x-kom hosting

[300zł]Karta graficzna, najlepiej z allegro

ttomek99
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam... Chciałbym kupić nową grafike tanio. No mogę tak wydać do 300zł. Bardzo bym prosił gdybyście mogli wstawiac oferty z allegro ktore sa najlepsze.. Chciałbym tylko zeby rozwinąć jak najbardziej osiągi mojego komputera...

Moje parametry:

Procesor: Intel Pentium 4, 2400 MHz (18 x 133)

Płyta główna: MSI 845E Max (MS-6566E)

Ram: 1279 MB

Zasilacz: ATX 2.03 (P4), Model:300X1, 300W

Bardzo proszę o jak najlepsze oferty nie za drogie ale za to dobre.

baq1
komentarz
komentarz

Jeśli to ta płyta to nie ma sensu kupywać nowej karty graficznej. Ja radziłbym wymiane - zasilacza po pierwsze, potem płytę główną z PCI-e, DDR2, LGA775 ( pod wielordzeniowe procki intela, no chyba że wolisz AMD to AM2 ), następnie ze 2GB DDR2 i GF 8xxx lub 9xxx ;) .

W tą płytę naprawdę nie da się dużo wsadzić, podstawka s478 i max 2,4GHz 533MHz FSB, AGP4x ( ! ) w to wsadził byś jeszcze jakąś kartę tylko port AGP4x obcina ci połowe wydajności i pamięci DDR chyba nawet DDR266 .

Weacky
komentarz
komentarz

Bierz Sapphire Radeon HD3650

Tylko, że Twój zasilacz do mocnych nie należy, a poza tym domyślam się, że nie jest on markowy.

Tak więc, niezbędna jeszcze będzie wymiana zasilacza na chociażby: Chieftec GPS-350EB-101A lub Mode Com MC-350

ttomek99
komentarz
komentarz

to jak mi radzicie?? kupic ta katre graficzna czy powymieniac części?? no ale taka plyta glowna duzo kosztuje. A moglibyście podac przyklady z linkami jaka moglbym kupic... te wszystkie rzeczy co mi proponowaliscie zmienic.

Weacky
komentarz
komentarz

zasilacz tak czy inaczej musisz wymieniać.

Jeśli masz gotówkę, to wymień wszystko. Jeśli nie, to kup tylko kartę graficzną.

ttomek99
komentarz
komentarz

A czy do tej grafiki : Sapphire Radeon HD3650 zasilacz 350W bedzie wystarczajacy????

Gość
komentarz
komentarz
A czy do tej grafiki : Sapphire Radeon HD3650 zasilacz 350W bedzie wystarczajacy????

Tak, ale musi być porządnej marki.

ttomek99
komentarz
komentarz

to jakie polecasz?? jak mozesz to podaj linki.

baq1
komentarz
komentarz

HD3650 nie nadaje się do tej płyty głównej ! Po pierwsze - transfer na AGP4x jest DWA razy mniejszy od AGP8x, czyli karta za 300zł działa z taką wydajnością jak karta za 100zł . Następnie - taktowanie GPU 725MHz i pamięci 1400Mhz przy P4 2,4GHz dodatkowo na 533MHz. Wniosek - kupno tej karty przy tej płycie głównej i procesorze jest bezsensu ! Pozatym przy tym zasilaczu kartę od razu szlag by trafił ;)

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Po pierwsze - transfer na AGP4x jest DWA razy mniejszy od AGP8x, czyli karta za 300zł działa z taką wydajnością jak karta za 100zł .

Ale chłopie, co z tego, że jest dwa razy mniejszy? Wydajność na AGP 4X będzie najwyżej 15-20% mniejsza, a nie 50-70% :/ Na tej samej zasadzie: popatrz na Radeona HD3850 512 MB. AGP 8X teoretycznie ma 2x gorszą przepustowość od PCI-E 16x. I co? Ano nic, ten Radek na AGP 8X ma osiągi niemal identyczne co wersja PCI-E.

Następnie - taktowanie GPU 725MHz i pamięci 1400Mhz przy P4 2,4GHz dodatkowo na 533MHz.

Ale co ma piernik do wiatraka?! Chłopie! Taktowanie GPU i pamięci karty nie ma NIC wspólnego z FSB proca!

baq1
komentarz
komentarz
Ale co ma piernik do wiatraka?! Chłopie! Taktowanie GPU i pamięci karty nie ma NIC wspólnego z FSB proca!

Chodziło mi tu raczej o to, że ta karta nie wykorzysta całej swojej mocy przy takim procesorze

Anonim1
komentarz
komentarz
HD3650 nie nadaje się do tej płyty głównej ! Po pierwsze - transfer na AGP4x jest DWA razy mniejszy od AGP8x, czyli karta za 300zł działa z taką wydajnością jak karta za 100zł . Następnie - taktowanie GPU 725MHz i pamięci 1400Mhz przy P4 2,4GHz dodatkowo na 533MHz. Wniosek - kupno tej karty przy tej płycie głównej i procesorze jest bezsensu ! Pozatym przy tym zasilaczu kartę od razu szlag by trafił ;)

Jaja sobie robisz??? Nie ma różnicy pomiędzy w grach pomiędzy 4x a 8x. Różnice widać w 3DMarku i to rzędu 100-400 punktów.

  • 2 miesiące później...
freeman1982
komentarz
komentarz

Co polecicie do mojego kompa Athlon 2400 , Ram 1,25GB , Epox 8RDA3+(AGP8x), Zasilacz NeoTEC 4200 (420W), obecnie Radeon 9550 128Ram interesuje mnie karta do 200zł może dozbieram na 300zł ?

tikat
komentarz
komentarz
Co polecicie do mojego kompa Athlon 2400 , Ram 1,25GB , Epox 8RDA3+(AGP8x), Zasilacz NeoTEC 4200 (420W), obecnie Radeon 9550 128Ram interesuje mnie karta do 200zł może dozbieram na 300zł ?

Przede wszystkim nowy zasilacz. Potem można myśleć o grafice i innych rzeczach, jednak IMO nie warto inwestować w AGP. To już historia i tak to zostawmy. Jeśli chcesz mieć naprawdę wydajny komputer to tylko nowe chipsety (AM2+, LGA 775)

freeman1982
komentarz
komentarz

to mnie zaskoczyłeś bo mylałem że ta zasilka NeoTec 4200 pociągnie Geforce 7300 czy 7600 to ile musiał bym mieć tej mocy w takim razie (ale to i tak nie wchodzi wymiana zasilacza).Głównie chodzi mi o obsługę shader 3.0 bo nawet starsze gierki już tego wymagają a radeon 9550 tego nie obsługuje wiadomo że o najnowszych grach mogę pomarzyć

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Przede wszystkim nowy zasilacz.

Rubbish. Nie trzeba nowego zasilacza.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.