x-kom hosting

Compal jhl90 - problem!

kruszan
utworzono
utworzono

Witam wszystkich forumowiczów jako, że jest to mój pierwszy post.

Mam problem z laptopem Compal JHL90 (a konkretniej z zainstalowaniem systemu)

prawdopodobnie przez dysk sata2 (a konkretniej sterowniki - ich brak), nie mogę zainstalować żadnego systemu operacyjnego...

próbowałem

Vista Ultimate x86 z sp1

Vista Home Premium z sp1

Vista BASE 32bit

XP proff z sp2

XP proff z sp3

XP proff z sp3 symilion + masa sterowników (w tym SATA)

a nawet sam stworzyłem własnego XP"ka ze sterownikami (odchudziłem windka a w to miejsce dodałem mase sterowników, i od dysku i id chipsety itd itd, intela, pod SATA...)

podczas instalacji Visty zaraz na początku, nie zależnie od wersji widze:

"Załaduj sterownik

Brak wymaganego sterownika urządzenia stacji dysków CD/DVD. Jeśli masz dyskeitke, dysk CD, DVD, lub dysk flash USB, ze sterownikiem, włóż go teraz.

Uwaga: jeśli nośnik instalacyjny systemu windows znajduje się w stacji dysków CD/DVD możesz go bezpiecznie wyjąć w celu wykonania tego kroku."

oczywiście do napędu wkładałem CD z załaczonymi sterownikami (wraz z kompem otrzymałem CD, są do wszytkich podzespołów sterowniki do Visty 32 i 64 bitowej, nagrałem własną płyte ze sterownikami ze strony producenta i dalej nic...)

podczas instalacji XP,

"po przekopiowaniu niezbędnych plików, w momencie kiedy ma ruszyć instalacja również wyskakuje komunikat, że dysk trzeba sformatować, uruchomić CHKDSK, że nie ma sterowników itp... czyli to samo..."

nagrałem na CD program do formatowania i naprawy dysków, działa dysk sformatowałem (program dziaąłjacy z płyty startowej) dysk sformatowany, partycje NTFS

w google spędziłem wiele godzin, całe te integracje sterowników robiłęm, nlite świetny program ale nic nie pomogło (próbowałem rózne, kilkanaście płyt łącznie poszło :-), podczas instalacji F6 itp, ale nie wykrywa z podanych sterowników tych właściwych ;/, w biosie jest ok, dysk jest widoczny, jest to samsung HM250JI - sterownik ize strony producenta też zintegrowałem)

laptop ma ogromną wydajność, testy na 3D markach a konkretnie wyniki budzą respekt, ale cóż jeśli nie mogę z niego kożystać;/ jestem troche załamany, ponieważ przeglądając długie godziny internet i fora, znalazłem wiele dotyczacych integrowania sterowników na CD (nie działa, dyskeitkek - ale to nie stacjonarka;/, sterowników) ale wszsytko co próbowałem zawiodło...

prosze o pomoc

(P.S. wiem, że były podobne tematy ale przejrzałem wiele, i google itp - sprawy podobne ale podane tak porady pomogły - u mnie nie pomaga...)

pozdrawiam

  • 2 tygodnie później...

bigu
komentarz
komentarz

mam ten sam problem zwracałem sie z pomoca do sklepu którego kupiłem tego kadłubka ale oni napisali cytuje "z naszych doswiadczen nie ma problemu z zainstalowaniem visty" choc przeslałem im screeny z problemem to normalnie jacys idioci sa pisza mi ze moga oni mi zaistalowac system za 50 jezeli kupje od nich org system paranoja torszke kupiłem lapka za 3300 zł i nie moge na nim zrobic reinstala

