x-kom hosting

"Odkręcanie" procesora

athlon99
utworzono
utworzono

Witam, moj procesor INTEL 4 2,8 Ghz jest podkręcony do 3,15 Ghz jednak wydaje mi się, że jest to przyczyną przegrzewania sie proca i restartów... Jak przywrócic jego taktowanie do 2,8 Ghz?

wojtek1989
komentarz
komentarz

w biosie, zmniejszając fsb. Ja bym jednak proponował ładnie wyczyścić wszystko w środku i może będzie już dobrze :D

EDIT jaka jest temp procka ?

athlon99
komentarz
komentarz

Czy mam to zmienić w zakładce Frequency VOltage Control wybierając opcję CPU CLOCK? No własnie przeczysciłem w środeczku wiatraczek itd ale dalej nic, restartuje się jak włącze gre czy wiecej programow.Normalna temparatura wynosi ok 30 stopni jak zaczynam w coś grać to podnosi się ponad 50

Akahan
komentarz
komentarz

30 w idle 50 w stresie czym to mierzyłeś? Bo jak na P4 to dobre temperatury, może wina leży po stronie zasilacza...

athlon99
komentarz
komentarz

Nie mam pojęcia ile wynosi w stresie nie wiem czym test zrobic, temeprature mierzyłem w Everescie. Poprzedni własciciel komputera nie miał takich problemow, wiec zasilacz chyba jest sprawny :(

qArteXp
komentarz
komentarz

to jest chyba dubel tematu :huh:

Akahan
komentarz
komentarz
Nie mam pojęcia ile wynosi w stresie nie wiem czym test zrobic, temeprature mierzyłem w Everescie. Poprzedni własciciel komputera nie miał takich problemow, wiec zasilacz chyba jest sprawny :(

W stresie czyli podczas obciążenia procesora(katowania go othrosem itp. grami), tak ale sprawny zasilacz może on miał, ale jak jest to jakiś no name to on może powodować resy... Podaj jego markę...

athlon99
komentarz
komentarz

Napisałem podobny temat ale w tym chciałem się dowiedziec jak doprowadzić do pierwotnego taktowanie procka czyli z 3,15 Ghz do 2,8 :huh:

Akahan
komentarz
komentarz
Napisałem podobny temat ale w tym chciałem się dowiedziec jak doprowadzić do pierwotnego taktowanie procka czyli z 3,15 Ghz do 2,8 :huh:

Zmniejszyć FSB w biosie do takiego poziomu jak z przed oc, a i podaj tą markę zasilacza..>!

athlon99
komentarz
komentarz

W moim biosie nie ma opcji FSB, najbliższa tej jest coś o nazwie CPU CLOCK w zakładce Frequency/VOltage Control, zasilacz jest Pentiumowski

qArteXp
komentarz
komentarz

albo reset biosa...

Akahan
komentarz
komentarz
zasilacz jest Pentiumowski

Co?! Zasilacz od Pentiuma :lol: Jak coś to od Intela :blink: A Intel nie robi zasilaczy! Mi chodzi o zasilacz, a nie chłodzenie, to taka skrzynka w rogu komputera musisz odkręcić ściankę i sprawdzić jaka to marka...

Przed założeniem tematu było się dowiedzieć jakie masz części, a ty nawet nie wiesz co to zasilacz..

athlon99
komentarz
komentarz

Napis na zasilaczu brzmi JHT ;p Pentium IV & PFC

Akahan
komentarz
komentarz

Hmm no fakt, po prostu źle Cię zrozumiałem, fakt są takie zasilacze, ale ja nie mam o nich prawie żadnych informacji, może ktoś kto zna te zasilacze niech się wypowie, ale jak dla mnie to jakieś no name...

athlon99
komentarz
komentarz

Komp tego co wiem był składany u informatyka a poprzedni własciciel badziewia nie kupuje;) Procek Pentium IV przy 50 stopniach nie powinien się wyączac czy to norma?

Akahan
komentarz
komentarz
Komp tego co wiem był składany u informatyka a poprzedni własciciel badziewia nie kupuje;)

Masz pewność teraz to ludzie wszystko wcisną, może miał coś lepszego, a Ci wymienił i dał badziew? Ha... Przy 50 stopniach nie ma prawa się wyłączać, więc na 99% to zasilacz, a ten 1% to wejdź do BIOSU i ustaw FSB jakie było przed oc...

wojtek1989
komentarz
komentarz

No to wygląda na zasilacz, aczkolwiek sprawdź jeszcze temp pod orthosem. Ogólnie te temperatury jakieś niskie są, ten pentium powinien bez problemu przy 70* działać :D

Jeżeli nie chcesz się bawić w biosie bo się boisz że coś zepsujesz to wyjmij baterie z płyty głównej na chwilkę dosłownie a potem ją włóż

cinyrk
komentarz
komentarz

Zastanawiacie się nad zasilaczem, a może faktycznie oc jest za wysokie albo skopane.

Athlon99, procek "odkręca" się tak samo jak "podkręca" więc kwestia jak te oc u Ciebie jest zrobione, bo rozumiem, że "dostałeś je" razem z komputerem. Wypytaj poprzedniego właściciela jeżeli to nie problem, albo zresetuj bios wyciągając baterię jak wojtek1989 słusznie zauważył.

athlon99
komentarz
komentarz

POprzedni własciciel był z rodziny wiec mam pewność ze komputer jest taki jak w chwili zakupu te kilka lat temu;). Cóż po 'odkręceniu' kompa jeszcze sie nic nie stało więc moze moze to było właśnie przez ten overclocking

perez
komentarz
komentarz

Znajdz instrukcje obsugi plyty glowne i odszykaj na rysunku zworek ktora odpowiada za reset biosuto dokladnie sie nazywa clear cmos button czy jakos tak nie pamietam ale w niektorych mobach jest guziczek ja akurat mam guziczek :)

19Adolf08
komentarz
komentarz

Może wystarczy wyłaczyc zabezpieczenie przed przegrzewaniem sie procesora? Ono powoduje restarty zeby procesor sie nie zagotował.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.