x-kom hosting

Nehalemy

NoVyKomp
utworzono
utworzono

Witam

jakie jest wasze zdanie na temat Nehalemków czy warto na nie czekać gdy ma się możliwość zakupu E8500?

znacie jakieś przecieki o cenach? bo pewnie będą nie opłacalnie drogie...

i czy wogóle Neh będą takim skokiem?

Akahan
komentarz
komentarz

Po pierwsze Nehalemy wyjdą najpierw w wersji Extreme czyli będzie kosztować jak dzisiejsze Quady z tej serii czyli po 3000 zł, normalne pojawią się w 2009 roku i wraz z tym nowe podstawki pod procesor.

Dla mnie nie zapowiadają się ciekawie, fakt będą pewnie lepsze, ale nowa podstawka, oraz to, że będą działać tylko z pamięciami DDR3 odsuwa mnie od tego procesora...

NoVyKomp
komentarz
komentarz

podstaweczki i kompatybilność z DDR3 tylko też mnie zdegustowały...

ale jak donoszą najnowsze przecieki inne edycje niż Bloomy mają być szybciej - Bloom już we wrześniu...!

Anonim1
komentarz
komentarz
Po pierwsze Nehalemy wyjdą najpierw w wersji Extreme czyli będzie kosztować jak dzisiejsze Quady z tej serii czyli po 3000 zł, normalne pojawią się w 2009 roku i wraz z tym nowe podstawki pod procesor.

Dla mnie nie zapowiadają się ciekawie, fakt będą pewnie lepsze, ale nowa podstawka, oraz to, że będą działać tylko z pamięciami DDR3 odsuwa mnie od tego procesora...

Dla tego twierdzę, że AMD lepiej traktuje klientów. Nowa podstawka pasuje pod AM2, procek wspiera ddr2 jak i ddr3. Dla tego zostaję przy platformie AMD :D Z resztą tylko dzieci podniecają się nowymi prockami. Po co mi one jak c2d starcza :D

Gość
komentarz
komentarz

Skoro znacie przecieki moze gdzies w sieci jest jakis przeciek i screen nowej podstawki skoro maja sie juz ukazac we wrzesniu to napewno tez beda nowe chipsety i plyty glowne ?? :)

NoVyKomp
komentarz
komentarz

Przecieki pochodzą właśnie od producentów MoBo ;)

Duban
komentarz
komentarz

Taa słyszałem o chipsecie X58...

Ale i tak wolę AMD :D

"Podstawka AM3 będzie kompatybilna z poprzednikami (AM2/+)"

To mi zostało w pamięci jak ostatnio coś przeglądałem o AMD :P

I tylko to mi wystarcza !

Jak będę kupował drugiego Radosława i dobrą płytę nie będę się martwił o przyszłość :lol:

A Wy i tak i tak będziecie MoBo musieli zmienić :P

Tylko ufam, że w końcu pogromią wszystko tymi nowymi CPU na AM3... kiedyś ;)

Akahan
komentarz
komentarz
Skoro znacie przecieki moze gdzies w sieci jest jakis przeciek i screen nowej podstawki skoro maja sie juz ukazac we wrzesniu to napewno tez beda nowe chipsety i plyty glowne ?? :)

Tak to jest jak się ludziom nie chcę szukać, na samym dole jest temat z newsami ze świata komputerów, tak ciężko?

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=55657

Gość
komentarz
komentarz

Jak myślisz, że we wrześniu kupisz sobie nehalema to się mylisz. W dodatku nehalem najtańszy bedzie kosztował ok 1500zł, do tego płyta +/- 800zł i ramy ddr3 (pewnie 4gb) 500zł. Warto?

Gość
komentarz
komentarz

Ale w wakacje przyszle na luzie kupi Nehalema za dzisiejsze Core 2 duo 8400 czy szybsze.

Gość
komentarz
komentarz
Ale w wakacje przyszle na luzie kupi Nehalema za dzisiejsze Core 2 duo 8400 czy szybsze.

Ale w przyszłe wakacje wychodzą nahelemy bez odlokowanego mnożnika. A ceny tych z odblokowanym i tak nie spadną (no może minimalnie :P

Gość
komentarz
komentarz

No, ale Nehalemy dla nie podkrecajacych prockow z zablokowanym mnoznikiem chyba tez w przyszlym roku wyjda czy to beda tylko procki i plyty dla bogatych??

Gość
komentarz
komentarz

Za rok będą tańsze płyty i normalne procki.

Anonim1
komentarz
komentarz
No, ale Nehalemy dla nie podkrecajacych prockow z zablokowanym mnoznikiem chyba tez w przyszlym roku wyjda czy to beda tylko procki i plyty dla bogatych??

No i nic nie podkręcisz, a lekko podkręcony C2D byłby wydajniejszy, bo nie wierze w mega skok wydajnościowy :D

Gość
komentarz
komentarz
No i nic nie podkręcisz, a lekko podkręcony C2D byłby wydajniejszy, bo nie wierze w mega skok wydajnościowy :D

Jakby wszyscy kupow <_< <_<

Gość
komentarz
komentarz
No i nic nie podkręcisz, a lekko podkręcony C2D byłby wydajniejszy, bo nie wierze w mega skok wydajnościowy

Według benchmarków różnica między nehalemem 2,93ghz a c2d qx9650 to 50%

Anonim1
komentarz
komentarz
Według benchmarków różnica między nehalemem 2,93ghz a c2d qx9650 to 50%

Wierzysz testom Intela? Bo ja za bardzo nieee.

Gość
komentarz
komentarz
Wierzysz testom Intela?

chiphell.com to nie intel.

Anonim1
komentarz
komentarz
chiphell.com to nie intel.

W tej chwili są to procki jak najbardziej dopieszczane, bo nie ma ich na rynku.

Poczekajmy lepiej aż się pojawią.

maciek9980
komentarz
komentarz

W te 50% różnicy uwierzę, jak zobaczę... Z resztą nawet jeśli okaże się to prawdą, to skorzystają na tym głównie osoby bawiące się w konwersję filmów itp... Gracze nie odczują takiej różnicy, bo dla nich najważniejsza jest wydajność karty graficznej. Chociaż z drugiej strony, na rynku procesorów przyda się takie "odświeżenie" - w końcu kolejne Core 2 Duo są niewiele wydajniejsze od serii E6xxx która miała premierę ponad 1.5 roku temu...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.