kruszan
komentarz
komentarz

Mam już odpowiedz i rozwiązanie w tej sprawie, problemem jest BIOS (a konkretnie wymagana jest aktualizacja, z nowej obecnej wersji do najnowszej z 16go lipca), co do Windowsa XP, mi servis odpisał bardziej fachowo, choć było to wczoraj więc jeszcze nie robiłem tego ale na pewno będe robił (programem trzeba wyłączyć opcje AHCI w biosie, i stworzyć bootowalnego pendrive'a), bios jest dość specyficzny nie ma tutaj funkcji wyobru, trzeba użyć jakiegoś programu. Zapewniono mnie że wtedy na pewno pójdzie:-)

chętnie pomoge tak jak i mi ktoś pomógł za co dziękuje :-)

w razie potrzeby pisz na gg: 1130310 lub na msn: kruszan@hotmail.com

przydatne linki dla osób które same poradza sobie z aktualizacją biosu:

http://www.compal.com/asp/driver_dnd/index.htm - bios dla jhl90 - download/bios/jhl90/JHxxx104.zip 2008/7/16

http://download.chip.eu/pl/USB-Disk-Storag...0.6_176939.html - program do tworzenia bootowalnego pendrive'a z obsługą dosu i lini komend

bigu
komentarz
komentarz

kurde scigam ten plik z biosem 104 (a teraz mam bios 102 i jakis on ubogi jest tylko zmiana godziny i daty botowanie i sejfowanie loadowanie ustawien biosu nic pozatym to tak ma byc ??) i wyskakuje ze nie moze fleszowac error nie wiem ocb co mam zrobic ?

kruszan
komentarz
komentarz

No z poziomu windowsa nie można zaktualizować lub reinstalować biosu! jest to nie możliwe, robi się to za pomocą dyskietki startowej lub w przypadku lapków bootowalnego pendrive'a (bootowalne cd pewnie też ale nie wiem, a sposób z pendrivem jest szybki, łatwy i działa) tworzysz bootowalnego peendrive'a programem którego link zamieściłem wcześniej,

instrukcja:

1. odpalasz program HP USB Disk Storage Format Tool

2. zaznaczasz crate dos startup disk

3. using internal ms-dos system files

4. tworzenie bootowalnego pena

5. wchodzisz do niego potem i wrzucasz folder ze sterami (oczywiście rozpakowane)

6. restart i bootowanie na pena, odpala się i widzisz c:\

7. 2komendy: cd 104 potem 104.bat, rusza aktualizacja...

myślę, że opis jest zrozumialy, w razie czego pisz na priv, pozdro

bigu
komentarz
komentarz

niestety nie moge tego zrobic kupiłem specjalnie pendrive i sciagnoiłem ten program robie tak jak piszesz ale nie moge zaznaczyc tego "using internal ms-dos system files" jest to szare niaktywne

kruszan
komentarz
komentarz

Witaj sorki za zwłoke ale byłem na delegacji i kolejny raz jadę...

musisz zrobić dyskeitke sformatowaną (utwórz dysk starwoy MS-DOS) pod xpkiem najlpeij, lub normalnie programem ale pod windowsem 98 (sorry że tego nie napisałem ale na poczatku też nie wiedziałem a posta zamiesciłem z tym co mi było wiadomo), kiedy sformatujesz i utworzysz poprawnie dyskeitke w programie wykorzystująć 2ga opcje jako lokację podajesz właśnie tę dyskeitkę i dopiero wtedy tworzysz pena, potem tylk odobrywasz folder ze sterami :-)

odpala się z lini poleceń i dalej już wiesz

lub pod 98win robisz programem, powinno pójść bez problemów :-)

a dowiedziałem się jeszcze czegoś (aktualizacja biosu zalecana) ale co do xpka na tej platformie może być problem, oczywiście jest do zainstalowania ale system bardzo nie stabilny, chba nie jest pisane mieć go na razie bynajmniej... Vista w 3dmarku ma ogromną wydajność, komputer pracuje na najwyższych obrotach bez zakłuceń po kilka dób, a na XP były problemy;/

