x-kom hosting

Temperatury i napięcie 5000+ BE

Duban
utworzono
utworzono

Siema!

Chcę zapytać jaka jest dopuszczalna maksymalna temperatura Athlona X2 5000+ ?

Mam podkręconego na 3.3GHz (15x220) i Vcore 1.5V ale podczas stresu na wykresach OCCT pokazuje skok z ok.1.52 do 1.55, czy to norma?

Teraz temperatury dochodziły do 60*C na 1 rdzeniu i ok. 56*C na 2.

Timingi RAM to 4-4-4-12 a napięcie to 2.1V (więcej nie mogę) i OCCT po ok. 5minutach wywala błąd.

Nie wiem jak z tym napięciem ma być. A HT Link mam na 600MHz ustawione (CPU-Z pokazuje 660MHz).

Mi narazie starcza 3GHz samym mnożnikiem ;)

PS.

Jeśli nie ruszam Bus Speed czyli zostawiam 200MHz i ramy nie są taktowane ma 800MHz tylko coś koło 700-750MHz(dokładnie nie pamiętam). Dlaczego ? Mam w BIOSie ustwione DDR 800... a przy OC (tylko "FSB" ;) )zmieniam na 677

EDIT:

Zostawiałem tylko ramy OCZ :)

Anonim1
komentarz
komentarz

3.3 GHz na napięciu 1.5? :D

Ja na domyślnym jadę 3.1 GHz.

Prawdziwe V-Core wskaże bios, więc nie sugeruj się CPU-Z.

Duban
komentarz
komentarz

Może by i poszło u mnie etż tylko ja nie wiem dokładnie jak i co ustawić :/

Anonim1,

HT Link ustawić na 600MHz ?

Narazie mam 16x200 i HT Link na 800MHz

webber
komentarz
komentarz

Dopóki nie kręcisz HTT, HT Link możesz zostawić w spokoju :) Przy 16x200 może być standardowe 1000MHz, jeżeli jedziesz w górę z HTT możesz dać na x3 (600MHz).

Duban
komentarz
komentarz

No właśnie jak się bawiłem HTT to wtedy HT szło na 600 ;)

Ale jak zresetuje BIOS to pamięci w CPUz mam chyba na około 750MHz, a powinny być odrazu na 800MHz... Dodam że w BIOSie nie mam na 677 tylko na 800 ustawione :/

Anonim1
komentarz
komentarz

Ja też :D Zwykłe 667 mhz robią sobie 800mhz.

Duban
komentarz
komentarz

Jakie temperatury w stresie są jeszcze dopuszczalne dla tego procka? Czy 60*C to dużo ? w IDLE nie wiem dlaczego waha się od 20*C do 36*C

I to nie jest zepsuty czujnik, bo czuć po powietrzu wypadającym przez tylni wentyl oraz przy samym Mugenie jest chłodniej.

Anonim1
komentarz
komentarz
Jakie temperatury w stresie są jeszcze dopuszczalne dla tego procka? Czy 60*C to dużo ? w IDLE nie wiem dlaczego waha się od 20*C do 36*C

I to nie jest zepsuty czujnik, bo czuć po powietrzu wypadającym przez tylni wentyl oraz przy samym Mugenie jest chłodniej.

Ja mam na Freezer 64 około 50 stopni w stresie :D

Duban
komentarz
komentarz

Kurde, gorszy egzemplarz mi się chyba trafił :/

Wyżej niż 3330MHz nie idzie :( i ma 60*C w stresie przy Mugenie :/

Kuzyn ma chyba podobne temp. przy stockowym 6000+ z Ninją bez wentyla :smutny:

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.