x-kom hosting

Niepokojąca temperatura karty graficznej.

Miiisza
utworzono
utworzono

Dzisiaj, gdy rozkręciłem swojego PC, dotknełem karty graficznej i ona była gorącą, jest tak cały czas, karta nie ma żadnego wiatraka, z komputera korzystam już ponad dwa lata i nie było z nim problemów. Tylko niepokoji mnie ta karta graficzna. Czy mogłbym dokupić jakiś wiatraczek do niej ? Mam karte RADEONA 9250 128mb. Zdjęcie karty z PC : http://www.hot.jpg.pl/71267

bartek86
komentarz
komentarz

ściągnij sobie ATItool i sprawdź tym programikiem temperaturę grafy w spoczynku i w stresie (klikasz scan for artifacts i czekasz 10 minut) podaj tu wyniki.

To że karta jest gorąca jeszcze nic nie znaczy nie wiem jak przy tej ale temperatury mogą sięgać 80 czy 90 stopni i będą prawidłowe to zależy od konkretnego modelu.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
ściągnij sobie ATItool i sprawdź tym programikiem temperaturę grafy w spoczynku i w stresie (klikasz scan for artifacts i czekasz 10 minut) podaj tu wyniki.

Weź nie pisz głupot - Radeon 9250 nie ma czujnika temperatury, więc nie ma po co sobie zaśmiecać systemu kolejnym programem.

Te karty tak mają - radiator mocno się nagrzewa, ale na ogół nic poza tym się nie dzieje. Oczywiście, możesz kupić jakiś wiatrak i skierować go na radiator, ale nie jest to konieczne. Możesz także wymienić radiator na większy. Ogólnie rzecz biorąc jednak, te karty są już tak tanie, że bardziej opłacalna może być wymiana np. na Radeona 9550/9600. Obojętnie, czy chłodzone pasywnie, czy aktywnie, ale jeśli aktywnie - unikaj Sapphire, podobno mało trwałe są te wiatraczki od nich. Unikaj także marki Medion, niezależnie od modelu karty.

19Adolf08
komentarz
komentarz

Miałem tą grafe w starym kompie. Też czułem ze sie bardzo grzeje. Przykręciłem do radiatora wentylatro od Pentium MMX i jest duża róznica. ^^ Jeżeli masz mały wiatraczek taki 40x40 to smiało go przykręć do radiatora tylko uwazaj bo to będzie cieżko szło gwintowanie tego radiatora.

Miiisza
komentarz
komentarz

Dobra, to pod koniec wakacji wymienie na inną. Nie będe już kombinował z wiatrakami.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.