kiedy wrócą nawiąże do tematu jeszcze pozdrawiam

bigu
komentarz
komentarz

juz sobie poradziłem nagrałem bootowalna płytke w nero ale cos nie chciało ruszac uruchamiał sie wiersz polecen wiec wrzuciłem pliki biosa na C i w wierszu polecen wczytałem plik 104.bat i ruszyło w koncu nareszcie wszystko ok dzieki wielkie za pomoc takie gówienko a miałem tyle kłopotów Dzieki (sorkja zxa błedy ale piłem :D )

karoll
komentarz
komentarz
Mam już odpowiedz i rozwiązanie w tej sprawie, problemem jest BIOS (a konkretnie wymagana jest aktualizacja, z nowej obecnej wersji do najnowszej z 16go lipca), co do Windowsa XP, mi servis odpisał bardziej fachowo, choć było to wczoraj więc jeszcze nie robiłem tego ale na pewno będe robił (programem trzeba wyłączyć opcje AHCI w biosie, i stworzyć bootowalnego pendrive'a), bios jest dość specyficzny nie ma tutaj funkcji wyobru, trzeba użyć jakiegoś programu. Zapewniono mnie że wtedy na pewno pójdzie:-)

chętnie pomoge tak jak i mi ktoś pomógł za co dziękuje :-)

w razie potrzeby pisz na gg: 1130310 lub na msn: kruszan@hotmail.com

przydatne linki dla osób które same poradza sobie z aktualizacją biosu:

http://www.compal.com/asp/driver_dnd/index.htm - bios dla jhl90 - download/bios/jhl90/JHxxx104.zip 2008/7/16

http://download.chip.eu/pl/USB-Disk-Storag...0.6_176939.html - program do tworzenia bootowalnego pendrive'a z obsługą dosu i lini komend

witam

czy mogl bys wrzucic ten bios na jakis serwerek plikow i udostepnic mi link na pm ?

na stronie producenta jest ten bios ale z 19 sierpnia

JHxxx104.zip 1121960 2008/8/19

jest on bardzo zubozony nawet w porownaniu do oryginalnego 1.02... praktycznie zadnych opcji...

z gory dzieki

pozdrawiam

edit:

poratowal by mnie rowniez bios z bizcom o ile ktos takowego posiada, przetestowalem juz chyba z 5 biosow z serii 104 i 103 do hl90 niby z obsluga AHCI ale w kazdym jest ta sama bajka, czyli w biosie widac tylko zakladki MAIN i EXIT, jak wgrywam spowrotem bios 102 to dochodzi jeszcze jedna zakladka...

takze prosil bym o podeslanie mi biosu ktory u was chodzi :)

kruszan
komentarz
komentarz
witam

czy mogl bys wrzucic ten bios na jakis serwerek plikow i udostepnic mi link na pm ?

na stronie producenta jest ten bios ale z 19 sierpnia

JHxxx104.zip 1121960 2008/8/19

jest on bardzo zubozony nawet w porownaniu do oryginalnego 1.02... praktycznie zadnych opcji...

z gory dzieki

pozdrawiam

edit:

poratowal by mnie rowniez bios z bizcom o ile ktos takowego posiada, przetestowalem juz chyba z 5 biosow z serii 104 i 103 do hl90 niby z obsluga AHCI ale w kazdym jest ta sama bajka, czyli w biosie widac tylko zakladki MAIN i EXIT, jak wgrywam spowrotem bios 102 to dochodzi jeszcze jedna zakladka...

takze prosil bym o podeslanie mi biosu ktory u was chodzi :)

Witaj, kazdy z bisów do JHL90 (testowałem je) ma takie same opcje, są to początkowe wersje, bardzo zubożałe ale STABILNE, podobną beta normalnego rozbudowanego jest w trakcie testów. Co do AHCI pewnie chcesz XP'ka:D zainstaluj 1.04 tak jak w linku, zassij nlite i sciągnij sterowniki, które Ci zpodam integrujesz CD z xpkiem + sterowniki SATA Intela i masz xp :-) Myślę, że problem rozwiązany :-)

wyszły 15.08.2008

link do sterowników:

http://downloadcenter.intel.com/Product_Fi...?ProductID=2101

Drivers

Title Ver.# Date

1. Intel® Matrix Storage Manager (6904KB) 8.5.0.1032 8/15/2008

opisu szczególowy, jak robić CD w nlite i zintegrować sterowniki, jest na wielu stronkach, jak coś podeśle linka bo nie mam pod ręką.

