcję o której piszesz, zwaną QoS (Ustalenia priorytetów dla pasm)

Antoni
komentarz
komentarz

Dzieki, a mozesz podac jakis inny model lub marke bo akurat tego nie ma w sklepie kolo mnie.

Weacky
komentarz
komentarz

to najlepszy model na rynku w tej cenie. A nie możesz zamówić sobie z jakiegoś sklepu internetowego?

Kamix
komentarz
komentarz

Witam.

Mam tak do 160zł i potrzebuje router z Wi-Fi do Netii na lini TP(zwykły ADSL).

Zastanawiam się nad tym:

http://allegro.pl/item413707985_pentagram_..._qos.html#photo

Wydaje się dobrym sprzętem, 5 letnia gwarancja itd.

I chcę sie dowiedzieć co o nim sądzicie.

Oczywiście jestem zainteresowany wszelkimi innymi propozycjami.

Tańszymi nie pogardze, ale oczywiście wole jakość niż cenę do tych 160zł.

Tomek
komentarz
komentarz

Kamil1994

Ja bym wybrał taki model http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/178436

Chociaż ten Pentagram też jest bardzo dobry, którego byś nie wybrał spełni swoje zadanie w 100%.

Gość
komentarz
komentarz

Polecam ten router podany przez Tomka, mam dokładnie taki sam tyle że mój jest na internet z telewizji kablowej (twój będzie na ADSL) Bardzo dobrze się router sprawuję, nie miałem problemu, na windowsie działa nawet bez żadnych sterów :)

Kamix
komentarz
komentarz

No wiec bardziej podoba mi się ten Linksys, ale mam co do niego kilka pytań.

1. Czy ma możliwość podziału pasma, bo czasem chętnie by sie bratu spowolniło neta :D

2. Czy ogólnie routery się psują, bo ten Pentagram ma 5 lat gwarancji, a linksys ma 3(wiem, że pytanie bez sensu, ale może tak mniej więcej).

Gość
komentarz
komentarz

1.Niestety nie wiem, się nie bawię.

2.Ja mam swojego od pół roku, kumpel od roku - stoją pod biurkami zakurzone i nigdy nie zawodzą :)

Kamix
komentarz
komentarz

No więc, jak ma możliwość podziału łącza to jestem zdecydowany na linksysa.

Tylko czy ma?

EDIT:

Więc znalazłem, ma dzielenie pasma, ale właśnie ogladałem na apollo ten router i czym rózni się Annex A od Annex B i jaki ja potrzebuje do Netii na kablach TPsy, ew. w przyszlosci znów Neo.

Tomek
komentarz
komentarz

Annex A czyli łacze w technologi Analogowej.

Annex B technologia cyfrowa ISDN

Netia Annex A

darksear
komentarz
komentarz

Internet mam przy komputerze rodzinnym, a chciałbym sobie podpiąć do siebie. Mam neostrade(modem sagen 800) i myślę, że trzeba sobie kupić Routera. I tu nasuwa się pytanie: Jaki jest najtańszy Router, który mogę podpiąć do 2 komputerów przez kabel i działałby dobrze, nie musi być wi-fi(ale też nie zaszkodzi jak będzie bo mam jeszcze w domu laptopa siostry) i żeby działał z neo.

darksear
komentarz
komentarz

Dzięki Tomek ;), a jak kabel będzie miał tak z 15m i kilka przejściówek(bo kabel mam pociągnięty rj45 więc będą przejściówki na rj12) a internet 1Mbit/s to będzie dobrze działać ??

Tomek
komentarz
komentarz

Do Routera doprowadzasz kabel internetowy (RJ11 czyli zwykły telefoniczny) port WAN

Router z komputerami łączysz kablem sieciowym prostym RJ45 porty Switcha

Co do długości 15m nie będzie problemu może być nawet kilka razy dłuższy.

Oczywiście, że internet o prędkości 1Mbit/s będzie działać poprawnie.

darksear
komentarz
komentarz

Dobra dzięki, to chyba w następnym tygodniu sobie kupuję ;)

machadlo
komentarz
komentarz

witam

szukam jakiegos taniego i przyzwoitego routera i 2 bezprzewodowych kart sieciowych do 2 kompuiterów. Odległość kompów od routera to max 7m i sygnał przechodziłby prze 20cm betonową ścianę. Internet mam na razie neo 512 ale niedługo zamierzam zmienić na innego operatora prędkość do 2Mb, z tym że internet nadal będzie z kabli tpsa bo tylko do takich mam dostęp.

I mam kilka ppytań:

1.jaki ruter i karty sieciowe wybrac - tak aby zasięg był dobry, nie było problemów z połączeniem i aby była jak najmniejsza strata prędkości

2. Czy podczas korzystania z 2 komputerów jednocześnie sygnał dzieli się na poł 1Mb na jednym komputerze, a jak się korzysta z jednego wtedy jest 2Mb na jednym?

3. Jak się konfiguruje i zabezpiecza taką sieć?

pozdro

Szajba_m-ce
komentarz
komentarz

Ja bym tobie polecił ten router jest całkiem dobry. A zasięg powinien być całkiem dobry.

Linksys WAG200G-EU ADSL Gateway Wless-G

Sieć konfiguruję się dosyć prosto. I sieć się dzieli na pół tak jak napisałeś a karty sieciowe zależy od twojego portfela a jak chcesz do dalekiego zasięgu to ta karta jest ciekawą propozycją.

machadlo
komentarz
komentarz

router za taką cenę może być ale o kartach sieciowych myślałem do 50zł. Odległość od routera wynosi ok 7metrow. Że siec się dzieli na pół to widziałem, a nie wiem czy kiedy tylko jeden komputer korzysta z internetu ma dostęp do 2Mb czy tylko do połowy sieci. I jak jest z wydajnością, czy po drodze "gubi" się parę kb czy jest przysyłana w 100%?

dzieki za szybką odpowiedź

Szajba_m-ce
komentarz
komentarz

To jak chcesz tani to polecam te dwa :

USB: Linksys WUSB54GC-EU

PCI Card: Linksys WMP54G

Ale jak masz stacjonarny to wystarczy zwykły kabel :) nie jak masz tylko jeden komputer włączony to masz 2 Mb dopiero jak włączysz drugi to tracisz pół itd.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.