x-kom hosting

Opłaca sie z 4000+ na 6000/64000+?

BodzioDPL
utworzono
utworzono

Tak jak w temacie... mam zamiar cos zmodernizowac kompa i procesor leci jako pierwszy AMD Athlon x2 64 4000 2,1Ghz chce zmienic na 6000 3,0Ghz. Oplaca sie? Duża różnica? Jeszcze myslalem nad zmiana 8600gt s+ na karte GF do 400zl ale to chyba odpada:) Pozdro

snip91
komentarz
komentarz

6000+ to piecyk. Wolałbym 5000+ BE i podkręcić go trochę.

Zastanów się nad przesiadką na Intela. Aktualnie C2D potaniały.

BodzioDPL
komentarz
komentarz

No moze i racja;) tylko wiaze sie z tym zmiana plyty glownej, a chce cos pod AM2. Pewnie po swietach br. zmienie calego kompa bo mnie korci :buja_w_oblokach: :P A do ilu mozna podkrecic tego 5000+ i gdzie (zeby bylo latwo) :D Pozdro

Akahan
komentarz
komentarz

W 5000+ BE zmieniasz mnożnik w biosie z 13 na 15 i już masz 3 GHz, a do ile kręcić możesz to Ci nie powiem każdy procek kręci się inaczej, ale na boxowym te 3 GHz wyciągniesz luzem poprzez samą zmianę mnożnika, potem przy wyższym oc czyli ponad 3 GHz już trzeba bawić się z napięciem...

BodzioDPL
komentarz
komentarz

O no to sie zastanowie:)...a tego 6000+ podkrecac sie oplaca czy zeczywiscie sie tak grzeje nawet na normalnym zegarze 3Ghz? ;)

W 5000+ BE zmieniasz mnożnik w biosie z 13 na 15 i już masz 3 GHz, a do ile kręcić możesz to Ci nie powiem każdy procek kręci się inaczej

Nie moge tego znalesc ;pp chociaz wiem o co chodzi bo widzialem to kiedys..chce na probe sprobowac z 4000+ 2,1 bym cos podkrecil :D

zarek
komentarz
komentarz

ja mam 6000 i jakoś nie mam z nim problemów :P

Duban
komentarz
komentarz

Mam 5000+ BE i Scythe Mugen.

Wykręciłem go teraz na 3.2GHz (14x230) i w Idle mam max 34*C - zależnie od tego co robię i co mam włączone... (na 3GHz max w idle 30*)

Mam parę wentyli w budzie ale mam tak kable "porozrzucane" że ten obieg powietrza jest prawie zerowy :P Muszę coś z nimi zrobić...

EDIT:

Kuzyn ma 6000+ bez OC i Scythe Ninja bez wentyla i w ile ma też ok. 34* chyba

EDIT2:

No i po "porządkach" w budzie temp. spadła w IDLE do 31*C ;)

Można kręcić dalej :D

Teraz to już mam 28*C lol - mierzone OCCT (wszystkie temp.)

BodzioDPL
komentarz
komentarz

A jescze jednmo pytanko: a 4000+ 2x 2,1Ghz...w biosie nie moge znalesc tego do podkrecania:(..gdzie to moze byc ukryte? Chyba ze jest zablokowona funckja OCZ. Pozdro

Duban,sniper45 i Akahan lapcie pomagacza :)

Duban
komentarz
komentarz

Jaka masz płytę główną ??

PS.

Dzięki ;)

BodzioDPL
komentarz
komentarz

płyta na AM2 - Gigabyte_GA_MA69VM_S2_AMD_690V ;)

Duban
komentarz
komentarz

Jak wejdziesz do BIOSu to wciśnij CTRL + F1 pokaże się dodatkowe menu (powinno) jeśli tam nie ma nic o CPU Clock czy coś takiego i o napięciach to w mojej płycie jest menu MB Intelligent Tweaker (M.I.T.) i tam podkręcam :Chodzi o ten ekran w tle, a NIE o to okienko

BodzioDPL
komentarz
komentarz

Dzieki wielkie! :D Wlasnie tego szukalem... No to teraz moge troche podkrecic:) i zobacze ile wyciagnie;) Pozdro i jeszcze raz wszyystkim dzieki :brawa:

Duban
komentarz
komentarz

Obowiązkowo napisz ile wycisnąłeś :P

BodzioDPL
komentarz
komentarz
Obowiązkowo napisz ile wycisnąłeś :P

wyszlo 2,46 z 2,1 i temp: 61/54 - moze przez troche kurzu ale po przyjezdzie z wakacji bede probowal przeczyscic...to pzdr. z Wloch :cwaniak: :cfaniak:

Edit: dalem 12x 205 ...a zobaczylem to tak goroca nie jest;)

Gość
komentarz
komentarz

Jest ok. Ja mam Intel C2D e6750 bez oc ma 70"C w stresie i się nie przejmuję :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.