karoll
komentarz
komentarz

nie do końca było tak jak napisałeś, ale ogólne założenie było ok

musiałem skombinować sobie flopa na usb, a dla potomnych sterownik zwie się

Intel <R> ICH9M-E/M SATA AHCI CONTROLLER

paczkę możemy pobrać TU!

32-bit Floppy Configuration Utility (199KB) 8.5.0.1032

misiu24h
komentarz
komentarz

Ja mam takie pytanie, wiem ze nie ten dział i wogole, ale myśle nad kupnem Compal jhl90, i nie wiem czy to dobry wybór... jesteście z niego zadowoleni pomimo tych problemów z systemem??

kruszan
komentarz
komentarz
Ja mam takie pytanie, wiem ze nie ten dział i wogole, ale myśle nad kupnem Compal jhl90, i nie wiem czy to dobry wybór... jesteście z niego zadowoleni pomimo tych problemów z systemem??

wygląd ok, wykonanie ok, nie ma jakichś niedoróbek czy coś, a jeśli chcesz mieć sprzet np za 4tys - który ma maxymalny osprzęt jaki może mieć laptop, a przy tym jest lepszt od np toshiby za 8tys to nie zastanawiaj się :D

premiera była w wakacje tego roku, bodajże 1.08.2008, to nowość i z tąd te problemy z systemem, ale po aktualizacji biosu znikają, ludzie dopiero teraz widzą co to za cacko i jakieś hp czy asusy a pseudo wyposarzeniem za te same pieniądze się nie umywają, stylistycznie "mniej więcej" - nie bede dyskutował ale jak dla mnie to samo, lub bardzo podobne ale sprzęt i wyniki 3dmarków to już odchłań dla konkurencji, chyba ze kupimy 2x droższy inny to może będą zbliżone...

marbat91
komentarz
komentarz

Do 4 GB RAMu potrzebny jest system operacyjny 64 bitowy. TU masz taki system http://www.skapiec.pl/site/cat/26/comp/144237. To jest akurat ultimate ale tez sa tańsze wersje systemu.

kruszan
komentarz
komentarz
Do 4 GB RAMu potrzebny jest system operacyjny 64 bitowy. TU masz taki system http://www.skapiec.pl/site/cat/26/comp/144237. To jest akurat ultimate ale tez sa tańsze wersje systemu.

Ja mam obecnie Ultimate sp1 pl 32bity i nie mam najmnieszych problemów...

Lubie pomagać, doradzić ale wykańczają mnie już pytania na GG, dziennie około 30osób do mnie pisze w sprawie JHL90 i biosu itp... z czego 90% z całego wątku na forum potrafi skopiowac moje gg i napisac że on chce bios 1.04 i xpka i prosi o pomoc... i najlepiej linki i w ogóle... nie czytając tego co jest napisane... ręce opadają...

Miło czytać na pm lub na gg podziękowania od ludzi, zorbili działa zero problemów, czsami coś im dopowiem tylko...

ale mam dosyc już ludzi nie czytających postów, nie wykazujących kompletnie żadnej inicjatywy!

Piszę raz jeszcze instrukcje co i jak zrobić, i na privie lub na gg nie udzielem informacji! - tylko w wyjątkowych powaznych przypadkach lub jesli ktoś ma inna sprawę niż bios lub windows...

Częsty problem, kupiłeś nowego jhl90 i sprzedawca nie zaoptrzył go w WINDOWSA? a Ty nie możesz zainstalować żadnego z systemów?

