x-kom hosting

Gigabyte Geforce 7900 gt - problem

Sagan07
utworzono
utworzono

mam grafikę jak w temacie (dokładne oznaczenie: GV-NX79T256DB-RH). Pozostala konfiguracja: Pentium D805, Asus P5LD2 Deluxe, 2 GB DDR2 533 MHz Kingston, Chieftec 450W. Mój problem polega na pojawianiu się artefaktów w grach (Call of Duty 4, Guild Wars, Company of Heroes). Szukając w internecie porad na ten temat dowiedziałem się, że pojawianie się artefaktów spowodowane jest uszkodzeniem pamięci karty. W związku z tym przeprowadziłem test 3dmarkiem 2006 i na cały test pojawił się tylko jeden artefakt (w trakcie testu ze smokiem i tym czymś latającym). Uznałem więc, że nie jest tak źle i zbagatelizowałem problem. Ale niestety nie ma tak dobrze. Postanowiłem, że kupie sobie oryginalne Company of Heroes, gra w miarę nie droga, a daje dużo radości. Niestety nie mi. Po zainstalowaniu gry i spatchowaniu do najnowszej wersji przystąpiłem do rozgrywki. Uruchomiłem grę i na początku włączyłem samouczek, niestety po wczytaniu wywaliło błąd windowsa, przystąpiłem do gry w kampanie. Doszedłem do 5 misji (we wcześniejszych również wielokrotnie wywalało błąd windowsa i pokazywały się krzaki), której niestety nie mogę przejść z powodów technicznych. Komputer po pewnym czasie gry (czasem 5 min, czasem 10) resetuje się (oczywiście jak gram pojawiają się artefakty). Tu pojawia się z mojej strony wątpliwość, czy reset komputera powoduje jak mniemam uszkodzona karta graficzna? Czy jest to błąd spowodowany jakimś sterownikiem lub błędem gry? Grając w Cod 4 pokazują się zniekształcenia tekstur, ale komputer się nie restartuje. Planuje za rok wymienić komputer i nie chciałbym wydawać 400 zł na grafikę, która za rok będzie dość słaba, ale jeżeli będzie to konieczne zrobię to. Jeżeli ktoś by znał sposób na zaradzenie mojemu problemowi, lub dokładne zdjagnozowanie co jest przyczyną problemów byłbym bardzo wdzięczny. Dodam, że mam zainstalowany Windows XP SP3, najnowsze stery do chipsetu i dźwięku i oficjalne sterowniki Forceware 175.19 WHQL. Z góry dzięki za pomoc.

falcon1984
komentarz
komentarz

Jakie temperatury ma grafika w idle i stresie ?

Jakie chłodzenia ma ta karta ? Podkręcona ? jakie ma takty ?

Czy proc się nie przegrzewa ---> sprawdź temperatury w Evereście

Sagan07
komentarz
komentarz

Grafika ma 48 stopni w idle, w stresie około 65

Chłodzenie to Pentagram cały miedziany, nie jest podkręcona, rdzeń: 450 MHz, pamięć: 1320 MHZ

Temperatura procesora w idle jest około 60 stopni, ale grając wcześniej w bardziej wymagające gry niż CoH np. Crysis nie było problemu z zawieszaniem czy resetami. Dodam, że wczoraj wyczyściłem dokładnie cały komputer z kurzu. A i jeszcze jedno. Na pamięciach karty mam założone radiatorki Pentagrama.

zacekpl
komentarz
komentarz

60*C na procku to w spoczynku to cholernie duzo. Daj pod cooler nowa paste albo kup sobie jakis lepsze chodzonko.

Sagan07
komentarz
komentarz

Od zawsze tyle było i wcześniej nie było z tym problemów.

Zrobiłem test grafiki programem Video Card Stability Test i wywaliło następujący błąd:

Monitor Plug and Play NVIDIA GeForce 7900 GT/GTO 1280x1024 WIN5.1 Dodatek Service Pack 3 DirectX 9.0c installed A D3D object has a non-zero referencecount (meaning things were not properlycleaned up). ERROR: -2113929206 Source: Cleanup3DEnvironment, m_pd3dDevice->Release

Program Video Memory Stress Test 1.5 build 112 w każdej konfiguracji testu wyświetla komunikat: "Too many errors, ..."

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.