x-kom hosting

E8400 czy Phenom?

FutureTrance
utworzono
utworzono

Zastanawiam się nad tym czy wziąść E8400 czy Phenoma 9600..Chodzi mi po głowie również Q6600 doradzcie:D Komputer do gier i przez najbliższe 4 lata nie bd zmieniał procka;)

Gość
komentarz
komentarz

Ja bym wzial an twoim miejscu E8400 jak nie bedziesz zmienial przez 4 lata kompa bo za 4 lata bedzie ustandaryzowana nowa podstawka u Intela a AMD ledwo wprowadzil Socket AM2+ juz nie dlugo ma wprowadzic AM3, a intel pare lat jedzie na Socket 775 i na nowym sokecie po wydaniu Procka Nehalem tez dluzej pociagnie napewno.

FutureTrance
komentarz
komentarz

Tylko do Radeona HD4870x2 bd musiał procka podkręcać..A tego nie umiem..

Gość
komentarz
komentarz
Tylko do Radeona HD4870x2 bd musiał procka podkręcać..A tego nie umiem..

Do czego to?? :D

FutureTrance
komentarz
komentarz

Podobno E8400 trzeba podkręcić żeby nie ograniczać karty :)

Gość
komentarz
komentarz
a intel pare lat jedzie na Socket 775 i na nowym sokecie po wydaniu Procka Nehalem tez dluzej pociagnie napewno.

No to cię kolego muszę zmatrwić, bo prawdopodobnie będzie przesiadka po wejściu 22nm procesorów intela.

Gość
komentarz
komentarz
No to cię kolego muszę zmatrwić, bo będzie przesiadka po wejściu 22nm procesorów intela.

To co 2 lata zmiana podstawki kto an to wyrobi chyba, ze ktos wygra 35 baniek dzis w totolotka to jego jzu nic nie ruszy moze zmienaic kompa co tydzien :P

Gość
komentarz
komentarz
To co 2 lata zmiana podstawki

2? :blink: Znając tempo intela to co najmniej 4.

Gość
komentarz
komentarz

To da rade chociaz LGA 775 jest dluzej chyba niz 4 lata czy sie myle??

Ebola
komentarz
komentarz

FutureTrance...E8400 bedizesz musial podkreci jak najbardziej zeby 4870x2 nie byla ograniczana. Mysle ze im wiecej podkrecisz tym lepiej...karta ma ogromne predyspozycje i szkoda je przychamowac prockiem...ja do takiej karty bym krecil ile wlezie procka...czyli na maxa stabilnosci. Co do OC jak juz bedziesz wszystko mial złożone to napewno Ci ktos pomoze ;)

BURY ZENEK
komentarz
komentarz

e8400 bierz i kręć do 4.2-4.4 to będzie super

snip91
komentarz
komentarz

Taaa będzie super... Myślisz, że wycisnąć 4.4 GHz z E8400 jest tak prosto?

FutureTrance
komentarz
komentarz

Moge kupić E8500 jest o 60 zł droższy a słyszałem że lepiej sie kręci;)

Anonim1
komentarz
komentarz
Ja bym wzial an twoim miejscu E8400 jak nie bedziesz zmienial przez 4 lata kompa bo za 4 lata bedzie ustandaryzowana nowa podstawka u Intela a AMD ledwo wprowadzil Socket AM2+ juz nie dlugo ma wprowadzic AM3, a intel pare lat jedzie na Socket 775 i na nowym sokecie po wydaniu Procka Nehalem tez dluzej pociagnie napewno.

Zaraz zaraz AMD nie zmienia podstawki na coś innego, bo będzie wszystko OK z AM2/AM2+/AM3. Wsadzę wszędzie nowego procka, zmianą jest tylko obsługa DDR3, no i raczej nowa architektura, bo po wstępnych wynikach widać, że lekkie zmiany zostały dokonane.

Duban
komentarz
komentarz
zmianą jest tylko obsługa DDR3

Ale zintegrowana jest też obsługa DDR2 :D Byle procki się lepiej kręciły :P

Moge kupić E8500 jest o 60 zł droższy a słyszałem że lepiej sie kręci;)

Jeśli chcesz to kup - tak jak mówisz troszkę lepiej się chyba kręci ;)

BURY ZENEK
komentarz
komentarz
Taaa będzie super... Myślisz, że wycisnąć 4.4 GHz z E8400 jest tak prosto?

Że prosto nie powiedziałem :D:)

snip91
komentarz
komentarz
Moge kupić E8500 jest o 60 zł droższy a słyszałem że lepiej sie kręci;)

Tak, trochę lepiej, bo ma wyższy mnożnik.

FutureTrance
komentarz
komentarz

Hmm..Dzisiaj rozmawiałem z kolegą mojego taty który bedzie mi składał kompa i powiedział że lepiej wziąść 4 rdzeniowego Intela..I teraz nie wiem co wziąść..

Gość
komentarz
komentarz

I jest w błędzie, no chyba że jest to qxx9650 :D

Anonim1
komentarz
komentarz
I jest w błędzie, no chyba że jest to qxx9650 :D

:blink::blink::blink:

To już lepszy Q6600 i kupa kasy w kieszeni :D

FutureTrance
komentarz
komentarz

Nie no wezme lepiej E8500 jak mam płacić za Q9650 3k to wole sobie kupić C2D xD

maciek9980
komentarz
komentarz

Najlepiej weź Core 2 Duo E8500 i jakieś lepsze chłodzenie - wtedy powinieneś osiągnąć te 4,4 GHz. Chociaż podkręcanie powyżej 3,6 - 3,8 GHz jest TROSZECZKĘ ryzykowne, gdyż wtedy trzeba podnieść napięcie procesora.

swirek
komentarz
komentarz
Najlepiej weź Core 2 Duo E8500 i jakieś lepsze chłodzenie - wtedy powinieneś osiągnąć te 4,4 GHz.

A skad Ty to wiesz? Nie przewiduj, nie zakladaj. Nie wiadomo jaka kolega bedzie mial plyte glowna i RAM :P Nawet dla e8500 4,4 GHz to mimo wszystko wysokie OC w normalnych warunkach :)

maciek9980
komentarz
komentarz

Owszem, nie wiadomo czy tyle osiągnie... Ale nie zmienia to faktu, że nie można osiągnąć takiego taktowania na BOX-owym coolerze.

Mark
komentarz
komentarz

Kup to Intel Core 2 Duo E8500 3.16 GHz BOX + Thermalright Ultra Extreme (radiator) + wentyl Fander 120mm + pasta Zalman STG-1

i podkrecasz do tylu ile da rade ale napewno musisz ponad 4 zeby grac na wysokim poziomie

Madrym wyborem jest zebys sobie kupil jeszcze jakas dobra obudowe przewiewna

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.