1. Aby zainstalować jakiegokolwiek WINDOWSA na compalu musisz ZAKTUALIZOWAĆ BIOS!!! z 1.02 standardowej wersji do najnowszej 1.04!!! (opisana metoda z pendrivem)

- !!! - nie da się inaczej chyb że ORGYGINALNEGO!

po aktualizacji możesz śmiało instalować VISTE - z sp1 koniecznie!!!

2. lub jeśli chcesz XP musisz stworzyć CD w nlite i zintegrować sterowniki SATA

pkt 1.

potrzebne będzie:

- pendvie, obojętnie jaki

- zwykła dyskietka

- program HP USB Disk Storage Format Tool

- najnowsza wersja biosu - bios/jhl90/JHxxx104.zip 2008/7/16

wrzucamy dyskietke do stacji dyskietek(na jakims stacjonarnym kompie) formatujemy i zaznaczamy opcje utwórz dysk startowy systemu MS-DOS

potem formatujemy pendivea zeby był czysty

instalujemy program HP USB Disk Storage Format Tool - do pobrania tutaj

http://download.chip.eu/pl/USB-Disk-Storag...0.6_176939.html

ściągamy z oficjalnej strony najnowszy bios do compala jhli90 - do pobrania tutaj

http://www.compal.com/Download/NB/JHL90_91/BIOS/JHxxx104.zip

instalujemy program aby utworzyć bootowalnego pendrivea obsługującego linie poleceń dosa, dyskeitka wsadzona do stacji dyskietek, odpalamy program i widzimy

hpusbformattoolbt1.gif

ROBIMY JAK NA SCREENIE,

instrukcja:

1. odpalasz program HP USB Disk Storage Format Tool

2. zaznaczasz crate dos startup disk

3. using DOS sysem files located at: - wskazujemy dyskietke

4. tworzenie bootowalnego pena i start

teraz wypakowujemy sterowniki z zarchiwum rar, i ZAWARTOŚĆ FOLDERU - CZYLI PLIKI Z BIOSEM kopiujemy na utworzonego pendrive, nie folder z biosem tylko same pliki biosu luzem !

gotowe!!!

pena wkładamy w usb i restartujemy lapka, na starcie wciskamy F12 i startujemy z pena, mamy czarny ekran i piszemy komende 104 bat rozpoczyna sie proces aktualizacji!!!

uwaga, aktualizacja biosu tto nie zabawa, to nie instalowanie gry!! nie wyłączaj kompa podczas trwania, nic nie rób z kompem, jak cos pujdzie nie tak do komputer odwiedzi SERVIS!

komp się zresetuje i włączy, dla pewności możemy sprawdzić w biosie wersje, musi być 1.04 - GOTOWE, teraz vista z sp1 i mamy windowsa

pkt 2.

chcemy xp nie viste!

potrzebujemy - czystą płytke cd - do pobrania w sklepie

program do utworzenia własnego windka - nlite - do pobrania tutaj

http://www.instalki.pl/programy/download/n...emowe/nLite.php

najnowsze sgterowniki SATA intela, oczywiście z oficjalnej strony - do pobrania tutaj (podane przezemnie są pod XP proffesional)

32-bit Floppy Configuration Utility (199KB) 8.5.0.1032 8/18/2008 Download

http://downloadcenter.intel.com/confirm.as...e=〈=eng

lub do innego xp lub systemu

http://downloadcenter.intel.com/Product_Fi...?ProductID=2101

teraz gdy mamy juz stery, nlite i cd potrzeba nam tylko cd z windowsem lub obraz xp, oczywiście tego którego chcemy mieć (najlepiej z sp3)

nie będe powielał, TUTAJ dokładny opis jak zrobić swoje własne cd z xp i sterami sata

http://walendowski.com/2008/02/06/instalac...a-dyskach-sata/

czytać i zero bzdurnych pytań, pozdrawiam i gratuluje wyboru jhl90

  • Dobra wypowiedź 1
  • 2 tygodnie później...
JasioO
komentarz
komentarz

Witam,

otóż kiedy ja jestem na etapie kopiowania składników windows przy samym końcu wyskakuje mi błąd:

http://img167.imageshack.us/my.php?image=bladci2.jpg

Przeinstalowywałem program ale nadal to samo.

