x-kom hosting

Błąd nv4_disp

Sabre
utworzono
utworzono

Witam

Po pierwsze sprzęt: procek: Celeron 1,7GHz, 1280 MB pamięci Ram, grafa GeForce 4 Mx 440 64MB, płyta ASUS P4S533-E, OS: WinXP Pro 32bits

Dziś wieczorem pojawił mi się bardzo niewygodny błąd. podczas normalnego korzystania z komputera pojawiają się (na zmianę) 3 objawy: 1)zaczyna skakać obraz(znika i się pojawia), potem pojawia sie obraz w bardzo niskiej jakości o treści mniej więcej takiej: "Przestał działać sterownik nv4_disp, uruchom ponownie komputer" lub 2) komputer sie zawiesza lub 3) całkowita utrata obrazu (monitor włączony ale pojawia sie info o braku sygnału wejściowego do monitora) ale kom p działa dalej, słychać dźwięki, można go wyłączyć na pamięć itp....

Pierwsza myśl sterownik, do tej pory ściągnąłem najnowszy sterownik nvidii i zainstalowałem, żadnych zmian. W tej chwili testuję tryb awaryjny(od 1/2h działa poprawnie) i skanuję kompa skanerem on-line( MKS-vir ). Jutro (praktycznie dziś, ale rano:) ) sprawdzę jeszcze temperatury komponentów na BIOS-ie oraz softem( w spoczynku i w pracy) , i o ile to nie pomoże zainstaluje stary sterownik z płytki.

Miałbym prośbę, aby ktoś dał od razu jakieś propozycję co dalej robić jakby to nie pomogło, ja rano napiszę jakie postępy osiagnąłem(lub o ich braku).

może warto jeszcze dodać że 2 dni temu dołączyłem do kompa nowa nagrywarkę Lite-On(działa ok), to nie powinno mieć wpływu, ale lepiej pisać wszystko.

Z góry dzięki za pomoc.

Sabre
komentarz
komentarz (edytowane)

No więc nie był to żaden wirus, stare stery( na płycie przy zakupie grafy) tez problemu nie rozwiązały. Pod trybem awaryjnym problem nie istnieje, działa cały czas poprawnie. Teraz zainstalowałem "Omega Drivers" , zobaczymy co z tego będzie.

Więc tak, próbuje zainstalować ten Omega sterownik i niby wyskakuje takie okienko:

sc2cj6ov5.th.jpg

Sprawdziłem jednak w man. urządzeń i cały czas widnieje stary sterownik...na początku nic nie robiłem, działało dobrze przez kilka godzin i znów błąd zaczął wyskakiwać. Spróbowałem więc ręcznie zainstalować sterownik z plików wypakowanych i pojawia się taki błąd:

sc1ix7zw3.th.jpg

Jakieś pomysły??

dar55
komentarz
komentarz

procedura :

deinstalacja stareych drivercleaner

usunięcie plików z temp

restart

instalacja omegi

działa

Sabre
komentarz
komentarz

Więc sterowniki usunąłem DriverCleaner-em, w managerze urządzeń oraz DXDiag jest tylko nie rozpoznane urządzenie (zgodne z VGA), natomiast sterownik jest vga.dll. Nie umiem za to jak usunąć pliki z tempa....czy chodzi o ścieżkę Windows\Temp\... i usunięcie tam określonych plików( jeśli tak to jakich?) czy o coś zupełnie innego?...Spróbowałem nawet zainstalować OmegaDrivers bez wcześniejszego usunięciu plików z tempa, i problem ten sam....

dar55
komentarz
komentarz

sprawdź swoją kartę na innym kompie i u siebie inną kartę , może coś z kartą jest

co do temp C:\Documents and Settings\...\Ustawienia lokalne\Temp

Sabre
komentarz
komentarz

Okazało sie że karta wadliwa, karta znajomego działa( na kilku sterach próbowałem i jest ok)...Możliwe że moja krta sie przegrzewa, bo wiatraczek dosyć ciężko chodzi co zauważyłem. Temat uażam za zamknięty:)

Dar55 dzięki za pomoc:)Pzdr!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.