x-kom hosting

Karta graficzna do 550 PLN?

szary87
utworzono
utworzono

Witam!

Planuję zmienić kartę graficzną w moim zestawie. Aktualnie mam 8600 GT od Gigabyte. Mój zestaw to: Core2Duo E4500, 2 GB Ram.

Na początku planowałem zakup 8800 GTS lub GT lecz teraz zastanawiam sie nad Radeonem HD4850. I tu problem. Nie potrafię sie zdecydować.

Razem z kartą zmieniam zasilacz na mocniejszy, markowy wiec z zasileniem problemu nie bedzie. Dysponuje kwota ok. 550 zl.

Prosze o odpowiedzi a i sam chetnie odp na pytania. Pozdrawiam

falcon1984
komentarz
komentarz

Tak, weź Radeona HD4850 + opcjonalnie lepsze chłodzenie albo GF 8800GTS.

Podobna wydajność obu kart

Bamu
komentarz
komentarz

zdecydowanie Radeonem HD4850

- umiarkowane zużycie energii

- przystępna cena

- jest na podobnym poziomie jak GF 8800GTS.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
- umiarkowane zużycie energii

Podobne jak 8800 GTS-512, o ile mi wiadomo ;)

- przystępna cena

Taka jak 8800 GTS-512 na Allegro :D

Wg mnie trzeba by np. zobaczyć sobie test HD4850 na eGielda.com.pl i sprawdzić gry, które nas interesują, a dopiero na tej podstawie wybrać kartę - HD4850 lub 8800 GTS-512 (w teście pod postacią 9800 GTX).

szary87
komentarz
komentarz

Czytałem że HD 4850 mocno się grzeje. Czy to nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu? (graniu:]

I teraz, jakiej firmy Radka wybrać. 512 pamięci wystarczy raczej?

Ewentualnie poczekać jeszcze trochę, być może wyjdą jakieś wersje O\C z lepszym chłodzeniem.

Co o tym myślicie?

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Czy to nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu? (graniu:]

Nie, chyba, że masz bardzo starą obudowę bez kompletnie żadnego przewiewu. Zresztą - chłodzenie na karcie zawsze można zmienić ;)

Jakiej firmy - zdecydowana większość kart na polskim rynku jest aktualnie referencyjna, różnią się naklejkami na chłodzeniu i dodatkami w pudełku, czasem także okresem gwarancji. Najlepiej patrzeć więc na gwarancję i cenę.

512 MB pamięci wystarczy. Co prawda 1 GB w niektórych grach mogłoby pomóc, ale ceny HD4850 1 GB są wyższe niż HD4870 512 MB (które są szybsze).

Możesz poszukać karty Asus HD4850 512 MB z chłodzeniem Glaciator - skuteczniejsze od referencyjnego i podobno dość ciche.

Akahan
komentarz
komentarz
Możesz poszukać karty Asus HD4850 512 MB z chłodzeniem Glaciator - skuteczniejsze od referencyjnego i podobno dość ciche.

Szukałem z 5 min na google i nie znalazłem takiego, na razie chyba Asus wypuścił tylko 4850 z chłodzeniem Glaciator w wersji z 1 GB pamięci.

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Szukałem z 5 min na google i nie znalazłem takiego, na razie chyba Asus wypuścił tylko 4850 z chłodzeniem Glaciator w wersji z 1 GB pamięci.

Ja szukałem na skąpcu i ceneo i niestety też nie znalazłem :/ Wychodzi na to, że albo trzeba czekać, albo kupić i samemu zmienić chłodzenie...

szary87
komentarz
komentarz

Pytanie do posiadaczy HD 4850. Jak wrażeni : sterowniki, stabilność i wydajność ?

adzinek
komentarz
komentarz

Miałem okazję potestować troszkę tego Radka i muszę przyznać, że za tą cenę nie znajdzie się nic lepszego. Sterowniki wciąż ulepszane, wydajność bez zastrzeżeń (CoD 4 1280 x 1024 full detal 2 x AA płynnie, tyle że na E8400), przez dołączone stery można ją nawet ładnie podkręcić, a więc ogólnie w tej cenie bardzo polecam.

Zapraszamy tutaj: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=55927

FrogsterPL
komentarz
komentarz
Sterowniki wciąż ulepszane

Catalysty 8.7 to podobno kolejne gnioty. Radziłbym póki co używać 8.6.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.