Dodam, że próbowałem zbootować swój oryginalny Windows XP SP3 Home

Cały czas to samo

Proszę pomóżcie mi, bo nie wyobrażam sobie życia bez XP :/

Znacie może jakiś inny program do tego? Albo chociaż odpowiednik pod Viste bo może tam zadziała.

EDIT!!!!!!!!!!!

A jednak ponowny Reinstall pomógł!!!!

Może komuś się przyda :)

  • 4 tygodnie później...
zeit66
komentarz
komentarz

Mam ten sam problem tylko mam laptopa dell studio 15. jak by mi ktos to mogl wytlumaczyc najlepiej na gg. bo ja nic nie rozumiem bardzo prosze o pomoc. Z gory dziekuje.

  • 5 miesięcy później...
babelek
komentarz
komentarz

CZYTAM I BARDZO MI SZKODA WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW COMPALI JHL90, WIĘC OPISZE JAK JA ZAINSTALOWAŁEM XP PRZY PIERWSZYM PODEJŚCIU.

O CO CHODZI I CO POTRZEBNE:

Fabryczny Bios to 1.02 - docelowy min 1.04 ponieważ w nim jest już możliwość wyłączenia osławionego AHCI, który tak komplikuje nam sprawę z instalacją XP.

Ustawienie AHCI jest niewidoczne w menu Biosu. Zmieniamy je zewnętrznym programem AHCI_dis.exe.

Pliki ściągamy ze strony www.compal.com aktualnie chyba jest bios 1.10 ale jak ktoś chce ten co ja to w google wpisać: JHxxx104.

Rozumiem że mamy juz bios i ahci_dis. Teraz ściągamy płytę startową Win98BootCD.iso (płyta ratunkowa windowsa 98) i palimy obraz na płytę oraz przygotowujemy pendrive.

A teraz szok, żadnych problemów z bootowalnym usb. Na pendrive tylko kopiujemy bios do katalogu np 104 i plik ahci_dis.exe.

Ściągamy ze strony INTELA plik ze sterownikami sata

Jako Windowsa Przygotowałem przy pomocy nlite werje z Service Packiem 3 i wpomnianą wcześniej w postach wersje sterownika sata (rozpakowac sciągniety plik i wybrac jako źródło sterowników dla nlite z listy sterowników wybrać :ICH9M-E/M SATA AHCI CONTROLLER)

Tak przygotowany katalog z plikami płyty Windowsa wrzuciłem przy pomocy ultraiso w oryginalny obraz iso windowsa ( zachowałem w ten sposób bootsector płyty)

Wypalamy płytę z Windowsem (na niej sp3 i na wszelki wypadek sterownik sata intela - dałem żeby nie ryzykować)

ZACZYNAMY!!!

do Lapka wkładamy pendrive i płytę ratunkową win98

Odpalamy laptopa z płyty win98 przy starcie f12.

widzimy tylko dyski a b c d (TWARDEGO NIE WIDAC)

wchodzimy na c to nasz pendrive

c:

cd 104

104.bat

`odpaliła się aktualizacja biosu i lapek się zresetuje`

uruchamia się lapek ponownie a my ponownie naciskamy przy starcie f12

i uruchamiamy z płyty win98 z pendrivem w porcie usb

TYM RAZEM URUCHAMIAMY PLIK "AHCI_dis.exe"

i juz mamy wyłączone AHCI :P

Instalacja XP

wkładamy wcześniej przygotowaną płytę xp i przy starcie f12

i .................... I INSTALUJEMY XP BEZ NAJMNIEJSZYCH PROBLEMÓW

PS. przygotowac sobie sterowniki ze strony compala tam gdzie bios jest xp32 drivers (mozolne sciąganie)

