x-kom hosting

Zanik obrazu przy włączaniu kompa

Marqo
utworzono
utworzono

Kupiłem sobie kabel do TV z nadzieją , że pooglądam sobie filmy na dużym ekranie jednak nastała nie miła niespodzianka . Komputer podłączyłem do telewizora za pomocą kabla svga taki jak do monitora . Na początku nic nie wyświetlało . Pomyślałem , że należy ściągnąć nowe stery a więc tak zrobiłem . Robie restart kompa a tu dalej czarny ekran . Pozostało grzebanie w ustawieniach . Znalazłem opcję wymuszenia wykrywania TV , zaznaczyłem i kolejny restart . Wkońcu obraz na TV , radość nie trwała jednak długo . Przed logowaniem systemu obraz zanikł i pojawił się napis "tryb niedostępny" . Karta graficzna to zintegrowany geforce 6100 , tv lcd samsung . Nie wiem juz co robić . Pomorzecie ? Co zrobić ? Kolejne stery czy może szukanie następnych ustawień ? Proszę o szybką odpowiedź .

baq1
komentarz
komentarz

Kabel ma z jednej strony wtyk SVGA z drugiej chinche ? Musi coś być w ustawieniach, karta próbuje wykryć monitor, ale monitora nie ma, kablem "idzie" sam sygnał Video.

Marqo
komentarz
komentarz

Żadnych złącz chinch nie używam . Jest to normalny kabel SVGA , z obu stron wtyczka męska . Może jakieś rady co konkretnie szukać w tych ustawieniach ?

Edit///

Problem rozwiązany , zapomniało mi się że telewizor obsługuje rozdziałke max 1360x768 a korzystam na PC z 1440x900 . Mam Jednak jeszcze jedno pytanko . Mam tylko jedno wyjście SVGA na karcie a więc podłączyłem tam rozdzielacz sygnału . Niestety na ekranie PC pojawiły się dziwne rzeczy , coś jakby cienie wszystkiego np mam jakiś teks a za nim jest dodaktowo jego zarys . Podejrzewam , że to jakieś zakłucenia związane z podziałem sygnału , Przy podłączonym tylko jednym kablu problem znika . Chcę korzystać z obu kabli naraz , 1 do pc 2 do tv . Można coś na to poradzić ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.