x-kom hosting

[Rozwiązany] Problem z Prockiem

Denek1337
utworzono
utworzono

Witam.Jestem posiadaczem procesora Intel Pentium 4 3,00GHz, który niestety sie przegrzewa :( W Evereście jego temperatura wynosi 62-70 stopnie, czasami skacze do 80+ co może być przyczyną resetowania sie komputera.Postanowiłem więc ściągnąć wiatrak i radiator by je wyczyścić, gdy już to zrobiłem założyłem wszystko tak jak było wcześniej.Włączyłem więc komputer i doszedłem do momentu wpisywania hasła a gdy je już wpisałem pulpit nie pokazywał się i ku mojemu zdziwieniu system osiągnął stan krytyczny :( Przekładałem wiatrak i radiator, czyściłem wszystko z kurzu i w końcu udało się wejść do systemu lecz teraz jest jeszcze gorzej bo przy włączonej grze Guild Wars temp wynosi 80+, wcześniej wynosiła 70+ co i tak było już dużą temp :(

A więc moje pytania to:

Czemu temp procesora jest taka wysoka a po wyczyszczeniu wiatraka i radiatora jeszcze większa?

Dlaczego system osiągnął stan krytyczny po wyczyszczeniu wiatraka i radiatora?

Co zrobić by zmniejszyć tę temperaturę?

Czekam na sugestie, porady w sprawie tego probelmu :)

Sry, że się tak rozpisałem ale chciałem ująć wszystkie istotne szczegóły :P

Gość
komentarz
komentarz

A czy posmarowales procesor pasta termoprzewodzaca po przeczyszczeniu radiatora i wiatraka??

Denek1337
komentarz
komentarz

Niestety nie, ponieważ takiej nie posiadam :unsure: Widzę, że konieczna będzie wizyta w jakimś sklepie komputrowym :P

A gdy już posmaruję procesor o ile mniejwiecej temp. spadnie?

Gość
komentarz
komentarz

Trudne pytania zadajesz. Pasta termoprzewodząca poprostu pomaga w odprowadzaniu ciepla z procka do coolera i dzieki temu szybciej spada mu temperatura, ale bez posmarowania moze ci sie sfajczyc ten procesor i wtedy bedzie problem.

Polecam taka paste termoprzewodzaca: http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/_mo...pelny,id,13837/

Denek1337
komentarz
komentarz

Aktualny komputer będę posiadał jeszcze przez około 2 tygodnie potem oddaje go do Serwisu, więc nie wiem czy jest sens kupienia tej pasty i nałożenia jej.Przez ten czas mogę się ograniczyć do słuchania muzyki i chodzenia po internecie dzięki czemu temperatura nie powinna przekraczać 75 stopni :unsure:

bastard
komentarz
komentarz
Aktualny komputer będę posiadał jeszcze przez około 2 tygodnie potem oddaje go do Serwisu, więc nie wiem czy jest sens kupienia tej pasty i nałożenia jej.Przez ten czas mogę się ograniczyć do słuchania muzyki i chodzenia po internecie dzięki czemu temperatura nie powinna przekraczać 75 stopni :unsure:

Pasta to koszt 20 zł i wystarczy na wiele smarowań a procesora szkoda

Polecam zalmana stg-1 i arctic silver 5

Denek1337
komentarz
komentarz

Posmarowałem i zonk :D Temp. w stresie nie przekracza 60°C :) Thnx all :P

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.