POTRZEBNE BO NAWET XP Z SP3 NIE MA STERÓW DO SIECIÓWEK A BEZ NICH NIE MA NETU I RESZTY STEROWNIKÓW.

wSZYSTKO DZIAŁA ODPUŚCIŁEM INSTALOWANIE FINGERA BO SKANER PALUCHA MNIE WKURZA.

mam NADZIEJE że pomogłem. może ktoś wypróbuje windowsa sp2 bez tego sterownika. chyba warto ja nie ryzykowałem bo miałem mało czasu. pozdrowienia dla wytrwałych.

kruszan
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, dzisiaj zabrałem sie za zrobienie tej witrynki - a właściwie zacząłem mozolne uploadowanie :-)

generalnie komplet sterowników pod XP sp3 - wszystkie działające stabilnie, zero nieznanych urządzeń w menadżerze...

sterowniki Compal JHL90 windows xp

http://www.kruszan.dolsat.pl

pozdrawiam

edit: zmiana servera uploadów, linki będą aktywne na dnicha (postaram się jeszcze dzisiaj)

Edytowane przez kruszan
  • 3 miesiące później...
massiwo
komentarz
komentarz (edytowane)

odswieze i zapytam o inna rzecz...

mianowicie moj compal daje mozliwosc wylaczenia ahci... co wiecej nie ma klopotu z instalka... poszedl xp sp2 z wkompilowanymi plikami, poszla vista oraz bez zadnych dodatkowych sterowniko tylko czysta instalka xp sp3... jednakze przy tej ost po wgraniu systemu nie mialem sterownikow do kontrolera usb... reczne dogranie tez nie pomagalo... nie wiem w czym tkwi problem... ? jednakze zmierzam do tego, ze na xp compal lapie zawiechy srednio jedna na dobe... ok 10-20sek... czasami czesciej... nie mam pojecia z czego to wynika... zawiecha wystepuje kiedy pracuje czyt. wykonuje jakies operacje na laptopie badz tez kiedy ich nie wykonuje... mianowicie system wtedy jest jakgdyby nie do ruszenia... zawiesi sie... minie czas... wraca... oczywiscie na ekranie nic sie nie zmienia... to tak jakby ktos mi wrzcuil pause... hehe

Edytowane przez massiwo
sebcias14
komentarz
komentarz

Witam

Ja mam Compala JHL90 z listopada 2008 i mam już bios 1.04 (w tym modelu z listopada juz był 1.04 więc nie musiałem go instalować) Vista instaluje się normalnie bez problemów (windows 7 również bez zadnych problemów) ale Xp nie rusza!!! Dograłem sterowniki do instalki xp i nic!!! nie wiem co jest instalek zrobiłem już ze 20 i nic na różny sposób. Może ktoś wie co moze być ????? ściągałem z internetu gotowe instalki xp z sata i też nic!!!!!

czytałem posty i w zaden sposób mi nie startuje xp czytałem różne fora i szukałem na google więc nie prawcie kazań żebym sobie poczytał!!!!!

może ktoś wie jak odblokować bios w tym modelu jeśli się da!! (ale to też już prubowałem)

Jak ktoś wie co można zrobić w takiej sytuacji podaje gg 12568017

Pozdrawiam

moskil
komentarz
komentarz

Tez mialem kiedys problem z instalacja xp na JHL90, w czasie instalacji wywalalo jakis blad i nie dalo sie kontynuować, przyczyną byla pewna opcja ustawiona w biosie, niestety bylo to tak dawno ze juz nie pamietam co to za opcja.

sebcias14
komentarz
komentarz
Tez mialem kiedys problem z instalacja xp na JHL90, w czasie instalacji wywalalo jakis blad i nie dalo sie kontynuować, przyczyną byla pewna opcja ustawiona w biosie, niestety bylo to tak dawno ze juz nie pamietam co to za opcja.

Wiem jaka to opcja w biosie, tylko ze bios jest zablokowany i nie wiem jak go odblokować!!! Próbowałem różnymi klawiszami ale nie dało rady.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.